Kā lietot ChatGPT — atjaunināts 2024. gada janvārī

OpenAI satricināja pasauli ar ChatGPT atklāšanu. Šis ir ārkārtīgi jaudīgs AI tērzēšanas robots, kas ir pārsteidzis cilvēkus ar tā inteliģenci. Tas ir tik spēcīgs, ka tas lika Google paziņot par sarkanu kodu un izstrādāt savu tērzēšanas robotu ar nosaukumu Bard. Ja vēlaties izmantot ChatGPT un redzēt, kas ir šis buzz, šeit ir ērts ceļvedis, kā to izmantot.

Pirmkārt, kas ir ChatGPT?

Nebūtu jēgas zināt, kā kaut ko izmantot, ja nezināt, kas tas ir. Tātad, kā minēts iepriekš, ChatGPT ir AI tērzēšanas robots. Labākais veids, kā aprakstīt, ir tas, ka tas ir kā digitāls cilvēks, kuram jūs uzdodat jautājumus vai ar kuru runājat. Varat lūgt to, lai saņemtu atbildes uz tādiem jautājumiem kā “kā noņemt kaķi?” vai “Cik pavadoņu ir Jupiteram?”. Tērzēšanas robots faktiski sniegs jums kodolīgas atbildes uz šiem jautājumiem.

ChatGPT utilīta nebeidzas ar to, jo tajā varat ierakstīt neskaitāmas komandas un iegūt rezultātus. Šeit ir daži piemēri tam, ko varat ierakstīt uzvednē:

  • Kā rīkoties: Kā ietīt bērnu?
  • Padoms: Dodiet man padomu, kā likt bērnam mācīties.
  • Receptes: Dodiet man veselīga burgera recepti.
  • Jautājumi par vispārīgām zināšanām: Kas ir mitohondriji?
  • Koda rakstīšana: Uzrakstiet man kodu lietotnei, kas norāda laiku.
  • Rakstu rakstus: Uzrakstiet man 2000 vārdu garu rakstu par Galaxy S23 kameru.
  • Stāstu/dzejoļu rakstīšana: Uzrakstiet man stāstu par niecīgu bērnu, kurš saņem savus tuksnešus.
  • Tikai tērzēšanai: Mans suns tikko nomira, un man vajag kādu, ar ko parunāties.

Aplūkojot dažus no šiem piemēriem, nav brīnums, kāpēc Google to ir ievērojis. Mēs apskatījām visu, kas jums jāzina par ChatGPT, tāpēc varat skatīt šo rakstu, ja jums ir vairāk jautājumu par to, ko tas var darīt.

Kā lietot ChatGPT

Tātad, pirmā lieta, kas jums jāzina par ChatGPT, ir tas, ka jums būs jāizveido konts. Varat izveidot kontu, izmantojot OpenAI, vai pierakstīties, izmantojot Google vai Microsoft. Kad esat izveidojis kontu, jūs tiksit nekavējoties iesaistīts darbībā.

Galvenā lapa ir diezgan vienkārša, taču tā sniedz visu nepieciešamo, lai sāktu darbu. Pirmā lieta, ko jūs varētu pamanīt, ir karšu režģis ekrāna vidū. Tie sniedz aptuvenu priekšstatu par to, ko ChatGPT var darīt. Viņi sniegs ieteikumus par to, ko ievadīt, ko ChatGPT var darīt un ko nevar.

Ekrāna kreisajā pusē būs redzams tumši pelēks panelis. Šeit tiks ievietotas jūsu iepriekšējās sarunas. Zem tiem redzēsit iespēju notīrīt sarunas, jaunināt uz Plus, pārslēgt tumšo režīmu un sniegt atsauksmes uzņēmumam. Ir arī poga, kas jūs nosūtīs uz Atjauninājumi un FAQ lapu un atteikšanās pogu.

Izmantojot ChatGPT

Visbeidzot, bet noteikti ne mazāk svarīgi, mums ir teksta lauks ekrāna apakšējā centrā; ChatGPT seja. Šeit varat ievadīt komandu, kuru vēlaties ievadīt. Viss, kas jums jādara, ir ierakstiet savu tekstu un nospiediet ievadīšanas pogu. Varat arī noklikšķināt uz bultiņas pogas teksta lauka labajā pusē, lai to nosūtītu.

