Kas ir Android sistēma? Viss, kas jums jāzina

Kas ir Android sistēma? Būtībā tas ir viss, kas ir iekļauts Android atvērtā pirmkoda projektā, kas ir pieejams ikvienam.

Android sistēma gandrīz ir tikai jūsu Android tālrunī esošās operētājsistēmas kodols. Uztveriet to kā viedtālrunī esošās sistēmas skeletu. Un One UI, Oxygen OS un citi kā šī skeleta apvalks. Galu galā tos jebkurā gadījumā sauc par ādām.

Tagad, ja vēlaties uzzināt, kas ir Android, varat izlasīt šo. Šajā rakstā mēs daudz padziļināti aplūkosim to, kas patiesībā ir Android sistēma.

Kas ir Google pamatpakalpojumi?

Google pamatpakalpojumos, kurus faktiski sauc par Google mobilajiem pakalpojumiem, ir visas Google lietotnes un pamatā esošie pakalpojumi, kas ir iekļauti jūsu Android ierīcē. Tas nav komplektā ar AOSP un ir tikai daļa no Android sistēmas, ja Google ir sertificējis ierīci.

Piemēram, Huawei viedtālruņi izmanto Android, taču tie nav Google sertificēti un tāpēc tiem nav Google pakalpojumu.

Google mobilajos pakalpojumos iekļautās lietotnes ir Gmail, Chrome, Disks, Duo, Play veikals, YouTube, YouTube mūzika, Maps un fotoattēli. Tie visi ir iepriekš instalēti jebkurā Google sertificētā Android ierīcē. Ir pieejamas arī citas Google lietotnes, taču tās ir iepriekš instalētas katrā ierīcē, ko Google ir sertificējis.

Tagad zem pārsega ir vēl vairāk. Galvenokārt Google Play pakalpojumi. Šī ir pamatā esošā programmatūra, kas sadarbojas ar Google, lai nodrošinātu visus tā pakalpojumus viedtālrunī. Būtībā tā ir līme, kas visu satur kopā ar jūsu Google kontu.

Kas ir Google Play pakalpojumi?

Vienkārši sakot, Google Play pakalpojumi ir fona pakalpojums, kas darbojas jebkurā Android ierīcē, ko sertificējis Google.

Tas palīdz Google izplatīt atjauninājumus arī ierīcēm, palīdzot atrisināt daudz dokumentēto sadrumstalotības problēmu. Tas jums nenosūtīs jaunas Android versijas. Bet jebkuras būtiskas izmaiņas, kas tiek veiktas API un tādās, var atjaunināt, izmantojot Google Play pakalpojumus. Un Google spēj atjaunināt visas Android ierīces vienlaikus, izmantojot šo metodi.

Tas arī palīdz integrēt papildu funkcijas ar citām lietotnēm. Google Play pakalpojumi ir izstrādātājiem paredzēta API, ko izstrādātāji var izmantot, lai uzlabotu saziņu starp lietotnēm. Google Play pakalpojumos ir iekļautas vairākas citas API, kas var palīdzēt lietotājam.

Dažas no Google Play pakalpojumos iekļautajām API ietver Google Maps API, atrašanās vietas API, Google diska API, Google Play spēļu pakalpojumus, Google+ platformu, Google Cast Android API un Google reklāmas mobilajām ierīcēm. Pateicoties tam, ka tas viss ir iekļauts vienā pakalpojumā, lietotāji var arī pielāgot, kādai informācijai katra no šīm API var piekļūt, izmantojot Google lietotni savā Android ierīcē.

Kādas funkcijas ir iekļautas Android sistēmā?

Katru gadu ar katru jauno Android versiju Google sniedz lietotājiem daudzas jaunas funkcijas. Dažas funkcijas ir paredzētas lietotājam, bet dažas nav. Taču ir daudz funkciju, kas ir iekļautas Android sistēmā, par kurām ir vērts uzzināt vairāk.

Ņemiet vērā, ka šīs funkcijas ir daļa no Android kopumā. Tas nozīmē, ka jebkuram Android viedtālrunim, kuram ir apvalks — OnePlus, LG, Samsung un citiem, būs šīs funkcijas. Šīs ir galvenās funkcijas, kuras varētu izmantot kā pamatelementus citiem ražotājiem.

