Kas ir Android mobilo sakaru operatori? Viss, kas jums jāzina

Android mobilo sakaru operatori ir bezvadu mobilo sakaru operatoru veids, kas saviem klientiem piedāvā dažādus Android viedtālruņus un citas ierīces. Lai gan ir taisnība, ka lielākā daļa bezvadu mobilo sakaru operatoru visā pasaulē piedāvā Android tālruņus, termins “Android operators” īpaši attiecas uz mobilo sakaru operatoriem, kas specializējas Android ierīču nodrošināšanā.

Šīs ierīces darbina Google Android operētājsistēma, kas ir pasaulē visplašāk izmantotā mobilā operētājsistēma. Būtībā bezvadu operatori ir uzņēmumi, kas saviem klientiem piedāvā bezvadu sakaru pakalpojumus. Tas var ietvert balss un datu pakalpojumus, kā arī citus pievienotās vērtības pakalpojumus, piemēram, īsziņas, mobilo internetu un citus pakalpojumus.

Kas ir Android mobilo sakaru operatori?

Lai gan Google var pārdot jums Android ierīci, jums būs nepieciešams pakalpojums, lai varētu izmantot šo ierīci. Un šeit ienāk pārvadātāji.

Bezvadu mobilo sakaru operators nodrošinās jums (lietotājam) pakalpojumu šim tālrunim vai planšetdatoram, viedpulkstenim, klēpjdatoram vai jebkurai citai ierīcei. Tas ietver sarunu, teksta un datu lietojumu.

Ne visi mobilo sakaru operatori vai tīkli ir vienādi, un ne visi Android viedtālruņi ir pieejami katram mobilo sakaru operatoram, tāpēc viss sāk kļūt interesantāks. Lielākā daļa tālruņu ir pieejami visiem četriem mobilo sakaru operatoriem ASV, taču ir daži izņēmumi — parasti ar lētākiem tālruņiem. Turklāt šie mobilo sakaru operatori saviem tīkliem izmanto dažādas tehnoloģijas. Piemēram, Verizon savam 5G tīklam izmanto C-Band un mmWave. Kamēr T-Mobile un AT&T vairāk koncentrējas uz Sub-6 un nedaudz vairāk uz mmWave.

Kas ir pēcapmaksas Android operatori?

Būtībā ir divu veidu bezvadu operatori. Viens ir pēcapmaksa, bet otrs ir priekšapmaksa.

Vienkāršāk sakot, atšķirība starp abiem ir tāda, ka, izmantojot pēcapmaksu, jūs maksājat par lietošanu mēnesi pēc fakta. Un priekšapmaksa, jūs veicat priekšapmaksu, tāpēc termins “priekšapmaksa”.

Pēcapmaksai ir dažas citas priekšrocības, lai gan tā parasti ir nedaudz dārgāka nekā priekšapmaksa. Tas ietver faktu, ka tas vispirms iegūs ātruma rādītājus tornī. Bezvadu mobilo sakaru operatori dod priekšroku pēcapmaksas klientiem, pēc tam priekšapmaksas klientiem, pēc tam MVNO klientiem. Būtībā tie, kas maksā visvairāk, iegūs vislabāko ātrumu.

Parasti pēcapmaksas operatori ļauj jums iegādāties tālruņus, izmantojot ikmēneša nomaksu. Tas nozīmē, ka tā vietā, lai iepriekš par Samsung Galaxy S20 Ultra maksātu 1399 $ (plus nodoklis), varat to sadalīt 24 vai pat 36 mēnešos. Mazāku maksājumu veikšana.

Parasti pēcapmaksas klienti saņems funkcijas, kuras priekšapmaksas klienti nesaņem. Piemēram, T-Mobile pēcapmaksas klienti, kas izmanto Magenta plānu, var bez maksas iegūt Netflix un Quibi. Tā ir 13 ASV dolāru vērtība un daudz bezmaksas satura, ko varat skatīties. Sprintā pēcapmaksas klienti saņem bezmaksas Hulu, Tidal un Amazon Prime atkarībā no viņu plāniem.

