Ķīnas BYD pārspēj Teslu un kļūst par pasaulē lielāko elektrisko automašīnu ražotāju

Ķīnas BYD ir apsteidzis Tesla, kļūstot par lielāko tīri elektrisko transportlīdzekļu ražotāju. 2023. gada pēdējā ceturksnī BYD apsteidza Teslu, iegūstot augstāko vietu kā pasaulē lielākā elektrisko automašīnu kompānija. Ķīnas elektromobiļu ražotājs ceturtajā ceturksnī piedzīvoja globālo piegāžu pieaugumu par 22%, pārspējot Tesla par aptuveni 41 000 elektrisko transportlīdzekļu (EV).

Turklāt pagājušā gada pēdējos trīs mēnešos BYD arī pārdeva vairāk elektromobiļu nekā Tesla. Saskaņā ar CNN ziņojumu, BYD 2023. gadā sasniedza rekordlielu gadu, trīs mēnešu laikā līdz 31. decembrim kopumā pārdodot 525 409 akumulatoru elektriskos transportlīdzekļus (BEV), savukārt Tesla tajā pašā laika posmā piegādāja rekordlielus 484 507.

Kā atzīmēja analītiķis, pārdošanas apjoma pieaugums bija saistīts ar pieaugošo pieprasījumu pēc EV Ķīnā un konkurētspējīgām atlaidēm, kas tiek piedāvātas vietējiem pircējiem.

Lai gan BYD izvirzījās vadībā pēdējā ceturtdaļā, Tesla Elona Muska vadībā joprojām saglabāja savu kopējo dominējošo stāvokli visa gada garumā. Tesla ziņoja, ka ir pārdoti 1,8 miljoni elektrisko automašīnu, kas pārsniedz BYD kopējo 1,57 miljonu elektrisko transportlīdzekļu skaitu, kas ir ievērojams pieaugums par 73% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Turklāt BYD pārdeva 1,44 miljonus hibrīdautomobiļu.

Ķīnas elektrisko automobiļu ražotājs Šenžeņā, ko atbalsta Vorena Bafeta Berkshire Hathaway, laikā no oktobra līdz decembrim piegādāja rekordlielu 526 409 pilnībā elektrisku transportlīdzekļu skaitu, kas ir par 22% vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī, kad tas bija tikai nedaudz garām, pārspējot Tesla 5 45 43. .

Gao Shen, neatkarīgs analītiķis Šanhajā, uzsvēra, ka BYD panākumus veicināja pieaugošais pieprasījums pēc EV Ķīnā un pievilcīgās atlaides, kas tiek piedāvātas vietējiem pircējiem. Paredzams, ka pasaulē lielākā tīri elektrisko automobiļu ražotāja statusa sasniegšana uzlabos BYD kā vadošā dalībnieka reputāciju pasaulē, kas veicinās revolūciju automobiļu rūpniecībā.

“BYD pārdošanas apjomu veicināja pieaugošais pieprasījums pēc EV Ķīnā un atlaidēm, ko tas piedāvāja vietējiem automašīnu pircējiem. Jaunais tituls kā pasaulē lielākais tīri elektrisko automobiļu ražotājs uzlabos tā tēlu kā pasaules vadošajam dalībniekam autobūves nozares pārveidošanā,” sacīja Šens.

Tikmēr Ķīna ir noteikusi ambiciozu mērķi, lai līdz 2025. gadam vismaz 20% no valstī katru gadu pārdotajām jaunajām automašīnām būtu jauni enerģijas transportlīdzekļi (NEV), tostarp akumulatoru elektriskie transportlīdzekļi (BEV), plug-in hibrīdi un ūdeņraža degvielas šūnu transportlīdzekļi. . Valdības mērķis ir līdz 2035. gadam, lai NEV kļūtu par jaunu automašīnu pārdošanas galveno virzienu.

Pārsteidzoši, ka sākotnējais mērķis tika sasniegts 2022. gadā, aptuveni trīs gadus pirms grafika. Pastāv optimisms, ka arī otrais mērķis varētu tikt sasniegts agrāk, nekā paredzēts. Ķīnas Automobiļu ražotāju asociācijas pagājušajā mēnesī publiskotie dati atklāja, ka 2023. gada pirmajos 11 mēnešos tika pārdoti 8,3 miljoni jaunu enerģijas transportlīdzekļu vienību, kas veido vairāk nekā 30% no kopējā automašīnu pārdošanas apjoma.

BYD pirmo reizi autobūves nozarē ienāca 2003. gadā, iegādājoties Naņdzjinā bāzēto autoražotāju Qin Chuan. Šis stratēģiskais solis ļāva BYD iegūt piekļuvi automašīnu ražošanas atļaujai.

Šis ietekmīgais Ķīnas konglomerāts, kas dibināts 1995. gadā ar nosaukumu “Build Your Dreams” (BYD), ir ieguvis ievērojamu vietu ar savu plašo portfeli dažādās nozarēs. Sākot ar uzsvaru uz uzlādējamām baterijām, BYD strauji pieauga, lai kļūtu par pasaules līderi elektrisko transportlīdzekļu akumulatoru tehnoloģiju jomā.

Mūsdienās uzņēmuma darbības ir daudzveidīgas, iekļaujot elektriskos transportlīdzekļus, parastos automobiļus, saules enerģijas risinājumus un elektroniskās sastāvdaļas. BYD apņēmīgā centība ilgtspējībai un uz nākotni vērsta inovācija pozicionē to kā celmlauži elektriskās mobilitātes jomā, kura mērķis ir ne tikai pārveidot transportu, bet arī risināt vides problēmas.