Kongresa bērnu drošības uzklausīšana bija piepildīta ar ksenofobiju pret TikTok izpilddirektoru

Ceturtdien Kongresā notika uzklausīšana par bērnu drošību sociālajos medijos. Tas uzaicināja daudzu populārāko sociālo mediju vietņu vadītājus, tostarp X, Meta, Snap, TikTok un Discord. Senāta Tiesu komiteja tos grilēja četras stundas. Taču visnozīmīgākā lieta notika uzklausīšanas vidū, kad senatoram Tomam Kotonam pienāca kārta uzsildīt vadītāju grupu.

Senators Kotons, republikānis no Arkanzasas, ar savu iztaujāšanas līniju patiešām parādīja, cik trūkst Amerikas izglītības sistēmas. Jautājot TikTok izpilddirektoram Shou Zi Chew par viņa pilsonību un viņa dzimšanas vietu vairākas reizes. Ironiskā kārtā šis TikTok video lieliski apkopo senatora Kotona uzdoto jautājumu, kurš acīmredzot nezina, ka Singapūra ir daļa no Ķīnas. Tiem, kas to nezina, Singapūra ieguva neatkarību no britiem 1963. gadā un uz īsu brīdi pievienojās Malaizijas federācijai, pirms 1965. gadā atdalījās par neatkarīgu suverenitāti.

Acīmredzot senators Kotons meklēja vienu lietu, un tas bija, lai iegūtu “aha” mirkli ar Čevu un viņa attiecībām ar Ķīnu. Viņa vienīgās attiecības ir darbs uzņēmumā, kas atrodas Ķīnā – tas būtu ByteDance.

Protams, senators Kotons nenoskaidroja, kāds šai iztaujāšanas līnijai bija sakars ar to, par ko bija noklausīšanās – bērnu drošība sociālajos medijos.

Singapūras iztaujāšanas līniju sauc par “tīru nezināšanu”

Visa pasaule pievērš uzmanību tam, kas notiek ASV, un tas attiecas arī uz Singapūru. Tie, kas dzīvo Singapūrā, ir nosaukuši senatora Kotona uzdoto jautājumu par “tīro nezināšanu” un “rasistisku”. Singapūras iedzīvotāji arī nekļūdās ar šādu secinājumu.

Viens lietotājs no Singapūras paziņoja, ka “tas, ka viņš izskatās ķīnietis, nenozīmē, ka viņš ir no Ķīnas.”

ASV valdība jau ilgu laiku ir noraizējusies par TikTok un vairākas reizes ir mēģinājusi aizliegt lietotni tās saistību ar Ķīnu dēļ. Bet no otras puses, valdība neapšauba Apple un tā izpilddirektoru Timu Kuku par saistību ar Ķīnas valdību un viņu cenzūras noteikumu ievērošanu. Neviens nerunā par aizliegumu Apple sadarboties ar Ķīnu. Tādējādi šķiet, ka šī populārā lietotne ir vienīgā, kas nepieder nevienam amerikāņu uzņēmumam.

Tajā pašā tiesas sēdē Cukerbergs atvainojās upuru vecākiem

Uz šo sēdi Senāts aicināja to upuru vecākus, kuriem bērni ir cietuši vai nodarījuši kaitējumu. Meta izpilddirektors un dibinātājs Marks Cukerbergs pagriezās un atvainojās visiem klātesošajiem. Sakot: “Es atvainojos par visu, ko esat piedzīvojis”. Viņš turpināja: “Nevienam nevajadzētu piedzīvot to, ko jūsu ģimenes ir cietušas, un tāpēc mēs ieguldām tik daudz, un mēs turpināsim pielikt visas nozares pūles, lai nodrošinātu, ka nevienam nav jāpiedzīvo jūsu ģimenes. ir nācies ciest.”

Cukerbergs nebija viens; Snap izpilddirektors Evans Spīgels izteica līdzīgu līdzjūtību vecākiem, kuru bērni varēja piekļūt nelegālajām narkotikām, izmantojot Snapchat. 2023. gadā prasību pret Snapchat iesniedza vairāk nekā 60 pusaudžu vecāki, kuri bija pārdozēšanas upuri. Ar zālēm, kurām piekļūst Snapchat.