Pārvadātājiem pēcapmaksas klienti parasti ir tie, kas nedzīvo ap nabadzības slieksni. Šie lietotāji parasti izmanto priekšapmaksu. Tas nozīmē, ka viņiem ir mazāka iespēja nepildīt rēķinu. Tāpēc pārvadātāji dod priekšroku pēcapmaksas klientiem, nevis priekšapmaksas klientiem. Papildus tam, ka peļņas norma ir lielāka pēcapmaksā.

ASV pēcapmaksas pakalpojumu sniedzēji ir AT&T, Sprint, T-Mobile un Verizon.

Kas ir priekšapmaksas Android operatori?

Kā jau minēts, priekšapmaksas operatori parasti liek jums maksāt par lietošanu pirms laika. Tātad jūs varētu maksāt 1. aprīlī par visu aprīļa mēnesi un tā tālāk. Taču labā lieta ir tāda, ka, nolemjot pamest priekšapmaksas pakalpojumu sniedzēju, jums nebūs liels rēķins, kas tiek proporcionāls.

Priekšapmaksu parasti izmanto tie, kas nepelna daudz naudas. Priekšapmaksas plāni parasti ir tuvu USD 30 mēnesī. Tajā pašā laikā pēcapmaksa vidēji pārsniedz USD 70 mēnesī par vienu līniju.

Izmantojot priekšapmaksas pakalpojumu sniedzējus, jūs joprojām varat iegūt Android tālruni, bet tas, ko jūs neiegūsit, ir nomaksas plāns. Tātad, ja izvēlaties iegādāties Galaxy S20 no tāda operatora kā Metro By T-Mobile, jums būs jāmaksā visa summa iepriekš. Priekšapmaksas mobilo sakaru operatori bieži piedāvā vairāk vidējas klases un budžeta viedtālruņu to piesaistīto klientu dēļ. Ja nevēlaties maksāt USD 70 mēnesī par tālruņa pakalpojumu, visticamāk, nevēlaties maksāt USD 1000 par jaunu tālruni.

google fi bezvadu logotips AH

Priekšapmaksas klienti parasti nenopelna lielu naudu bezvadu mobilo sakaru operatoriem, taču, ņemot vērā to, ka lielākā daļa maksā automātiski, viņi saņem savu naudu, kad tas ir jāmaksā. Tā vietā, lai tērētu naudu klientu apkalpošanas pārstāvjiem, kas dzenā klientus, lai samaksātu viņu rēķinus. Tātad bezvadu operatoriem ir gan labs, gan slikts.

ASV priekšapmaksas pakalpojumu sniedzēji ietver Boost Mobile, Metro By T-Mobile, Cricket Wireless, Verizon Prepaid un AT&T priekšapmaksas pakalpojumus.

Kāda ir atšķirība starp pēcapmaksu un priekšapmaksu?

Lielākā atšķirība starp pēcapmaksu un priekšapmaksu ir tad, kad maksājat par lietošanu. Kā minēts, pēcapmaksa iekasē maksu mēneša beigās, bet priekšapmaksa tiek veikta mēneša sākumā. Bet starp abiem ir dažas citas atšķirības.

Pēcapmaksa saņems vislabāko pakalpojumu. Tas ir tāpēc, ka jūs maksājat vairāk un tādējādi esat vērtīgāks klients pārvadātājam. Tas arī iegūst prioritāti savā tīklā, nodrošinot lielāku ātrumu un vairāk datu lietojuma, pirms tas tiek palēnināts. Nākamais ir priekšapmaksa, kam seko MVNO operatori datu ātruma prioritātes ziņā.

Bieži vien jūs iegūsit labāku vērtību no pēcapmaksas plāniem. Bet, ja jums ir nepieciešams kaut kas lēts, kas vienkārši darbojas, tad priekšapmaksas plāns būs labāks. Izmantojot pēcapmaksu, mobilo sakaru operatori bieži izmanto tādas lietas kā bezmaksas Netflix, bezmaksas Disney+ uz gadu vai pat bezmaksas Amazon Prime. Kā arī atlaides automātiskajai samaksai. Pārvadātāji dod priekšroku tam, jo ​​viņi zina, ka saņems samaksu, un dažreiz atlaides līdz USD 20 mēnesī, ja izmantojat automātisko maksājumu.

