Kas ir Google Bard? Viss, kas jums jāzina – 2024. gada februāris

Gadiem ilgi Google ir tērējis daudz naudas AI jeb mākslīgajam intelektam. Tas ir iebūvēts viedtālrunī, pat ja neizmantojat Android tālruni. Tātad, kad OpenAI uzsāka ChatGPT un parādīja, cik tas ir labs, bija skaidrs, ka Google atpaliek. Tātad tas uzsāka Bard. Savs AI tērzēšanas robots, tam vajadzētu būt patiešām labam. Galu galā tam ir Google meklēšanas spēks. Lai gan tā pirmā demonstrācija neizdevās, kā plānots.

Tātad, šeit ir viss, kas jums jāzina par Google Bard.

Kas ir Google Bard?

Bard ir jauns Google eksperimentāls AI produkts. Tas būtībā ir AI tērzēšanas robots, ko uzņēmums ir izstrādājis, un tas ir paredzēts OpenAI ChatGPT konkurentam. Tomēr galvenā priekšrocība salīdzinājumā ar ChatGPT ir tā, ka tai ir Google meklēšanas iespējas. Google meklētājprogramma ir lielākā pasaulē, un tajā ir daudz informācijas, kas Bardam jau būs. Tā vietā, lai tas būtu divus gadus novecojis, piemēram, ChatGPT. ChatGPT tika apmācīts par datiem līdz 2021. gadam.

Kad Bards tika paziņots?

Bards tika oficiāli paziņots 6. februārī. Google izdeva sava izpilddirektora Sundara Pikaja paziņojumu, runājot par Bardu. Kas paziņojumā bija pilnīgi jauna koncepcija. Šo AI tērzēšanas pakalpojumu nodrošina Google LaMDA (dialoga lietojumprogrammu valodas modelis), ko uzņēmums atklāja pirms dažiem gadiem. Un tas diezgan bieži parādās arī Google I/O.

Barda gaidīšanas saraksts

2023. gada 21. martā Google publicēja emuāra ziņu par pievienošanos Barda gaidīšanas sarakstam. Google piedāvā Bard, lai cilvēki to varētu izmēģināt, taču tikai ASV un Apvienotajā Karalistē. Visticamāk, tas ir tāpēc, ka šobrīd Bard ir tikai angļu valodā, un Google pagaidām vēlas ierobežot to lietotāju skaitu. Tas ir gudri, ņemot vērā to, cik daudzi izmanto ChatGPT, un tagad tas darbojas gandrīz visas dienas garumā.

Jūs varat reģistrēties Bard gaidīšanas sarakstam, noklikšķinot šeit.

Atjaunināt: Google I/O 10. maijā Google paziņoja, ka Bard gaidīšanas saraksts tagad ir beidzies. Ikviens atsevišķās valstīs var reģistrēties un sākt lietot Bard.

Kādās valodās ir pieejams Bard?

Bard pašlaik ir pieejams angļu, japāņu un korejiešu valodā. Taču ir paredzēts, ka līdz gada beigām tas atbalstīs vairāk nekā 40 valodas.

Kāpēc Google nolēma paziņot par Bardu tagad?

Iespējams, ir diezgan skaidrs, kāpēc Google nolēma paziņot par Bardu tagad. Šķiet, ka Google ir nedaudz agri. Un tas ir tāpēc, ka ChatGPT ir bijis vīrusu hits kopš tā izlaišanas pagājušajā gadā. Tas ir tik populārs, ka lielāko daļu laika jūs pat nevarat piekļūt ChatGPT, jo to izmanto daudzi cilvēki. UBS apgalvo, ka ChatGPT ir visu laiku visstraujāk augošā lietotne. Kas šeit nedaudz piespieda Google roku, jo viņi ir pazīstami ar tādām darbībām kā ChatGPT.

Papildus meklēšanai mākslīgais intelekts ir vēl viena Google liela naudas pelnīšanas joma. Tāpēc Google zināja, ka tai ir jāturpina un jāpanāk Bards. Taču īsti neizdevās tā, kā viņi bija plānojuši.

Tas viss notika tajā pašā nedēļā, kad Microsoft paziņoja par “New Bing”, kurā ChatGPT ir integrēts meklētājprogrammā.

Kā Bard darbojas?

Kā jau minēts, Bard darbina LaMDA, kas tika veidota uz Transformer — Google neironu tīkla arhitektūra, ko tas bija izgudrojis 2017. gadā. Google arī atzīmē, ka GPT-3, kas ir valodas modelis, kurā darbojas ChatGPT, arī tika veidots uz Transformer. .

