Kas ir bezmaksas reklāmu atbalstīta TV (ĀTRI)? Viss, kas jums jāzina 2023

Pēdējā laikā straumēšanas nozari ir pārņēmuši FAST kanāli jeb bezmaksas reklāmu atbalstītie televīzijas kanāli. Bet kas tie īsti ir? Tas ir diezgan vienkārši, tie ir straumēšanas kanāli, kas ir bezmaksas un kuros ir reklāmas. Bet šajā rakstā mēs apskatīsim visu, kas jums jāzina.

Kas ir FAST?

Vienkāršākajā formā FAST ir bezmaksas reklāmu atbalstīta televīzija. Parasti izmanto kā TV kanālu, līdzīgi tam, kas bija Cable, bet, protams, bez maksas. Šo kanālu saturs tiek finansēts tikai no reklāmām un reklāmām.

FAST kanāliem parasti ir gan lineāri kanāli, gan video, kas ir pieejams pēc pieprasījuma. Labs piemērs tam ir Sling FreeStream pakalpojums. Kurā ir vairāk nekā 300 kanālu, kas ir pilnīgi bez maksas un satur reklāmas.

FAST kanāli pēdējā laikā ir kļuvuši diezgan populāri, un straumēšanas uzņēmumi turpina paaugstināt cenas saviem maksas plāniem. Daudzi cilvēki meklē apgabalus, kur var iegūt bezmaksas saturu. Un šeit FAST ir sācis pacelties. Īpaši ar lietotāju skaita pieaugumu, ko pēdējos gados ir redzējuši Pluto TV, Tubi, Xumo un citi.

Kāda veida saturs ir pieejams vietnē FAST?

Saturs, ko atradīsit FAST kanālos, parasti nav oriģināls. Studios licencēs saturu šiem FAST kanāliem, un parasti tas ir vecāks saturs. Saturs, ka viņi, visticamāk, nevarēs iegūt daudz naudas no licencēšanas. Tā vietā šīs studijas daļu no reklāmas ieņēmumiem gūst no reklāmām, kas tiek rādītas kopā ar viņu filmām un TV šoviem.

Tāpēc daudzas reizes jūs redzēsit vecāku saturu vai pat saturu, kurā ir simtiem sēriju. Tāpat kā daži no Gordona Remzija šoviem, piemēram, Hell’s Kitchen. Kā arī citi, piemēram, Pawn Stars, un tā. Dažiem lielākajiem šoviem šajās platformās būs savi kanāli straumēšanai 24/7.

Izmantojot FAST, uzņēmumi var izveidot tematiskos kanālus, kā arī tiešraides kabeļtelevīzijas kanālus un pat nišas kanālus par sportu un ziņu pārraidēm. Peacock, lai gan tas nav pilnībā ĀTS pakalpojums, tomēr piedāvā dažus kanālus šādā veidā. Tāpat kā ir kanāls, kas īpaši paredzēts NBC ziņām.

Kādi ir daži FAST pakalpojumu piemēri?

Tātad, kādi ir daži pakalpojumu piemēri, kas izmanto FAST kanālus? To ir diezgan daudz, taču tālāk mēs esam apkopojuši dažus populārākos modeļus.

Plutona TV

Plutona TV bija viens no pirmajiem, kas sāka darboties FAST. Tas tika palaists 2013. gadā, bet 2015. gadā izlaida savas vietnes beta versiju. Pluto TV piedāvā aptuveni 250 virtuālo straumēšanas kanālu. Tie ir kanāli, kas aptver dažādas kategorijas, tostarp izklaidi, ziņas, komēdijas, sportu un klasisko TV.

Tajā ir arī daži tematiski kanāli, piemēram, “Cats 24/7” un “Totalally Turtles”, kuros tiek atkārtotas seriāla Teenage Mutant Turtles ninja.

Neaizmirstiet, ka Pluto TV pieder Paramount — tam pašam uzņēmumam, kam pieder CBS, MTV, VH1, Comedy Central utt. — tāpēc šeit ir pieejams daudz lieliska satura, kas pieder Pluto TV mātesuzņēmumam. Un ko jūs neatradīsit citos FAST pakalpojumos.

Xumo

Vēl viens piemērs ir Xumo, kas pirmo reizi tika palaists 2011. gadā, un pēc tam to iegādājās Comcast. Tas ir viens no lielākajiem FAST pakalpojumiem un ir pieejams tikai ASV. Tas pārsteidzoši piedāvā tradicionālo apraides kanālu OTT straumes, tostarp NBC, CBS un ABC. Tajā ir arī saturs un kanāli no pirmajiem digitālajiem video satura izdevējiem, piemēram, Fail Army, kā arī bezmaksas filmu kanāli un daudz kas cits.

Sling Freestream

Sling Freestream ir viens no jaunākajiem FAST pakalpojumiem, kas tika palaists 2023. gadā. Taču tajā ir vairāk nekā 300 kanālu, kas ir pieejami bez maksas. Jums vienkārši jāpiesakās vai jāizveido bezmaksas konts.

Sling ir Dish Network meitasuzņēmums un jau gandrīz desmit gadus piedāvā maksas straumēšanas pakalpojumu. Tā piedāvā a la carte iespēju tiem, kas nogriež vadu. Bet tagad tas piedāvā arī bezmaksas saturu. Tas patiesībā ir kaut kas tāds, kas sākās pandēmijas laikā, un pēc tam nolēma to paturēt un paplašināt.

Sling ir turpinājis šiem kanāliem pievienot arvien vairāk satura un, visticamāk, turpinās to darīt.

Roku kanāls

Roku, jā, uzņēmumam, kas ražo straumēšanas aparatūru, ir savs FAST pakalpojums, kas ir iebūvēts Roku platformā. Bet, lai to izmantotu, jums nav jābūt Roku ierīcei. Tas ir pieejams lielākajā daļā platformu. Roku kanālam ir daudz brīvas piekļuves kanālu, un tas pat iegādājās tehnoloģiju un saturu no Quibi, kad tas 2020. gadā pārtrauca darbību.

Pāvs

Pāvs šeit nedaudz atšķiras no pārējiem. Tas ir tāpēc, ka tas piedāvā sava pakalpojuma bezmaksas versiju, taču tā drīzumā tiks pārtraukta. Un tas piedāvā ĀTRUS kanālus, taču tas ir iekļauts jūsu ikmēneša abonementā. Peacock ir pieejami vairāki ĀTRI kanāli, galvenokārt tematiskie kanāli, piemēram, Today visu dienu, kā arī kanāli MSNBC un CNBC un daudz kas cits. Tas nav gluži ĀTS pakalpojums, taču tas piedāvā līdzīgu iespēju.

Vai man vajadzētu izmantot FAST straumēšanas pakalpojumu?

Nav neviena straumēšanas pakalpojuma, kas jums būtu jāizmanto. Tas viss ir pilnībā atkarīgs no jums. Bet tas, ka jūs varat reģistrēties visiem šiem pakalpojumiem, neiztērējot ne santīma, ir diezgan jauki.

FAST kanāli ir patiešām piemēroti fona trokšņiem. Jūs zināt, ieslēdziet televizoru un ļaujiet tam atskaņot, kamēr veicat tādus darbus kā ēdiena gatavošana vai mājas uzkopšana. Tieši tā šobrīd ļoti trūkst daudziem no šiem maksas straumēšanas pakalpojumiem, piemēram, Netflix. Un FAST to padara iespējamu, netērējot naudu.