Nosūtot pieprasījumu, ekrāna augšdaļā tiks parādīts jūsu profila attēls ar pelēku joslu. Šeit ChatGPT parādīs savu atbildi. Sākumā redzēsit nedaudz mirgojošu kursoru. Tagad ChatGPT prasīs dažas sekundes, lai sāktu atbildēt uz jūsu jautājumu. Kad tas sāksies, ekrānā pakāpeniski tiks parādīts teksts.

Tieši zem sniegtās atbildes būs redzama poga Patīk un Nepatīk. Tie ir svarīgi, jo tie sniedz atsauksmes par to, kā jums patīk atbilde. Atsauksmju sniegšana par atbildi palīdzēs OpenAI uzlabot ChatGPT.

Turklāt, ja jums nepatīk atbilde, varat to atjaunot. Tieši virs tekstlodziņa ir a Atjaunot reakciju pogu. Kad jūs to izdarīsit, tērzēšanas robots sniegs jums citu atbildi, pamatojoties uz uzvedni.

Tagad, tā kā ChatGPT ir tērzēšanas robots, jūs varat ar to runāt šurpu un atpakaļ tā, it kā tas būtu cilvēks. Tas nozīmē, ka varat sekot līdzi atbildei un sniegt ieteikumus par to, ko vēlaties mainīt. Pēc tam robots veiks attiecīgās izmaiņas un atjauninās to. Jūs faktiski varat rakstīt tā, it kā jūs runātu ar cilvēku.

Jaunas tērzēšanas sarunas/veco sarunu dzēšana

Ja jums ir saruna ar kādu personu, jūs vēlaties dot signālu, kad pārejat uz citu tēmu, lai izvairītos no neskaidrībām. Tas pats attiecas uz ChatGPT. Ja vēlaties sākt sarunu par kaut ko, vēlēsities uzsākt jaunu sarunu.

Lai to izdarītu, skatiet paneli kreisajā pusē. Virs sarunām redzēsit Jauna tērzēšana pogu. Noklikšķiniet uz tā, un jūs redzēsit tukšu audeklu, lai sāktu jaunu sarunu. Ja vēlaties atgriezties pie iepriekšējām sarunām, neuztraucieties, programma automātiski saglabās jūsu iepriekšējo tērzēšanu. Jūs varēsiet pie tā atgriezties un turpināt tur, kur beidzāt.

Ja esat pabeidzis sarunu un vēlaties no tās atbrīvoties, varat to izdarīt ātri. Dodieties uz kreiso paneli un pārvietojiet peles kursoru virs sarunas, kuru vēlaties sākt. Noklikšķiniet uz mazās miskastes ikonas pogas labajā pusē. Noklikšķinot uz tā, tiks parādīta neliela atzīme un ikona “X”. Ja esat pārliecināts, ka vēlaties dzēst šo sarunu, noklikšķiniet uz atzīmes.

Tērzēšanas vēstures atspējošana

Šīs ir jaunākas izmaiņas pakalpojumā ChatGPT. OpenAI nesen sniedza cilvēkiem iespēju pārvaldīt, vai ChatGPT var saglabāt savu tērzēšanas žurnālu vai nē.

Lai to atspējotu, lietotāja interfeisa apakšējā kreisajā stūrī noklikšķiniet uz sava profila attēla. Parādītajā uznirstošajā izvēlnē noklikšķiniet uz Iestatījumi pogu. Ekrāna vidū tiks parādīts iestatījumu lodziņš. Uznirstošā loga kreisajā pusē noklikšķiniet uz Datu vadīklas pogu.

Lietotāja saskarnes augšdaļā redzēsit Tērzēšanas vēsture un apmācība sadaļā. Noklikšķiniet uz slēdža, lai atspējotu tērzēšanas vēstures funkciju. Ja to atspējosit, jūsu tērzēšanas sarunas netiks iekļautas katalogā un tās netiks izmantotas modeļa apmācīšanai. Jūsu tērzēšanas sarunas tiks saglabātas OpenAI serveros un glabātas 30 dienas pirms dzēšanas.

Izmantojot pielāgotus norādījumus

Kad veidojat jaunu sarunu, izmantojot ChatGPT, jūs sākat ar tukšu lapu. Tas nozīmē, ka ikreiz, kad uzsākat jaunu sarunu, jums būs jāpaskaidro ģenerētās informācijas konteksts.

Tomēr, ja izmantojat pielāgotos norādījumus, varat likt ChatGPT atcerēties informāciju par jums katrā sarunā. Tātad, kad sākat jaunu sarunu, ChatGPT jau zinās, uz ko virzīt sarunu.

