Ķīnas Geely palaiž 11 zemas orbītas satelītus, lai uzlabotu autonomo automašīnu navigācijas precizitāti

Ķīnas autoražotājs un Volvo mātes uzņēmums Geely Holding Group sestdien paziņoja par 11 satelītu palaišanu zemās Zemes orbītā. Tas iezīmē otro palaišanu, jo tā mērķis ir uzlabot autonomo transportlīdzekļu navigācijas precizitāti.

Šīs ziņas nāk gandrīz divus gadus pēc tam, kad autobūves gigants veica savu pirmo palaišanu, kas notika 2. līdz 22. gada jūnijā. Reuters izplatītajā paziņojumā satelīti pacēlās no Sjičanas satelītu palaišanas centra Sičuaņas provincē. Uzņēmuma mērķis ir līdz 2025. gadam orbītā novietot 72 satelītus, un galu galā tas plāno izveidot 240 satelītu konstelāciju. Sākotnējā palaišana notika 2022. gada jūnijā.

Geely uzsvēra, ka papildus pašbraucošo automašīnu atbalstam ar augstas precizitātes pozicionēšanu satelītu tīklam būs arī pielietojumi dažādās tirdzniecības nozarēs, tostarp savienojamība ar plaša patēriņa elektroniku. Satelīti ir aprīkoti ar AI attālās uzrādes funkcijām, kas piedāvā skaidru augstas izšķirtspējas attālās uzrādes attēlu ar izšķirtspēju 1-5 metri (3,2-16,4 pēdas).

Lai gan Ķīnas satelītu tīklos tradicionāli dominē militārpersonas, valdība sāka atļaut privātās investīcijas kosmosa nozarē 2014. gadā. Līdz ar to šajā sektorā ir ienākuši komercuzņēmumi, daži ar vietējo pašvaldību atbalstu. Lielākā daļa no tiem ir iesaistīti satelītu ražošanā, bet citi mēģina izstrādāt nelielas nesējraķetes, tostarp atkārtoti lietojamas raķetes.

Savā 2021.–2025. gada piecu gadu plānā Pekina ir aicinājusi izveidot integrētu satelītu tīklu saziņai, attālajai uzrādei un navigācijai. Saskaņā ar valsts plašsaziņas līdzekļiem, Ķīnā pašlaik kosmosā ir izvietoti vairāk nekā 400 satelīti, tostarp tie, kas pieder komerciālām struktūrām.

Geely ir jaunākais tehnoloģiju gigantu sērijā, tostarp Baidu, Amazon un Alphabet, kas strādā pie autonomas braukšanas sacīkstēs, lai izstrādātu viedās automašīnas.

Geely Holding Group, ko 1986. gadā dibināja Li Shufu, sāka darboties kā ledusskapju ražotājs, pirms 90. gadu beigās kļuva par savu zīmi automobiļu nozarē. Volvo Cars iegāde no Ford Motor Company 2010. gadā iekļāva Geely starptautiskajā kartē, un tas ievērojami pastiprināja uzņēmuma paplašināšanās stratēģiju. Šis stratēģiskais solis ne tikai nodrošināja Geely piekļuvi jaunākajām automobiļu tehnoloģijām, bet arī atvēra jaunus tirgus visā pasaulē.

Gadu gaitā Geely ir kļuvis par vienu no Ķīnas lielākajiem privātajiem autoražotājiem, dažādojot savu piedāvājumu ar dažādiem automobiļu zīmoliem. Papildus Volvo Geely portfelī ir tādi labi zināmi nosaukumi kā Lynk & Co, Polestar, Lotus Cars un London Electric Vehicle Company (LEVC), kas iepriekš bija pazīstams kā The London Taxi Company. Katrs no šiem zīmoliem atbilst dažādiem tirgus segmentiem, uzsverot Geely apņemšanos nodrošināt inovācijas un ilgtspējību.

Geely ir aktīvi investējis elektriskajos transportlīdzekļos (EV), autonomās braukšanas tehnoloģijās un mobilitātes pakalpojumos, pozicionējot sevi kā līderi pārejā uz elektrifikāciju un viedajiem mobilitātes risinājumiem automobiļu nozarē. Papildus tradicionālajai ražošanai Geely ir iesaistījies arī satelītu tehnoloģijās, braucienu pakalpojumos un pilsētas gaisa mobilitātē, paplašinot savu biznesa horizontu.