Sākotnēji Bard izmantos vieglu LaMDA modeļa versiju, jo tai būtu nepieciešama mazāka skaitļošanas jauda. Pēc uzņēmuma domām, to varētu arī pielāgot lielākam skaitam lietotāju. Bards arī izmantos visu informāciju no tīmekļa, lai sniegtu atbildes. Google izpilddirektors Sundars Pichai arī atzīmēja, ka meklēšana no tīmekļa sniegtu “svaigas, augstas kvalitātes atbildes”. Un tam vajadzētu arī nozīmēt, ka mēs nesaņemsim novecojušu informāciju, kādu mēs pašlaik iegūstam ar ChatGPT.

Kā jūs varat piekļūt Bard?

Bards vēl nav publiskots. Google saka, ka pašlaik testē Bardu ar nelielu “uzticamu testētāju” grupu. Tiks ņemta vērā gan iekšējā, gan ārējā atgriezeniskā saite. Tas ir paredzēts, lai nodrošinātu, ka pakalpojums ir gatavs publiskošanai un atbilst Google AI atbildības standartiem.

Google ir teicis, ka Bard būs pieejams ikvienam dažu nedēļu laikā pēc sākotnējā paziņojuma, kas bija 6. februārī. Bet tas bija pirms mazās demonstrācijas neveiksmes. Tāpēc tas varētu tikt nedaudz atstumts.

Ko Bards var darīt?

Ko tad Bārds var darīt? Principā viss. Pirmkārt, Bārdam ir piekļuve internetam. Tātad tas faktiski ir diezgan atjaunināts, salīdzinot ar ChatGPT, kas šobrīd izmanto divus gadus vecus datus. Tātad, ja jūs tam lūdzat labākos viedtālruņus, tas būs diezgan atjaunināts, taču jūs, iespējams, iegūsit arī gadu vecus tālruņus. Piemēram, šodien šim vaicājumam tiek piedāvātas tādas iespējas kā Pixel 6 Pro un iPhone 13 Pro Max. Bet atkarībā no tā, kā jūs to formulējat, varat iegūt Pixel 7 Pro un iPhone 14 Pro Max.

Google pievieno arī Bard spraudņus. Tagad tas ir kaut kas, kas pieejams ChatGPT, taču tas nav pieejams bez maksas. Bards ir. Google ir paziņojis, ka varēsiet pasūtīt pārtikas preces, izmantojot Instacart, rezervēt rezervāciju ar OpenTable, plānot ceļojumu ar Kayak un daudz ko citu.

Bards var arī rakstīt kodu jūsu vietā, un tagad jūs varat eksportēt šo kodu un viegli to izpildīt. Tas padara lietotņu un programmu kodēšanu daudz vienkāršāku.

Tagad Bards var izveidot attēlus no teksta, līdzīgi kā Midjourney vai Dall-E. Tas liks AI attēliem patiešām pārņemt, jo tagad visi lielākie AI tērzēšanas roboti to var izdarīt. Bet atšķirība šeit ir tāda, ka Bards to dara bez maksas. Midjourney prasa ikmēneša abonementu, tāpat kā Dall-E, jo tas ir daļa no ChatGPT.

Visbeidzot, Bards var arī apkopot ziņu rakstus, kā arī rakstīt tos un rakstīt rakstu nosaukumus. Vienkārši palūdziet tai “apkopot šo rakstu (saite)”, un tas apkopos rakstu jūsu vietā. Kas var būt ļoti noderīgi, ja jums ir nepieciešams nedaudz informācijas no ļoti gara raksta.

Šis ir tikai ļoti, ļoti īss saraksts ar to, ko Bards var darīt. Un Google turpina to uzlabot, tāpēc šis saraksts tuvāko mēnešu laikā ievērojami paplašināsies.

Kādus citus AI produktus piedāvā Google?

Google nav jaunums AI jomā, gluži pretēji. Google piedāvā vairākus AI produktus, kas vēl nav izlaisti sabiedrībai. Parasti Google izturēsies pret AI produktiem. Tā kā tas nevēlas kaut ko atbrīvot, kamēr nav pārliecināts par savu darbību. Tas parāda, cik Google uztraucās par ChatGPT.

Papildus faktiskajiem tērzēšanas robotiem un citiem AI produktiem Google savos Pixel viedtālruņos ir arī vairāki AI komponenti. Tam ir Google palīgs, kas var veikt dažādas darbības, piemēram, pārbaudīt zvanus jūsu vietā. Kā arī skaidra zvanīšana, kas izmanto mākslīgo intelektu, lai izslēgtu visus fona trokšņus, kad runājat pa tālruni trokšņainā vietā. Tam ir arī Magic Eraser, kas izmanto AI, lai noņemtu objektus no fotoattēliem, kā arī daudzas citas funkcijas.