Vēl viena būtiska atšķirība ir fakts, ka priekšapmaksā parasti tiek iekļauti cenā iekļauti nodokļi. Pēcapmaksa, parasti nav, izņemot T-Mobile Magenta plānu, kur nodokļi un nodevas ir iekļautas cenā 70 USD mēnesī. Tas nozīmē, ka ar priekšapmaksu jūs nesaņemsit šoku. Jo jūsu rēķins būs tieši tāds, kāds tas tika reklamēts.

Būtība ir tāda, ka, ja esat smags lietotājs (bieži lietojat tālruni ceļā vai vietās, kur nav pieejams daudz WiFi), pēcapmaksa ir pareizais ceļš. Ja strādājat no mājām vai tonnu izmantojat WiFi, priekšapmaksa varētu būt labāka izvēle, jo tā ir lētāka un nodrošina zemākus sarunu, īsziņu un datu ierobežojumus.

Kas ir MVNO?

Vēl viens termins, ko jūs varētu dzirdēt par bezvadu mobilo sakaru operatoru, ir “MVNO”. Šis ir pārvadātājs, kas būtībā nepieder lielākam operatoram, piemēram, AT&T vai Verizon. MVNO ir mobilā virtuālā tīkla operators.

Vienkāršākajā skaidrojumā MVNO ir operators, kuram nepieder tīkls, kurā tas darbojas. Tomēr dažreiz ir izņēmums. Piemēram, T-Mobile Metro tiek uzskatīts par MVNO, lai gan tas pieder T-Mobile. Tas pats attiecas uz Visible, kas pieder Verizon.

Parasti MVNO noslēdz biznesa līgumu ar mobilo sakaru tīkla operatoru (piemēram, AT&T, Sprint, T-Mobile vai Verizon) un iegūst lielapjoma piekļuvi tīkla pakalpojumiem par vairumtirdzniecības cenām. Varat to iedomāties kā Simple Mobile, kas dodas uz Costco un iegādājas piekļuvi AT&T tīklam par zemāku cenu. Pēc tam MVNO to patstāvīgi pārdos klientiem.

Parasti MVNO piedāvā savu klientu apkalpošanu, norēķinu atbalsta sistēmas, mārketinga un pārdošanas personālu. Bet viņi var arī iegūt šos pakalpojumus no mobilā virtuālā tīkla aktivizētāja vai MVNE.

Tas patiešām var būt diezgan mulsinoši, taču lielākajai daļai cilvēku tas būtībā ir tāds pats kā priekšapmaksas mobilo sakaru operators. Izmantojot MVNO, jūs veicat priekšapmaksu par savu pakalpojumu, tomēr tas parasti ir lētāks nekā priekšapmaksas operatori. Piemēram, Google Fi jūs varat saņemt par USD 20 mēnesī. Tas ir lētāk nekā Boost Mobile un Cricket Wireless.

Šeit ir daži MVNO mobilo sakaru operatoru piemēri: Google Fi, Simple Mobile, Straight Talk, Consumer Cellular, FreedomPop, Republic Wireless, lai nosauktu tikai dažus. Pašlaik ASV darbojas simtiem MVNO. Citas valstis izmanto MVNO, taču tas galvenokārt attiecas tikai uz ASV, Apvienoto Karalisti un Japānu.

Vai es varu pārslēgt bezvadu operatoru?

Jā. Protams, jūs varat pārslēgties.

Bet pirms to darāt, ir jāpadomā par dažām lietām.

Ne visi bezvadu operatori ir sadarbspējīgi. Tas nozīmē, ka jūsu tālrunis var nedarboties jaunajā mobilo sakaru operatorā, uz kuru vēlaties pārslēgties. Piemēram, Verizon zīmola tālrunis, ko iegādājāties savā Verizon veikalā, var nedarboties T-Mobile. Tāpēc, mainot tālruni, iespējams, būs jāiegādājas jauns tālrunis. Tomēr mūsdienās lielākā daļa tālruņu atbalsta visus četrus mobilo sakaru operatorus, taču jūsu mobilo sakaru operatoram var būt bloķēta SIM karte. Tas nozīmē, ka, ja vien neesat samaksājis savu tālruni, jūs nevarat to atbloķēt un izmantot citā tīklā.

