Ķīna cer turpināt mikroshēmu ražošanas izaugsmi ASV ierobežojumu apstākļos

Ķīnas mērķis ir izveidot nākamās paaudzes viedtālruņu mikroshēmas, izmantojot jaunas ražošanas tehnoloģijas, jau šogad, teikts Financial Times ziņojumā. Lai gan ASV ir mēģinājušas palēnināt Ķīnas mikroshēmu ražošanas centienus, Ķīna pārsniedz cerības mikroshēmu ražošanas pieaugumā. Tas daļēji ir saistīts ar Semiconductor Manufacturing International Corp (SMIC) un Huawei sadarbību, lai izveidotu nākamās paaudzes procesorus. Lai gan uzņēmumi ir spējuši ražot procesorus, izmantojot 7 nm procesu, pārvarēt šo šķērsli ir bijis grūti. Ķīna nevar importēt jaunas tehnikas sankciju dēļ, tāpēc tai ir jāstrādā ar tām iekārtām, kas tai ir tagad.

Saskaņā ar ziņojumu Huawei izstrādā 5 nm mikroshēmas, ko ražot SIMC. Ražošanas līnijas Šanhajā tiek pārkonfigurētas, lai izmantotu 5nm procesu, kas ir progresīvāks. Tomēr Ķīnai ir jāizmanto vecās iekārtas, lai izgatavotu 5 nm mikroshēmas, un tas maksās dārgi. SIMC izmantos dziļās ultravioletās (DUV) ražošanas tehnoloģiju. Visā pasaulē mikroshēmu ražotāji pāriet uz ekstrēmo ultravioleto (EUV) tehnoloģiju ar jaunākām iekārtām. Ķīna, kurai ir aizliegts importēt aprīkojumu no valstīm, kas ir savienotas ar ASV, nevar darīt to pašu.

Kā Ķīna turpinās mikroshēmu ražošanas izaugsmi ar vecām iekārtām

Litogrāfiju izmanto mikroapstrādes mikroshēmu plāksnēs, lai procesoros izveidotu integrālās shēmas, kur tiek izmantots DUV un EUV. Abas tehnoloģijas izmanto dažāda veida gaismu mikroshēmu ražošanai. DUV ražošanā izmantotās gaismas viļņa garums ir 248 un 193 nanometri. Salīdzinājumam, EUV ražošanā izmantotā gaisma var būt tikai 13,5 nanometri viļņa garumā. Tāpēc ar Ķīnas esošo aprīkojumu ir grūtāk izgatavot mazākas skaidas.

Tas būs arī dārgāks. Lai ražotu 5nm mikroshēmas ar DUV procesiem, Ķīnai būs jāupurē efektivitāte un izmaksas. Ražošanai būs jāizmanto vairāk fotomasku, tādējādi palielinot kopējās izmaksas. Tomēr SIMC daļēji atbalsta Ķīnas valdība. Tas, iespējams, palīdzēs SMIC turpināt mikroshēmu ražošanas izaugsmi, neskatoties uz ASV sankcijām.

Ķīna joprojām atpaliek

Ķīna pārspēj cerības ar mikroshēmu ražošanas pieaugumu. Tomēr tas joprojām atpaliek, salīdzinot ar pārējo pasauli. Dienvidkorejā Samsung plāno savu ceļvedi uz 2 nm procesu, kura ražošanu sāks 2025. gadā. Taivānā TSMC jau ir masveidā ražojis 3 nm mikroshēmas Apple. Galu galā ir pašsaprotami, ka Ķīna ar savu novecojošo aprīkojumu atsitīsies pret sienu. Kādā brīdī tai būs jāatrod veids, kā radīt vai apgūt jaunas ražošanas tehnoloģijas.