Žestu navigācija

Google ieviesa žestu navigāciju operētājsistēmā Android 9 Pie 2018. gadā un kopš tā laika katru gadu ir to uzlabojis. Žestu navigācijas ideja ir atvieglot šo tālruņu lietošanu. Ar katru gadu viedtālruņi kļūst arvien lielāki.

Žestu navigācija

Izmantojot žestu navigāciju, jūs iegūstat vairāk ekrāna nekustamo īpašumu, jo jums nav pogu ekrāna apakšā. Pamata žestu komplekts ietver vilkšanu uz augšu no apakšas, lai dotos mājās. Velciet uz augšu un apturiet, lai atvērtu jaunākās lietotnes. Un velciet no kreisās vai labās puses, lai atgrieztos. Lai piekļūtu Google asistentam, varat vilkt uz iekšu no apakšējā kreisā vai labā stūra.

Lai gan Google piespiež visus savus partnerus izmantot savu žestu navigāciju, partneri neaprobežojas tikai ar Google iespēju piedāvāšanu. Piemēram, Samsung savās jaunākajās ierīcēs piedāvā savus žestus, kā arī Google. Sniedzot lietotājiem iespēju izvēlēties, kuru žestu navigācijai viņi dod priekšroku.

Tumšais režīms

Viena no populārākajām Android funkcijām pēdējos gados ir tumšais režīms. Google bija pārdzīvojis periodu, kad tas padarīja visu operētājsistēmu spilgtu ar daudz baltu laukumu. Tas ir labi un viss, taču, ja izmantojat tālruni tumsā, piemēram, gultā vai naktī, šis baltais laukums var patiešām aizmigt jūsu acis. Un šeit parādās tumšais režīms.

kas ir android sistēma
Tumšais režīms

Izmantojot tumšo režīmu, varat padarīt visu operētājsistēmu tumšu. Tagad Android sistēmas tumšajā režīmā netiek izmantota patiesa melna krāsa, tā vietā lielākoties tas ir tumši pelēks. Lai gan partneri var to pielāgot saviem tālruņu viedtālruņiem, un Samsung tumšajam režīmam izmanto īstu melnu krāsu.

Visiem viedtālruņiem, kuros darbojas operētājsistēma Android 10 vai jaunāka versija, tiek atbalstīts tumšais režīms. Tā ir funkcija, ko Google ir piespiedusi izmantot visus savus partnerus savā viedtālrunī.

Vairāku logu režīms

Tā kā viedtālruņi kļūst arvien lielāki, vairāku logu režīms kļūst arvien populārāks. Tas ļauj ekrānā vienlaikus rādīt divas lietotnes. Šī funkcija ir īpaši noderīga salokāmām ierīcēm.

Divu lietotņu atvēršana vienlaikus var būt ļoti noderīga. Piemēram, ja meklējat norādes, ejot pa Sanfrancisko, bet arī vēlaties sazināties ar Twitter, abas norādes var atvērt ekrānā vienlaikus.

Samsung faktiski bija pirmais, kas ar Galaxy Note viedtālruņiem izveidoja vairākus logus. Bet kopš tā laika Google ir pievienojis to Android sistēmai.

Pēdējos gados ir notikušas dažas izmaiņas vairāku logu režīmā, padarot to vēl noderīgāku, kas ir attēls attēlā. Tas darbojas tādās lietotnēs kā YouTube, Netflix un Google Maps. Ļauj turpināt skatīties videoklipu, kamēr atrodaties citā lietotnē. Izmantojot Google Maps, tas nozīmē, ka joprojām varat atvērt navigāciju, kamēr pārbaudāt e-pastu vai darāt kaut ko citu.

Digitālā labklājība

Mūsdienās daudzi no mums pārāk daudz laika pavada savos viedtālruņos, tāpēc Android tagad nodrošina digitālo labklājību. Tādējādi varat uzzināt, cik daudz laika katru dienu pavadāt tālrunī, un tas ir sadalīts pa lietotnēm.

