Kā izvairīties no AI krāpniecības — 2023. gada decembris

Mākslīgais intelekts (AI) ir kā jebkurš instruments; tas ir konstruktīvs tikai tad, ja to izmanto pareizi. Pagaidām AI rāda daudz solījumu nākotnē, tomēr ir arī daudz postoša potenciāla. Viens piemērs būtu izkrāpšanu. Zināt, kā izvairīties no AI krāpniecības, mūsdienās kļūst arvien svarīgāka prasme.

Tātad, pieaugot mākslīgā intelekta krāpniecības gadījumiem, kā jūs tos atpazīstat un kā no tiem izvairīties? Nu, par to mēs runāsim šajā rakstā. Mēs apskatīsim dažas prasmes, kas jums jāapgūst, lai jūs, jūsu dati un jūsu finanses būtu drošībā tiešsaistē.

Kas ir AI veida izkrāpšana?

Krāpniecība internetā pastāv jau gadiem ilgi, taču mākslīgā intelekta radīta krāpniecība ir salīdzinoši jauns jēdziens. Šīs ir krāpniecības, kuras cilvēki var ātri izveidot, izmantojot AI rīkus, lai izstrādātu vietnes, reklāmas kopijas un attēlus.

Tāpat kā citas krāpnieciskas darbības, AI krāpniecības mērķis ir nozagt informāciju no jums. Tas mēģinās apkopot tādu informāciju kā jūsu e-pasta adrese, kontaktpersonas, tālruņa numurs, mājas adrese, bankas akreditācijas dati vai cita informācija.

Izmantojot šādus datus, viņi var radīt visdažādākos postījumus. Piemēram, krāpnieki var nozagt jūsu kontaktpersonas un sūtīt pikšķerēšanas e-pasta ziņojumus/zvanus jūsu kontaktpersonām, lai tās nosūtītu uz ļaunprātīgām vietnēm, kas nozags viņu informāciju. Citas krāpniecības novirzīs jūs uz ļaunprātīgām vietnēm, kas uzlauzīs jūsu datoru, nozags jūsu informāciju un uzlauzīs visus jūsu kontus. Tas ir tikai daži no briesmīgajiem krāpniekiem, kas pastāv.

Kā izvairīties no AI krāpniecības

Runājot par AI krāpniecības identificēšanu, laika gaitā šis uzdevums kļūst grūtāks. Viena lieta, ko vēlaties meklēt, ir acīmredzams AI ģenerēts attēls. AI ģenerētu attēlu identificēšana ir svarīga prasme.

Pārbaudiet, vai nav AI ģenerētu attēlu

Meklējiet klasiskos dvieļus mākslīgā intelekta radītā attēlā, piemēram, neparastus sejas vaibstus, smalkākas detaļas, kas pazūd nebūtībā, un neaizmirsīsim šīs vecās, labās, jaukās rokas. Tagad, ja reklāmā pamanāt mākslīgā intelekta ģenerētu attēlu, tas nav drošs paziņojums, kas norāda uz krāpniecību. Tomēr tas liks jums meklēt tālāk.

Pārbaudiet uzņēmuma vietni

Ja redzat kāda uzņēmuma sludinājumu, apskatiet uzņēmuma vietni. Ja tai nav vietnes, tas varētu būt sarkans karogs. Pārbaudiet uzņēmuma sociālo mediju lapas, ja nav vietnes.

Viltus AI vietnes URL

Ja uzņēmumam ir vietne, apskatiet to un pārliecinieties, vai tā ir labi izveidota. Skumjš fakts ir tas, ka ir veselas AI ģenerētas vietnes. Tātad, ja uzņēmums izmanto mākslīgo intelektu, lai izveidotu attēlus un reklāmas kopijas savai krāpniecībai, pastāv iespēja, ka tas izmantos šo tehnoloģiju, lai izveidotu arī savu vietni.

Ļoti uzmanīgi izlasiet tekstu, apskatiet visus attēlus, izejiet cauri visām lapām utt. Meklējiet aspektus, kas nešķiet, ka tos ir radījis cilvēks. Pagaidām ir daži paziņojumi, kas ļauj jums zināt, ka vietne ir AI ģenerēta.

Pārbaudiet uzņēmuma vecumu

Pēc tam mēģiniet uzzināt, cik vecs ir uzņēmums. Protams, pavisam jauni uzņēmumi var būt likumīgam. Tomēr, ja pamanāt skaidri AI ģenerētu saturu un uzņēmums ir tikai dažus mēnešus vecs, tas var būt galvenais sarkanais karogs. Vislabāk ir uzticēties uzņēmumiem, kuriem ir pieredze.

