Kas ir QNED? Paskaidrojot, kā tas ir salīdzināms ar OLED un QLED

Izstādē CES 2021 LG iepazīstināja ar savu pirmo QNED televizoru līniju. Tie lepojas ar jaunu tehnoloģiju, ko LG izmanto savos 2021. gada televizoros. Kura ir LED forma, bet kas īsti ir QNED? Vai tas ir labāks par svēto grālu, kas ir OLED? Un kā to var salīdzināt ar Samsung QLED Neo tehnoloģiju, kas arī debitēja CES 2021?

Televizoru ražotāji savu tehnoloģiju nosaukšanai jau sen izmanto dažādus akronīmus. Daži no šiem akronīmiem ietver OLED, QLED, QNED, LCD un LED. Šajā rakstā mēs sniegsim padziļinātu QNED tehnoloģijas analīzi un pastāstīsim visu, kas par to jāzina. Līdz šī raksta beigām varēsiet izlemt, vai QNED televizors ir jums piemērotākā izvēle.

Kas ir QNED?

QNED galvenokārt ir zīmola apzīmējums, kas ir Quantomdot Nanocell Emitting Diode.

Būtībā QNED izmantos aptuveni 30 000 gaismas diožu, ko izmanto fona apgaismojumā. Tas ir daudz vairāk nekā esošajos LCD televizoros. Tas ir tāpēc, ka QNED izmanto MiniLED tehnoloģiju. Tas ir fona apgaismojums, kas var izmantot lielu skaitu ļoti mazu LED gaismiņu, lai kontrolētu spilgtumu un izveidotu efektīvu kontrastu starp dažādām ekrāna zonām.

Jo īpaši LG QNED televizori var lepoties ar 2500 aptumšošanas zonām, lai ierobežotu ziedēšanu un nodrošinātu, ka gaisma tiek novirzīta uz ekrāna, kur tai vajadzētu būt.

MiniLED nav jaunums. Faktiski TCL pēdējos gados to ir izmantojis savos QLED televizoros savos 6. un 8. sērijas televizoros. Un Samsung drīzumā paziņos par MiniLED televizoriem.

Saskaņā ar LG teikto, jaunais fona apgaismojums “ietver līdz pat gandrīz 30 000 sīku gaismas diožu, kas nodrošina neticamu maksimālo spilgtumu un kontrasta attiecību 1 000 000:1, kad tas ir savienots pārī ar līdz pat 2500 aptumšošanas zonām un uzlabotām vietējām aptumšošanas zonām.”

Tāpēc kontrasta un spilgtuma vadība būs līdzīga OLED. Atcerieties, ka OLED paneļi var pilnībā izslēgt atsevišķus pikseļus, kas rada tā saukto “bezgalīgo” kontrasta attiecību starp spilgtiem spilgtiem un dziļiem melniem toņiem. Tomēr LG saka, ka QNED nepārspēs OLED. Vismaz pagaidām ne.

Protams, tikai fona apgaismojums nepadarīs QNED televizoru par labāko tirgū. Tas ir atkarīgs arī no procesora. Puse LG jauno QNED televizoru modeļu izmanto a9 Gen 4 AI procesoru, bet pārējie izmanto zemākas klases a7 procesoru. Būtībā tas, ka uz kastes ir apmests QNED vai MiniLED, nenozīmē, ka tas ir labākais televizors.

QNED pret OLED

Jo īpaši LG paziņojums par QNED ir diezgan interesants. Tā kā tas joprojām pārdod savus OLED televizorus, tas būs lētāk nekā tā OLED sērija.

LG ražo labākos OLED televizorus šajā biznesā, un tie nepazūd. QNED būtībā atrodas savā klāstā kā vidusceļš starp OLED, kas ir tā Svētā Grāla TV līnija, un Nanocell. Kas ir LED televizori. Un parasti tikai daži simti dolāru.

LG neatbrīvojas no OLED, taču ir diezgan skaidrs, ka tā vēlas saglabāt savu vietu LCD telpā un nepazaudēt to Samsung. Kurš pēdējos gados ir bijis ļoti labs ar LCD un QLED televizoriem?

TV QNED 03 4B galddators

Būtībā OLED joprojām ir labākas krāsas nekā QNED, un tas ir saistīts ar tur esošā paneļa veidu un faktu, ka atsevišķus pikseļus vajadzības gadījumā var izslēgt. Nekas nekonkurēs ar OLED melnajiem līmeņiem. Tomēr QNED var pietuvoties ļoti tuvu.

Nejauciet to ar Samsung Neo QLED

Mulsinoši vai? Jā, mēs tā domājām CES 2021. Samsung arī paziņoja par Neo QLED, kas izklausās līdzīgi QNED, ko paziņoja LG.

