Kāpēc jums vajadzētu izmantot paroļu pārvaldnieku un divu faktoru autentifikāciju

Mūsdienās paroles ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, jo liela daļa mūsu mijiedarbības notiek tiešsaistē. Un, ņemot vērā to, cik daudz informācijas mēs tur ievietojam, ir svarīgi, lai jums būtu spēcīga parole, lai sensitīvā informācija būtu aizsargāta. Spēcīgas paroles nozīme nav jauna koncepcija. Tas ir pastāvējis gadsimtiem ilgi. Taču mūsdienās tiešsaistes vidē tiek kopīgots arvien vairāk informācijas. Jūsu paroles ir visur, sākot no banku lietotnēm un beidzot ar sociālo mediju vietnēm. Un, iespējams, jums ir vairāk nekā daži konti, kuros ir nepieciešama parole.

Man pašam ir pārāk daudz, lai tos saskaitītu. Šādā gadījumā jūs varētu domāt, ka es vienkārši atvieglošu lietas un visam izmantošu vienu un to pašu paroli. Vai līdzīgas paroles, kuras ir viegli atcerēties. Tomēr tā ir šausmīga ideja un ne pārāk droša. Pārsteidzošā kārtā nesen veiktā aptaujā par parolēm atklājās, ka 15% aptaujāto kā paroli vai paroles daļu izmanto mājdzīvnieka vārdu vai citus personas identifikatorus.

Tas ir arī ļoti nedroši. Tomēr daudzi cilvēki tik un tā izmanto šāda veida paroles. Iespējams, tāpēc, ka viņi neapzinās, cik tā ir slikta ideja. Vai pat vairāk iespējams, jo viņi vienkārši nav informēti par pašreizējo kiberdrošības labāko praksi.

Viss, kas jums jādara, ir izmantot dažādu paroļu kopu. Nodrošiniet, lai katram kontam būtu atšķirīga parole, kas izveidota tā, lai tā būtu droša, lai būtu mazāka iespēja to uzlauzt. Problēma ir tā, ka ir grūti atcerēties tik daudz dažādu paroļu. Tāpēc jums vajadzētu izmantot arī divus dažādus rīkus, kas palīdz uzturēt drošību, kas var arī nodrošināt piekļuvi parolēm, lai pieteiktos savos kontos tīmeklī.

Es runāju par paroļu pārvaldnieku un divu faktoru autentifikāciju. Iespējams, jūs jau izmantojat abus šos rīkus. Ja tomēr nē, tad vajadzētu. Un tas ir svarīgāk, nekā jūs varētu saprast. Nav arī briesmīga ideja izmantot VPN, lai vēl vairāk aizsargātu paroles to ievadīšanas laikā.

Paroļu pārvaldnieka izmantošanas nozīme

Lielākais iemesls ir viens, ko mēs jau minējām. Tas var palīdzēt jums izsekot visam. Kā minēts iepriekš, ir ļoti nedroši izmantot līdzīgas paroles dažādiem kontiem vai, vēl ļaunāk, izmantot vienu un to pašu paroli visam. Tātad, jūs izmantojat dažādas paroles visiem saviem kontiem. Varbūt jūs tos maināt ik pēc dažiem mēnešiem vai varbūt nē, jo zināt, ka jums ir spēcīga un unikāla parole. Atkal problēma ir tāda, ka var būt grūti atcerēties visu šo informāciju.

Šeit tiek izmantots paroļu pārvaldnieks. Tā vietā, lai atcerētos duci vai vairāk paroļu, jums ir jāatceras tikai viena. Galvenā parole, kas atver paroļu pārvaldnieku, kurā varat piekļūt visām pārējām parolēm. Tāpat kā citas paroles, pārliecinieties, ka šī ir spēcīga un unikāla, lai to nebūtu viegli uzlauzt.

Ir daudz paroļu pārvaldnieka iespēju, taču dažas populārākas iespējas ir Dashlane, NordPass, Keeper un Bitwarden. Lielākajai daļai no tiem būs bezmaksas izmēģinājuma periodi vai zema ikmēneša maksa. Daži pat būs pilnīgi bez maksas. Lai gan viņi var piedāvāt mazāk funkciju savā bezmaksas plānā, salīdzinot ar maksas plānu. Ņemiet vērā, ka jums ir jāizmanto paroļu pārvaldnieks, lai visas pārējās paroles būtu drošībā. Tad jums ir mazāk jāatceras, taču jūs neriskējat ar savu personisko informāciju.

Neaizmirstiet par divu faktoru autentifikāciju

Paroļu pārvaldnieks ir labs pirmais solis, taču jums vajadzētu arī izmantot divu faktoru autentifikāciju katrā kontā. Mūsdienās ir pārāk viegli apiet paroles. Pat ja jums ir spēcīga parole, to nav neiespējami uzlauzt. Spēcīgas, unikālas paroles izmantošana tikai samazina risku, ka cilvēki to izdomās. Tas ir krass riska samazinājums, taču risks joprojām pastāv.

Mūsdienās lielākajai daļai kontu būs divu faktoru autentifikācija, kuru varat iestatīt. Tas nozīmē, ka jums tiek nosūtīta vienreiz lietojama unikāla parole, lai pieteiktos savos kontos katru reizi, kad ievadāt savu lietotājvārdu un paroli. Nākamajā reizē, kad pieteiksieties, jūs saņemsit citu, ko izmantot. Tādējādi papildus galvenajai parolei tiek pievienots vēl viens drošības līmenis. Un bieži tie tiek nosūtīti, piemēram, ar SMS īsziņu. Jūs saņemat vienreizēju kodu tekstā, ievadāt šo kodu norādītajā laukā vietnē, kurā mēģināt pieteikties, un pēc tam varat sākt.

Vēl viens veids, kā iegūt divu faktoru autentifikācijas kodu, ir izmantot tādu lietotni kā Google autentifikators. Tas pastāvīgi ģenerē unikālus vienreizējus kodus, ko varat izmantot pieteikšanās vajadzībām. Jums ir jāiestata savi konti, izmantojot šādu lietotni, taču, tiklīdz tas būs izdarīts, ar to saistītais konts vienkārši liks jums “izmantot kodu” no autentifikācijas lietotnes, lai pabeigtu pieteikšanās procesu. Tas ir ātri un nesāpīgi izdarāms, un kontu ievietošana autentifikatorā ir jāveic tikai vienu reizi. No šī brīža jums vienkārši ir jāsatver šis kods, kad jūsu konti to pieprasa.

Izmantojiet paroles drošības paraugpraksi, un jūs būsiet mazāk pakļauts riskam

Ja vēl nezinājāt, cik svarīga ir kiberdrošība, cerams, ka šis raksts sniedza nedaudz plašāku ieskatu par to, kāpēc vēlaties šo lietu uztvert nopietni. Pēdējais, ko vēlaties, ir kļūt par pikšķerēšanas krāpniecības upuri un neapzināti nodot savu paroli kādam, kas to vēlas, negodīgos nolūkos.

Izmantojot paroļu drošības paraugpraksi, piemēram, izmantojot paroļu pārvaldnieku un divu faktoru autentifikāciju, jūs atstājat sevi mazāk atvērtu drošības riskiem, kas var atklāt informāciju, kurai nevēlaties, lai kāds cits varētu piekļūt. Īsāk sakot, izdariet sev labu un iestatiet šos rīkus pēc iespējas ātrāk. Jums par to būs labāk.