Apskatiet saites/e-pasta adreses

Ne visas AI veida izkrāpšanas tiek maskētas kā oriģinālie uzņēmumi. Ir daži krāpnieki, kas maskējas par esošiem uzņēmumiem ar labi izveidotiem sasniegumiem. Jūs, visticamāk, uzticēsities Amazon vai Google, nevis jaunam un neskaidram uzņēmumam.

Šis nākamais solis ir paredzēts ne tikai mākslīgā intelekta izkrāpšanai; to var attiecināt uz visa veida krāpniecību. Krāpnieki izmantos e-pasta adreses un URL, kas ir līdzīgi likumīgu uzņēmumu adresēm. Viņi darīs visu iespējamo, lai izskatītos kā no īstiem uzņēmumiem. Varbūt vārds ir uzrakstīts, izmantojot nulli, nevis burtu “O”. Varbūt tas izmantos uzņēmuma nosaukuma saīsinājumu.

Google logotipa attēls 8394384982

Jebkurā gadījumā, ja saņemat e-pasta ziņojumu no uzņēmuma, kurā tiek lūgts doties uz noteiktu vietni, pārbaudiet e-pasta adresi un pārliecinieties, vai tā atbilst e-pasta ziņojumiem, ko saņemtu no šī uzņēmuma.

Vienīgo e-pasta ziņojumu beigās, ko saņemsit no Google, būs “@google.com”. Tas nebūs savādāk. Vienīgo Amazon e-pasta ziņojumu beigās būs “@amazon”. Ja redzat kādas atšķirības, jums nevajadzētu uzticēties šim e-pastam vai īsziņai.

Turklāt lielākā daļa uzņēmumu nelūgs jums nosūtīt maksājumu vai bankas informāciju, izmantojot īsziņu, e-pastu vai tālruņa zvanus. Ja viņi jums to prasa, visticamāk, tā ir krāpniecība.

Izpētiet uzņēmumu

Ja pārbaudījāt visu iepriekš minēto un jums joprojām ir šaubas, noteikti izpētiet uzņēmumu. Veiciet ātru uzņēmuma meklēšanu tiešsaistē un uzziniet, kas atklājas. Ja uzņēmums ir slikta ola, tad jūs noteikti redzēsit informāciju, kas norāda uz to.

Ir daudz vietņu, kas iedziļinās un pārskata uzņēmumus, lai informētu jūs, vai tie ir likumīgi vai nē. Noteikti izlasiet vairākas atsauksmes par uzņēmumu. Acīmredzot, ja redzat virkni vietņu, kurās teikts, ka uzņēmums ir krāpniecisks, tad jūs vēlaties to nepalaist garām.

Tas attiecas arī uz telefonkrāpšanu

AI balss klonēšanas tehnoloģija liek zagļiem asarot, jo sniedz viņiem kaut ko tādu, ko viņi visu laiku ir vēlējušies. Tas dod viņiem iespēju nemanāmi līdzināties personas balsij pa tālruni. Šī iemesla dēļ neveiksminieki saņem satraucošus zvanus no ģimenes locekļiem, kuri apgalvo, ka viņi ir nolaupīti un aizturēti, lai saņemtu izpirkuma maksu. Tomēr patiesībā balss, ko viņi dzird otrā galā, ir pilnīgi viltota.

Ja nejauši saņemat zvanu no ģimenes locekļa, kurš apgalvo, ka ir nonācis nepatikšanās, un viņš lūdz nosūtīt tūkstošiem dolāru kriptovalūtā, nerīkojieties tik ātri. Numurs, ar kuru jums zvana, nebūs šīs personas numurs. Vispirms piezvaniet attiecīgajam ģimenes loceklim, lai pārliecinātos, ka ar viņu viss ir kārtībā. Piezvaniet arī citiem ģimenes locekļiem vai draugiem, kuri, visticamāk, būs viņu tuvumā, un pārliecinieties. Ja šim ģimenes loceklim ir labi un labi, varat neņemt vērā šo zvanu.

Acīmredzot, ja dzirdat kādu ģimenes locekli sakām, ka viņš ir nolaupīts vai viņam draud briesmas, jūs nevēlaties to uztvert viegli. Pirms zvana ignorēšanas veiciet nepieciešamās darbības, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā.

PSA

Ir ārkārtīgi svarīgi zināt, kā identificēt mākslīgā intelekta krāpniecību un izvairīties no tām. Mākslīgā intelekta kļūst arvien vairāk inteliģents, un arī cilvēkiem tas ir jādara. Noklikšķinot uz nepareizās saites, lejupielādējot nepareizu failu vai ievietojot informāciju nepareizā vietnē, jūsu pasauli var apgriezt kājām gaisā. Veltot kādu minūti, lai pārbaudītu, vai nav ziņots par AI krāpniecību, varat no tā visa izvairīties.