Vēl viena lieta, kas jāaplūko, ir pārklājums. Ne visiem pārvadātājiem ir vienāds pārklājums. Atkarībā no jūsu dzīvesvietas AT&T varētu būt labāks pārklājums vai Sprint varētu būt labāks. Tāpēc šajā sakarā ir ieteicams veikt mājasdarbu.

Trešā lieta ir pārbaudīt savu rēķinu. Tagad, kad bezvadu līgumi lielākoties ir pagātnē, daudzi no mums plāno finansēšanas plānus ar saviem mobilo sakaru operatoriem saviem tālruņiem, jo ​​īpaši tālruņiem, kuru izmaksas mūsdienās ir 999 USD vai vairāk. Tātad, atceļot pakalpojumu ar savu mobilo sakaru operatoru, jums būs parādā atlikušo summu, un tā ir jāsamaksā daudz ātrāk. Turklāt, ja jums ir kādi rēķinu kredīti, jūs tos zaudēsit. Tātad, ja izmantojāt BOGO darījumu ar savu mobilo sakaru operatoru, šie rēķinu kredīti tiks zaudēti, un jūs būsiet parādā atlikušo summu abos tālruņos.

Tātad, jā, jūs varat pārslēgties. Taču nav ieteicams kādu rītu vienkārši pamosties un izlemt pārslēgties no T-Mobile uz Verizon. Pirms to izdarīšanas jums būs jāpaveic daži mājasdarbi. Taču, ja tālruni iegādājāties uzreiz, piemēram, no Google iegādājāties atbloķētu Pixel 4 tālruni, visticamāk, viss būs kārtībā un varēsiet pārslēgties.

Kuram ir labākie plāni un tālruņu izvēle?

Tagad ir pienācis laiks lielajam jautājumam. Kam ir labākie tālruņi un labākie plāni? Nu, tas tiešām ir atkarīgs no jūsu vajadzībām. Bet lielākajai daļai cilvēku tā būs pēcapmaksa.

Tiem, kas ir intensīvi lietotāji un vēlas izmantot dažas no bezmaksas piedāvājumiem, ko piedāvā pēcapmaksas pārvadātāji, pēcapmaksa noteikti ir pareizais ceļš. Un, ja dzīvojat populārā apgabalā, piemēram, Čikāgā, Ņujorkā vai Losandželosā, kur vienā tīklā ir daudz cilvēku, pēcapmaksa arī būs labākā izvēle. jo jūs, visticamāk, iegūsit ātrāku un izmantojamu ātrumu.

Bet, ja jūs dzīvojat no algas līdz algai, tad priekšapmaksa ir labāks piedāvājums. Tomēr priekšapmaksa ir paredzēta ne tikai tiem, kas nepelna daudz naudas. Ja esat tāds pats kā es un strādājat no mājām, priekšapmaksa var būt labs veids, kā ietaupīt naudu. Cilvēki, kas strādā no mājām, parasti visu laiku izmanto WiFi tīklu un izmanto mazāk mobilo datu. Ja mēnesī izmantojat tikai 2 GB mobilo datu, nav jēgas maksāt USD 70 mēnesī par neierobežotu plānu.

MVNO ir piemēroti arī tiem, kas vēlas ietaupīt naudu. Ja vēlaties tikai pakalpojumu un nevēlaties domāt par datu lietojumu vai tālruņa pirkšanu no konkrēta operatora. Tad jā, MVNO ir lieliska iespēja. Galvenokārt Google Fi, jo tas izmanto daudzus tīklus kopā un nodrošina vislabāko signālu jūsu reģionā.

Tagad, kad runa ir par tālruņu izvēli, pēcapmaksas pakalpojumu sniedzējiem ir vislabākā tālruņu izvēle. Tomēr lielākā daļa viedtālruņu ražotāju tagad pārdod savus tālruņus atbloķētus, un tie atbalsta visus četrus bezvadu tīklus ASV (ar dažiem izņēmumiem, piemēram, OnePlus). Ļauj iegādāties Galaxy S20+ vietnē Samsung.com un paņemt to uz Boost Mobile, T-Mobile, Cricket Wireless vai pat Straight Talk.

Tas ir atkarīgs no jūsu vajadzībām. Priekšapmaksas, pēcapmaksas un MVNO var būt piemēroti ikvienam.