Kas ir adaptīvais spilgtums un kā to izmantot?

Visticamāk, jūsu tālrunis ir aprīkots ar funkciju “Adaptive Brightness”. Tas automātiski pielāgos jūsu ekrāna spilgtumu, tāpēc jums tas nav jādara pastāvīgi. Tā ir noderīga funkcija, taču ne visi īsti zina, kā tai piekļūt vai kam tā ir paredzēta. Nu, neuztraucieties. Mēs esam šeit, lai pastāstītu jums, kā izmantot adaptīvo spilgtumu.

Mēs arī jums pateiksim, kāpēc jums pat ir nepieciešama šī funkcija. Kas zina, jūs, iespējams, noderēsit un sāksiet to lietot pats. Ja meklējat citus glītus Android ceļvežus, varat pārbaudīt tālāk norādīto sarakstu.

  • Kā maksimāli izmantot savu Android tālruni
  • Kā noskaidrot, kuras lietotnes tālrunī aizņem pārāk daudz vietas
  • Kā izmantot Google kopīgošanu tuvumā

Kas ir adaptīvais displejs?

Tātad, pirms mēs sākam izmantot šo funkciju, parunāsim par to, kas tas ir. Adaptīvais displejs ir funkcija, kas automātiski pielāgos displeja spilgtumu. Tas to darīs, pamatojoties uz to, cik daudz gaismas ir jūsu vidē.

Ja atrodaties blāvā vidē, nav iemesla, lai tālrunis darbotos ar pilnu spilgtumu. Sistēma aptumšo ekrānu. Bet, ja pārvietojaties uz gaišāku vietu, tas attiecīgi palielinās spilgtumu.

Lai tā darbotos, priekšpusei ir jābūt atvērtai kamerai. Tādā veidā tas var redzēt, cik daudz gaismas ir jūsu vidē. Ja tas ir pārklāts, tālrunis uzskatīs, ka atrodaties piķa melnā tukšumā, un attiecīgi samazinās spilgtumu.

Kāpēc adaptīvais spilgtums ir noderīgs?

Nav jēgas mācīties izmantot šo funkciju, ja nezināt, kāpēc tā vispār ir pieejama.

Akumulatora taupīšana

Galvenais šīs funkcijas iemesls ir saistīts ar akumulatora ietaupījumu. Daudzi cilvēki visu laiku uztur 100% tālruņa spilgtumu. Lai gan tas ir piemērots dažiem scenārijiem, tas nav nepieciešams, kad ir nakts vai atrodaties tumšā vidē. Tālrunis ar pilnu spilgtumu tumšā laikā ir tikai akumulatora iztērēšana.

Sistēma ir iestatīta, lai pielāgotu spilgtumu ērtā līmenī, pamatojoties uz vides apgaismojuma stāvokli, apkārtējo apgaismojumu. To ir grūti pamanīt, taču dienas laikā ir daudz reižu, kad jums vienkārši nav nepieciešams tik spilgts tālrunis.

Komforts

Otrs iemesls ir saistīts ar komfortu. Ne visi ir apmierināti ar to, ka tālrunis darbojas ar pilnu spilgtumu. Tātad viņi mēdz saglabāt savu spilgtumu zemākā līmenī. Adaptīvā spilgtuma funkcija var uzturēt to pareizā līmenī, lai viņiem nebūtu pastāvīgi jāpielāgo spilgtums, kad vien viņi dodas ārā.

Kā lietot adaptīvo spilgtumu

Tagad parunāsim par to, kā pilnībā izmantot šo funkciju. Piekļuve adaptīvajam spilgtumam var atšķirties atkarībā no tālruņa ražotāja. Daži tālruņu ražotāji ievieto adaptīvā spilgtuma opciju tieši zem spilgtuma slīdņa.

Ja pavelciet uz leju paziņojumu paneli un skatāties uz spilgtuma slīdni, pastāv iespēja, ka redzēsit nelielu izvēles rūtiņu, kuru varat atlasīt. Kad to izdarīsit, tālrunis nekavējoties iespējos šo iestatījumu.

Ja izmantojat tālruni ar akciju vai gandrīz pieejamu Android, visticamāk, šī opcija jums nebūs pieejama. Tā vietā jums būs jādodas uz faktiskajiem displeja iestatījumiem.

Paziņojumu panelī pieskarieties zobrata ikonai, lai atvērtu iestatījumus. Pēc tam ritiniet uz leju līdz Displejs sadaļā. Pašreizējā Android versijas versijā Adaptive Brightness opcijai jābūt otrajai no augšas. Jūs redzēsit slēdzi tieši blakus. Vienkārši pieskarieties slēdzim, un jūs redzēsiet, kā ekrāna spilgtums mainās atkarībā no apkārtējās gaismas.