Ekrānuzņēmums 20200402 142332
Digitālā labklājība

Taču digitālā labklājība ir vairāk nekā tikai informācija par to, cik daudz laika jūs pavadāt pakalpojumā Twitter. Tas ir arī rīku komplekts, kas palīdz mazāk izmantot tālruni. Digitālā labklājība var ierobežot ierīces izmantošanas ilgumu, kā arī palīdzēt ātrāk nomierināties, ejot gultā.

Sākotnēji digitālā labklājība bija paredzēta tikai Pixel ierīcēm, taču tagad tā ir daļa no Android sistēmas un ir iekļauta arī viedtālruņos, kas nav Pixel. Un, lai gan tas varētu šķist muļķīgs līdzeklis, ko iekļaut, tas ir ļoti svarīgi mūsdienu pasaulē.

Kādi drošības un privātuma līdzekļi ir iekļauti?

Android sistēmā ir iebūvēti daudzi drošības līdzekļi. Google ir bijis priekšgalā, piedāvājot uzlabotu drošību saviem vairāk nekā 2,5 miljardiem lietotāju. Viņi ievieš jaunus pasākumus aizkulisēs, lai padarītu Android sistēmu pēc iespējas drošāku.

Tas ietver lietotāju aizsardzību pret ļaunprātīgas programmatūras lejupielādi, izmantojot Google Play Protect, lietotāju aizsardzību pret ļaunprātīgām darbībām ar ikmēneša drošības atjauninājumiem un pat droša bloķēšanas ekrāna izmantošanu, lai zagļi nevarētu tik viegli iekļūt jūsu tālrunī.

Google Play Protect

Google Play Protect ir pakalpojums, kas galvenokārt darbojas aizkulisēs. Tā ir daļa no Android sistēmas, jo tā ir iebūvēta operētājsistēmā Android, taču tā darbojas tikai ierīcēs, kurām ir Google sertifikācija.

Viena no galvenajām funkcijām ir pārbaudīt lietotnes un spēles, kuras lejupielādējat no Play veikala. Lai nodrošinātu, ka nelejupielādējat neko, kas varētu būt ļaunprātīgs. Tas katru dienu skenē un pārbauda vairāk nekā 50 miljardus lietotņu. Tā vietā, lai skenētu lietotnes tikai tad, kad tās tiek augšupielādētas Play veikalā, Google tās skenē arī tad, kad tās lejupielādējat. Lai nekas nekrietns nenotiktu.

Tajā ir iekļauta arī drošas pārlūkošanas aizsardzība pārlūkā Chrome, kas neļaus jums iekļūt dažās nedrošās vietnēs vai vietnēs, kas nav drošas. Tas parādīs sarkanu ekrānu, norādot, ka vietne nav droša, un liks jums atgriezties. Bet jūs joprojām varat turpināt, ja zināt, ka vietne ir droša.

kas ir android sistēma
Atrast manu ierīci

Pēdējā galvenā Google Play Protect funkcija ir Atrast ierīci. Izmantojot šo funkciju, varat atvērt klēpjdatoru un pierakstīties savā Google kontā, lai uzzinātu, kur atrodas jūsu tālrunis. Tas tiks parādīts kartē, lai jūs varētu redzēt, vai esat to atstājis mājās vai, iespējams, savas otrās puses mājā. Tas arī ļauj bloķēt ierīci, zvanīt ierīcei un pat parādīt ierīcē ziņojumu. Tātad, ja kāds to atrod, viņš zina, kam to arī atgriezt. Tagad, ja uzskatāt, ka tas ir zaudēts uz visiem laikiem, varat arī no tā izdzēst visus savus datus, un tas viss tiek darīts attālināti.

Ikmēneša drošības atjauninājumi

Android sistēma saņem arī ikmēneša drošības atjauninājumus, katra mēneša pirmajā pirmdienā Google tos izlaiž. Parasti tie ir nelieli OTA atjauninājumi, kas lielākoties tiek laboti programmatūrā. Atjauninot viedtālruņus katru mēnesi ar ielāpiem šīm darbībām, lietotāji ir drošāki nekā jebkad agrāk. Tāpēc viņiem nav jāuztraucas par to, ka kāds var piekļūt viņu tālrunim no īsziņas.