Lai to izmantotu, dodieties uz iestatījumiem un atrodiet Pielāgotas instrukcijas sadaļā. Tur varēsit sašaurināt tērzēšanas robota atbildes, ievadot kādu informāciju. Pirmajā jautājumā jums tiks lūgts pastāstīt par jums ChatGPT. Pastāstiet tai relatīvu informāciju, piemēram, savu darbu, hobiju utt. Piemēram, ja esat skolotājs, pasakiet to un norādiet, kādā klasē jūs mācāt. Tas pielāgos savas atbildes personai, kas māca bērnus šajā vecumā.

Pēc tam pastāstiet ChatGPT, kā vēlaties, lai tā reaģē. Vai vēlaties, lai tas sniegtu padomu vai norādījumus? Vai tam jābūt garenam vai īsam un mīļam? Aprakstiet, kā vēlaties saņemt atbildes.

Jūsu datu eksportēšana

(Atjaunināts, 2024. gada janvāris) Lietotnes izmantošana

Ja nezināt, varat piekļūt ChatGPT no mobilās lietotnes. Tas ir pieejams gan Google Play veikalā, gan iOS App Store. To var lejupielādēt un izmantot bez maksas, un jūs varat viegli pierakstīties, izmantojot savu ChatGPT kontu.

Lietojumprogrammas lietošana ir gluži kā vietnes izmantošana. Atverot lietotni, varēsit piekļūt visām sarunām, kuras sākāt vietnē. Lai piekļūtu sarunām, pieskarieties hamburgeru stila izvēlnei ekrāna augšējā kreisajā stūrī vai vienkārši velciet pa labi. Tos visus redzēsit sānu panelī.

Sānu panelī redzēsit arī meklēšanas joslu, lai varētu ērti pārlūkot sarunas. Zem tā jūs redzēsit iespēju izpētīt GPT, ko varat izmantot. Vienkārši ziniet, ka, lai tos izmantotu, jums ir nepieciešams ChatGPT Plus abonements.

Paneļa apakšdaļā redzēsit savu profilu. pieskaroties tam, tiks parādīti jūsu iestatījumi. Tie ietver visus iestatījumus, kuriem varat piekļūt vietnē.

Eksportēt ChatGPT datus mobilajā ierīcē 5
Lietotnes sākuma ekrāns

ChatGPT izmantošana kā balss palīgs

Tas ir paredzēts Android lietotājiem. Izmantojot lietotnes jaunāko beta versiju (šī raksta rakstīšanas laikā), ātro iestatījumu panelī varēsit piešķirt ChatGPT atsevišķu elementu. Viss, kas jums jādara, ir pievienoties beta programmai, ja vēl neesat to izdarījis. Kad to izdarīsit, jūs saņemsit lietotnes atjauninājumu. Pēc tam vienkārši piešķiriet elementu vajadzīgajai vietai savos ātrajos iestatījumos.

Jūs varēsiet pieskarties flīzei un sākt runāt lietotnē. Pieskaroties elementam Ātrie iestatījumi, lietotne netiks atvērta. Drīzāk ChatGPT balss palīgs tiks parādīts atvērtajā ekrānā. Būtībā tas var darboties kā jūsu Google asistenta aizstājējs, tikai jūs to nevarēsit izsaukt ar karstu vārdu.

Turklāt, veicot vaicājumu ChatGPT, izmantojot balss palīgu, lietotne to saglabās kā sarunu lietotnē. Tātad, varat atvērt lietotni un turpināt šo sarunu tāpat kā jebkuru citu.

Kas ir ChatGPT Plus?

Tagad ChatGPT ir maksas līmenis, taču jums nav jāmaksā, lai izmantotu tērzēšanas robotu. Plus abonements piedāvā vairāk iespēju cilvēkiem, kuri ir dedzīgi lietotāji. Izmantojot maksājumu plānu, jums būs prioritāra piekļuve jaunām funkcijām, kad tās atteiksies.

Ja ChatGPT vienlaikus izmanto daudz cilvēku, bezmaksas lietotāji var zaudēt piekļuvi tai, līdz datplūsma samazināsies. Ja jums ir Plus konts, jums būs piekļuve tam vienmēr, pat ja pieprasījums ir liels.

Visbeidzot, jums būs piekļuve ātrākam apstrādes ātrumam. Tas nozīmē, ka atbildes saņemsiet ātrāk. Ja vēlaties iegūt šīs funkcijas, tas jums maksās 20 USD mēnesī.