Adaptīvais spilgtums Kā 1
Adaptīvā spilgtuma pamācība 3
Adaptīvais spilgtums Kā 1
Adaptīvā spilgtuma pamācība 3

Sistēmas mācīšana

Tātad sistēma pielāgos spilgtumu jūsu vietā, taču nav garantijas, ka tā izvēlēsies jums piemērotāko spilgtumu. Tas var būt pārāk gaišs vai tumšs jūsu gaumei. Tomēr ar dažām ierīcēm (mēs zinām, ka Pixel tālruņi to dara) jūs varat “iemācīt” sistēmai savas preferences.

Iespējojot adaptīvo spilgtumu, joprojām varēsiet pārvietot spilgtuma slīdni. Tas attiecīgi pielāgos spilgtumu. Ja to izdarīsit, sistēma sāks apgūt jūsu preferences.

Tātad, ja sistēma pielāgo spilgtumu pārāk zemu apkārtējai videi, jūs to tikai nedaudz paaugstināsit, un sistēma uzzinās, ka vēlaties to izmantot tādā spilgtumā šajos apgaismojuma apstākļos.

Adaptīvā displeja iestatīšana Samsung tālruņos

Daudzi tirgū pieejamie tālruņi ir Samsung tālruņi, kurus darbina viens lietotāja interfeiss. Ja esat Galaxy Phone lietotājs, tālāk ir norādīts, kā tālrunī iestatīt adaptīvo spilgtumu. Iespējams, ka jūsu tālrunī šī funkcija ir iespējota pēc noklusējuma. Tomēr vienmēr ir noderīgi zināt, kā to iespējot un atspējot.

Šim iestatījumam var piekļūt divos veidos. Vienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir paziņojumu panelis. Velciet uz leju sākuma ekrānā, lai izsauktu paziņojumu paneli. Ekrāna augšdaļā tiks rādīts spilgtuma slīdnis. Tās labajā pusē redzēsit trīs mazus punktus. Pieskarieties tam. Tiks atvērts uznirstošais logs ar adaptīvā spilgtuma slēdzi. Pieskarieties tam, lai to ieslēgtu vai izslēgtu.

Rokā turēt tālruni ar Android Headlines logotipu Tomorrow's Tech, Today's News
Rokā turēt tālruni ar Android Headlines logotipu Tomorrow's Tech, Today's News
Rokā turēt tālruni ar Android Headlines logotipu Tomorrow's Tech, Today's News
Rokā turēt tālruni ar Android Headlines logotipu Tomorrow's Tech, Today's News

Otrs veids ir iestatījumu izvēlnē. Piekļūstiet paziņojumu panelim un pieskarieties zobrata ikonai ekrāna augšējā labajā stūrī. Iestatījumu lapā pieskarieties Displejs sadaļā. Šajā lapā, tieši zem tumšā režīma iestatījuma, jūs redzēsit spilgtuma slīdni. Pieskarieties slēdžam, lai ieslēgtu vai izslēgtu funkciju.

Rokā turēt tālruni ar Android Headlines logotipu Tomorrow's Tech, Today's News
Rokā turēt tālruni ar Android Headlines logotipu Tomorrow's Tech, Today's News
Rokā turēt tālruni ar Android Headlines logotipu Tomorrow's Tech, Today's News
Rokā turēt tālruni ar Android Headlines logotipu Tomorrow's Tech, Today's News

Citi displeja iestatījumi

Tātad jūs varat piekļūt adaptīvajam displejam un izmantot to, taču ir arī citi iestatījumi, kurus varat pielāgot, lai uzlabotu viedtālruņa pieredzi. Sākot, mums ir ekrāna taimauta laiks. Šis ir laiks, kas nepieciešams, lai ekrāns izslēgtos pēc tālruņa lietošanas pārtraukšanas.

Jūs vēlēsities pielāgot šo iestatījumu, jo īpaši, ja mēdzat atstāt tālruni bez uzraudzības ilgu laiku. Varat iestatīt, lai tālrunis pārietu gulēt pēc dažām minūtēm, ja tas netiek lietots. Tas ļaus ietaupīt akumulatoru.

Ja jums patīk daudz lasīt tālrunī, iespējams, vēlēsities izmantot zilās gaismas filtrs. Šis ir vispārīgās funkcijas nosaukums, taču atkarībā no ražotāja tam ir daudz citu nosaukumu. To varētu saukt par “Nakts gaismu”, “Lasīšanas režīmu” utt.

Šī funkcija filtrēs zilo gaismu, kas nāk no ekrāna. To darot, ekrāns ir ērtāk skatāms. Turklāt pētījumi liecina, ka, skatoties ekrānu ar daudz zilas gaismas, ir grūtāk gulēt naktī. Tātad, ja lasāt pirms gulētiešanas, iespējams, vēlēsities to iespējot.