Google katru mēnesi nosūta šos atjauninājumus Pixel klāstam. Citiem ražotājiem ir atšķirīgi grafiki. Taču lielākoties lielākā daļa viedtālruņu saņem drošības atjauninājumu reizi ceturksnī (apmēram ik pēc trim mēnešiem). Tāpēc tā vietā, lai biežāk saņemtu mazus atjauninājumus, jūs saņemat retāk lielākus atjauninājumus.

Drošs bloķēšanas ekrāns

Sākot ar operētājsistēmu Android 7.0 Nougat, visiem viedtālruņiem ir aparatūras aizsargāta bloķēšanas ekrāna atbalsts. Tas lielākoties nozīmē pirkstu nospiedumu sensoru. Izņemot Pixel 4 sēriju, kurā tiek izmantota tikai sejas atbloķēšana.

Tas viss ir daļa no Biometrics API, ko Google izlaida kopā ar Android Nougat — tā bija pirkstu nospiedumu API, kas pēc tam tika atjaunināta uz Biometrics API, 2019. gadā Pixel 4 pievienojot sejas atbloķēšanu. Šo API var izmantot lietotnes autentifikācijai, kas ir drošāka par paroli, jo tikai jums ir jūsu pirksta nospiedums vai seja.

Tas darbojas bloķēšanas ekrānos, lai aizsargātu visus jūsu datus, kā arī citām lietotnēm. Piemēram, paroļu pārvaldnieki un banku lietotnes.

Kā iegūt Android sistēmas atjauninājumus?

Google kontrolē Android sistēmu un parasti katru gadu izlaiž vienu lielu atjauninājumu. Parasti atjauninājums tiek izdots augustā vai septembrī. Sākotnējās beta versijas sākas februārī vai martā.

Kad Google izlaiž jaunās Android versijas kodu, tas tiek nosūtīts AOSP un arī tā partneriem. Šie partneri ir Samsung, LG, Xiaomi un citi. Pēc tam viņu partneri sāk iegūt jauno Android versiju, kas darbojas savos esošajos viedtālruņos. Un integrēti ar savu ādu un citu programmatūru.

kas ir android sistēma
Android sistēmas atjauninājums

Pēdējos gados Google ir sniedzis saviem partneriem kodu gaidāmajām Android versijām. Tas ļauj ātrāk iznākt atjauninājumus viedtālruņiem, kas nav Pixel.

Pirms operētājsistēmas Android 10 Google katru Android versiju nosauca deserta vārdā. Pārejot no Cupcake uz Pie. Pirmās divas versijas nesaņēma deserta nosaukumu, jo tās bija Alfa un pēc tam beta. Sākot ar Android 1.5 Cupcake, Google to nosaukumos sāka izmantot desertus. Tas palīdzēja Android izcelties un ļāva vieglāk atcerēties, kuru Android versiju izmantojāt. Google pat noslēdza zīmola darījumu ar Nestle operētājsistēmai Android 4.4 KitKat, kas izlaida Android formas KitKat joslas.

Vienīgais, ko lietotājs var darīt, lai iegūtu jaunu Android sistēmas atjauninājumu, būtu doties uz iestatījumiem. Pēc tam pieskarieties vienumam Par tālruni, pieskarieties Sistēmas atjauninājumiem un visbeidzot “Pārbaudīt jaunu atjauninājumu”.

Kas ir Android sistēma?

Būtībā Android sistēma būtībā ir jūsu viedtālrunī esošās operētājsistēmas skelets. Google izveido skeletu, un tā partneri veido apvalku, kā rezultātā Android ir kļuvis par šodienu. Daudzas Android sistēmas funkcijas nāca no tādiem partneriem kā Samsung, LG, Xiaomi, OnePlus un citi. Tas viss ir padarījis Android labāku ar katru gadu.

Android sistēmas aizkulisēs notiek daudzas lietas. Tāpēc nākamreiz, kad akumulatora statistikā redzēsit “Android System” un prātosiet, kāpēc, tāpēc. Daudzas lietas notiek jums nepamanot, ka tas notiek. Un tā patiesībā ir laba lieta.