Kādas mākslīgā intelekta funkcijas nāk iOS 18?

Mākslīgais intelekts ir piesaistījis lietotāju uzmanību pagājušajā gadā, parādoties lieliem valodu modeļiem, kas spēj izveidot no nulles, un lietojumprogrammām, piemēram, ChatGPT vai Google Bard. Šos rīkus sauc Ģeneratīvs AI un ļauj izveidot saturu no jauna, izmantojot valodas modeli, kas bagātināts ar miljoniem informācijas. Apple jau strādā pie iOS 18, nākamā lielā iOS atjauninājuma, kas tiks prezentēts jūnijā WWDC24 un iekļaus lieliskas mākslīgā intelekta funkcijas. Bet… kādas tieši funkcijas?

Mākslīgais intelekts operētājsistēmā iOS 18: Apple pie tā strādā

Pēdējo mēnešu laikā esam publicējuši daudz informācijas par iOS 18. Īsi apkopojot, mēs zinām, ka iOS 18 būs lielākais atjauninājums iOS vēsturē, kā komentēja Marka Gurmana analīze. Turklāt mēs to zinām daudzi notikumi būs saistīti ar mākslīgo intelektu un ģeneratīvo AI. Faktiski Apple ir sazinājies ar lielākajiem plašsaziņas līdzekļiem, lai varētu izmantot to rakstus, lai bagātinātu šo ģeneratīvo funkciju. Turklāt visas šīs funkcijas finansē Apple ar vairāk nekā 4 miljardu dolāru budžetu 2024. gadā.

iOS 18

Bet ir ļoti viegli runāt par AI kā vienību, grūti ir precīzi noteikt, ko Apple plāno darīt ar šo tehnoloģiju operētājsistēmā iOS 18 un pārējās operētājsistēmās. Lai gan mums ir zināma informācija, kas iegūta no iOS 17 koda un iekšējā informācija no pirmā iOS 18 koda, Mēs nezinām, kāda būs AI ietekme operētājsistēmā iOS. Tas, ko mēs sagaidām un mums ir bijis lielisks pierādījums, ir šādas funkcijas:

  • Ģeneratīvs AI iWork komplektā: Iepriekš sauktais iWork komplekts ir lietotnes Pages, Numbers un Keynote, varētu saņemt lielisku valodas modeli, kas spēj ģenerēt tekstu no jauna, izveidot attēlus no jauna un pārdalīt informāciju pašās lietojumprogrammās. Piemērs tam varētu būt Microsoft Office Copilot ģeneratīvais AI.
  • Gudrāks Siri: Mēs arī uzskatām, ka iOS 18 ir jābūt pagrieziena punktam Siri — iOS virtuālajam palīgam, kas gadiem ilgi ir atpalicis no konkurentiem. Šis būs gads, kurā Apple zina, kā nodrošināt Siri jaunu izlūkošanas sistēmu, kas ļauj tajā iekļaut tās lielās valodas, par kurām mēs runājam jau ilgu laiku un kas spēj veikt daudz sarežģītākas darbības.
  • Integrācija vietējās lietotnēs: AI tiks integrēts visā iOS skeletā, kas var veikt dažādas darbības lietotnēs, piemēram, izstrādāt atbildes uz ziņojumiem tieši no lietotnes Ziņojumi vai automātiski izveidot atskaņošanas sarakstus ar mūsu norādītajiem kritērijiem utt.
  • Xcode, izstrādātāju laikmets: un, loģiski ņemot vērā, ka iOS 18 tiks prezentēts WWDC (izstrādātājiem vissvarīgākajā pasākumā), Apple integrēs īpašu AI Xcode, rīkā, ko izstrādātāji izmanto, lai izveidotu savas lietojumprogrammas, kas spēj rakstīt un aktivizēt jaunu lietotņu izveidi ātrāk, kā tas pašlaik ir citos AI modeļos.

Tas viss, kā vienmēr, ir spekulācijas un idejas AI lietošanai operētājsistēmā iOS 18. Tomēr mēs varēsim uzzināt šīs tehnoloģijas ietekmi tikai jūnijā, WWDC24, kad Apple parādīs visus sasniegumus. no visām tās operētājsistēmām līdz 2024. gadam.