Kodolakumulatora mērķis ir padarīt viedtālruņa uzlādi novecojušu

Daži no jums var domāt, ka šī raksta nosaukums ir klikšķēsma, bet tā nav. Ķīnas uzņēmums ar nosaukumu “Betavolt Technology” strādā pie kodolakumulatora, kas var padarīt viedtālruņa uzlādi novecojušu.

Šis kodolakumulators varētu padarīt viedtālruņa uzlādi novecojušu

Uzņēmums faktiski strādā pie kodolakumulatora dažādām ierīcēm, ne tikai viedtālruņiem. Plānotas dažādas miniatūras baterijas. Šīs baterijas varētu noturēt uzlādi 50, jā, piecdesmit gadus.

Šis uzņēmums saka, ka tas ir pionieris “atomu enerģijas bateriju miniaturizācijā”. Lai sniegtu jums plašāku ieskatu, Betavolt Technology faktiski ievietoja 63 kodolizotopus modulī, kas ir mazāks par monētu. Šo modeli sauc par BV100, un tas var saražot 100 mikrovatus elektroenerģijas.

Turklāt šis kodolakumulators var nodrošināt 3 V spriegumu, un tā izmēri ir tikai 15 x 15 x 5 mm. Ja nepieciešams vairāk nekā viens, uzņēmums saka, ka tos var apvienot. Tātad, ja mēs runājam par ierīcēm, kurām nepieciešams vairāk.

Šīs baterijas izmanto radioaktīvo sabrukšanu, lai ražotu elektroenerģiju

Šīs baterijas faktiski izmanto radioaktīvo sabrukšanu, lai ražotu elektroenerģiju. Tā ir līdzīga tehnoloģija tām, ko izmanto elektrokardiostimulatoros un kosmosa kuģos. Uzņēmumi palika tālāk no šīs tehnoloģijas radioaktīvo elementu, piemēram, plutonija, dēļ.

Lai kliedētu šādas bažas, Betavolt izvēlējās izveidot akumulatora versiju ar dimanta pusvadītāja slāni un trūdošu niķeļa izotopu. Betavolt Technology apgalvo, ka starojuma noplūde nav absolūti nulles un ka maisījumā nav toksisku elementu. Šī pieeja nodrošinās arī to, ka tie neeksplodē un var darboties ekstremālās temperatūrās no -60 līdz 120 grādiem pēc Celsija.

Betavolt Technology cer, ka tās akumulatori varētu padarīt viedtālruņu uzlādi novecojušu. Lieki piebilst, ka tas būtu milzīgs solis uz priekšu. Līdz 2025. gadam Betavolt Technology vēlas izgatavot niecīgas baterijas, kas spēj saražot vienu vatu.

Šīs baterijas ir gandrīz gatavas masveida ražošanai

Ņemiet vērā, ka uzņēmuma akumulatora prototips ir nonācis izmēģinājuma stadijā un drīzumā varētu nonākt masveida ražošanā. Sapnis varētu būt tuvāks, nekā mēs domājām.