Tas ir līdzīgs Neo QLED ir caurlaidīga MiniLED tehnoloģija. Un Q joprojām apzīmē Quantum. Izmantojot Neo QLED, Samsung to saista ar Quantum Matrix tehnoloģiju un tās attēlu optimizējošo Neo Quantum procesoru. Samsung sola 100% reproducēt DCI-P3 krāsu telpu.

Neo QLED tehnoloģijai izceļas ir mazākās fona apgaismojuma gaismas diodes, līdzīgi kā QNED. Šī jaunā Quantum Mini LED ir par 1/40 augstāka nekā iepriekšējā dizainā. Tas ļauj ievērojami palielināt šo fona apgaismojuma blīvumu. Lai padarītu tos tik daudz mazākus, Samsung bija jānoņem iepakojums un objektīvs no LED mikroshēmas, aizstājot to ar jaunu īpaši plānu mikroslāni, lai vadītu LED gaismu.

Quantum Matrix tehnoloģija lepojas ar precīzu aptumšošanu, uzlabotu lokālo jaudas sadali un jaunu melno detaļu pastiprināšanas opciju. Kas ļaus iegūt vairāk detaļu no tumšām vietām. Neo Quantum Processor piedāvās 16 dažādus neironu tīklu modeļus, kas apmācīti satura palielināšanai.

Ir pieejamas dažas citas Neo QLED funkcijas, piemēram, 12 bitu LED spilgtuma vadības soļi vietējai aptumšināšanai, lai gan tas nebūt nenozīmē, ka panelis atbalsta 12 bitu HDR saturu.

QNED pret Neo QLED

Lielākā atšķirība patiesībā ir diezgan smalka. Un tas ir LCD krāsu filtrs, ko LG un Samsung izmanto saviem jaunajiem televizoriem. LG nav atklājis, kuru paneļa slāni tā izmanto savos QNED televizoros; tas, visticamāk, izmantos IPS, pamatojoties uz iepriekšējiem izlaidumiem.

Samsung jau ir sācis pāreju uz vertikāli izlīdzinātu LCD. Tas nodrošina labāku kontrastu nekā tradicionālā IPS uz šaurāku skata leņķu rēķina. HDR kontrasta un skata leņķa kompromiss varētu būt lielākā atšķirība, ko klienti redzētu starp abiem.

Principā abas šīs tehnoloģijas ir vienādas. Taču, tāpat kā ar jebkuru tehnoloģiju, šeit ir izmaiņas starp aparatūru un programmatūru. Kas liks šiem televizoriem izskatīties atšķirīgi, salīdzinot viens ar otru.

Taču abas šīs ir tehnoloģijas, kurām jāseko līdzi 2021. gadam. Un virzība uz priekšu.

Vai tā ir televizoru nākotne?

Vienkārši sakot, jā.

Bet negaidiet, ka katrs televizors izmantos “QNED”. Tā vietā televizoru ražotāji izmantos MiniLED — daži no tiem jau to dara, jo QNED galvenokārt attiecas uz LG televizoriem.

QNED ir diezgan iespaidīga iterācija LCD ekrānā. Un mēs nevaram sagaidīt, kad kāda veida QNED parādīsies vairākos televizoros.

Vēl paies daži gadi, līdz QNED varēs pārņemt tirgū esošos OLED televizorus, taču, visticamāk, nepaies tik ilgs laiks, kad cilvēki redzēs atšķirības, jo īpaši tāpēc, ka QNED ir lētāks.

Kādus QNED televizorus es varu iegādāties?

LG pirmo reizi paziņoja par savu QNED televizoru klāstu izstādē CES 2021, kas nozīmē, ka tagad mums ir pieejams diezgan plašs televizoru klāsts, ko varat iegādāties. Jaunākie modeļi ir 2023. gada modeļi, jo CES 2024 izziņotie modeļi vēl nav pieejami iegādei.

Labākais risinājums cenu un funkciju ziņā būs QNED75 sērija. Šim komplektam ir 43, 50, 55, 65 un 75 collu izmēri. Šis diapazons sākas no 399 USD un sasniedz 899 USD. Tāpēc tas ir diezgan pieņemams un lieliski piemērots ievietošanai gandrīz jebkurā jūsu mājas telpā.

LG ir pieejams arī QNED MiniLED. MiniLED daļa attiecas uz fona apgaismojumu, kas ļaus televizoram kļūt gaišākam, neietekmējot attēla krāsu precizitāti. QNED MiniLED 99 sērija pašlaik ir diezgan dārga, jo MiniLED joprojām ir diezgan jauna, bet 65 collu cena ir no 2499 USD.