Kriptovalūtu ieviešana strauji pieaug, jo globālā kriptovalūtu lietotāju bāze 2023. gadā pārsniedza pusmiljardu, kas ir par 34% vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Neraugoties uz pagājušā gada nestabilo tirgu, kriptovalūtu pasaule 2023. gadā piedzīvoja nepieredzētu uzplaukumu, kas liecina par globālās lietotāju bāzes pieaugumu par 34%. Saskaņā ar Crypto.com tirgus lieluma ziņojumu, līdz gada beigām kriptovalūtu īpašnieku rindām bija pievienojušies vairāk nekā pusmiljards cilvēku.

Crypto.com izpētes un ieskatu komandas 18 lappušu ziņojumā tirgus lieluma aplēses atklāj, ka digitālo līdzekļu lietotāju un īpašnieku skaits pieauga no 432 miljoniem 2023. gada janvārī līdz 580 miljoniem līdz gada beigām.

Ziņojumā izmantota Crypto.com unikālā metodoloģija, apvienojot ķēdes datus ar dažādiem parametriem, lai noteiktu globālo kriptovalūtu īpašnieku skaitu. Neskatoties uz izaicinošajiem tirgus apstākļiem, ziņojumā ir uzsvērts ievērojams pieaugums kriptovalūtu ieviešanā, to attiecinot uz dažādiem faktoriem, piemēram, Ethereum Šanhajas jaunināšanu, neaizvietojamu marķiera funkcionalitātes ieviešanu Bitcoin blokķēdē un Bitcoin biržā tirgoto fondu (ETF) apstiprinājuma paredzēšanu. Amerikas Savienotajās Valstīs.

Saskaņā ar ziņojumu globālās kriptovalūtas lietotāju bāzes pieaugums par 34% radās makroekonomisku izaicinājumu, globālu problēmu, ģeopolitisko izaicinājumu un pandēmijas pastāvīgo seku laikā. Jo īpaši pieauga Ethereum tīkla aktivitāte, un Šanhajas jaunināšanas dēļ ETH vērtība pieauga.

“Kripto ieviešana 2023. gadā sasniedza jaunus pagrieziena punktus, neskatoties uz makro pretvējš, proti, Rietumu centrālo banku turpmāko monetāro stingrību, lai mēģinātu savaldīt inflāciju, ieilgušo kinētisko konfliktu Eiropā un jaunu Tuvajos Austrumos, kā arī ilgtermiņa sekas pandēmija,” norādīts ziņojuma fragmentā.

Ziņojumā ir skarts arī Bitcoin pieplūdums pieņemšanā 2023. gada ceturtajā ceturksnī, ko izraisīja sarunas par potenciālajiem ETF apstiprinājumiem un BRC-20 marķieru un Bitcoin Ordinals ieviešanu.

Dati no 23 kriptovalūtu biržām veicina Crypto.com ķēdes datu ieguvi. Ziņojums atklāj, ka 40% Bitcoin īpašnieku pieder arī ETH, savukārt 42% kriptovalūtu lietotāju savos portfeļos netur BTC vai ETH.

Raugoties nākotnē, iepriekšējā Bitfinex ziņojumā tika prognozēts, ka globālā kriptovalūtas lietotāju bāze līdz 2024. gada beigām sasniegs aptuveni 950 miljonus cilvēku.

Tālāk ir sniegts īss pārskata kopsavilkums:

  1. Kriptovalūtu īpašnieku skaits pasaulē bija ievērojams 34% pieaugums 2023. gadā, pieaugot no 432 miljoniem janvārī līdz 580 miljons līdz decembrim.
  2. Bitcoin (BTC) īpašumtiesības pieredzējis a 33% pieaugums, no 222 miljoniem janvārī līdz 296 miljoni decembrī. Šī grupa veido 51% no visiem pasaules kriptovalūtu īpašniekiem.
  3. Ievērojami pieauga arī Ethereum (ETH) īpašumtiesības 39% palielināt, iet no 89 miljoni janvārī līdz 124 miljoniem decembrī. Tas veido 21% no visiem pasaules kriptovalūtu īpašniekiem.

Papildinot ziņojumu, Crypto.com izpilddirektors Kriss Marszaleks sadarbojās ar lietotājiem nesenā Ask Me Anything (AMA) sesijā pakalpojumā YouTube. Sesijā Kriss pārdomāja pozitīvo notikumu pavērsienu 2023. gadā, akcentējot negaidīto BTC mītiņu un BTC ETF apstiprinājumu. Viņš uzsvēra uzņēmuma centību palielināt mērogošanu, plānojot trīskāršot lietotāju bāzi līdz 250 miljoniem pašreizējā cikla laikā. Kriss arī iedziļinājās kriptovalūtu un tradicionālo finanšu (TradFI) konverģencē, kā nozīmīgu pavērsienu minot BTC ETF apstiprināšanu.

Izklāstītie mērķi bija saistīti ar strauju mērogošanu un būtisku pārvaldāmo aktīvu (AUM) pieaugumu ar augstu mērķi platformā sasniegt 1 triljonu AUM. Kriss izteica pārliecību par uzņēmuma sasniegumiem un ambiciozajiem mērķiem, izceļot komandas apņēmību gūt panākumus un apliecinot, ka bizness jau darbojas labi un nes peļņu.

Pārrunājot Crypto.com biznesa stāvokli, Kriss norādīja uz labiem rezultātiem 2023. gada pēdējā ceturksnī, veicinot optimismu 2024. gadam. Viņš paredzēja, ka uzņēmums pārsniegs 2021. gada ieņēmumus 1,8 miljardu apmērā un sasniegs uzlabotu rentabilitāti.

Sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) tēmai Kriss pievērsās ilgtermiņa perspektīvai, par prioritāti izvirzot klientu apkalpošanu, inovācijas un kriptovalūtas ieviešanu. Viņš uzskatīja IPO kā iespēju, kas atkarīga no rezultātiem un stratēģiskās pozicionēšanas.

Sarunā tika skarts arī progress galvenajos tirgos, regulējuma perspektīvas un ģeogrāfiskās paplašināšanās plāni. Kriss atklāja centienus iegūt licences konkrētos Āzijas tirgos un deva mājienus par gaidāmo karšu izlaišanu un alternatīvu produktu ASV biržai.

Noslēdzot diskusiju, Kriss ķircināja kopienas sajūsmu par Rewards Plus, pieminot tās ieviešanas plānus un atsaucoties uz turpmāko attīstību.

Zemāk ir YouTube video no AMA sesijas.