Kā Google Bard un Gemini atšķiras

AI AI AI, tas ir viss, par ko mūsdienās dzirdam. Tirgū ir pieejamas vairākas dažādas mākslīgā intelekta garšas, un Google, OpenAI, Microsoft, Anthropic un citi šefpavāri tos piedāvā. Parastajam lietotājam var būt grūti atšķirt produktus, kas dīgst. Tādējādi daudzi cilvēki nezina tādu pamatinformāciju kā Google Bard un Gemini atšķirības.

Tas var nebūt daudz nozīmē vidusmēra lietotājam, kurš meklē mākslīgo intelektu ikdienas uzdevumiem. Tomēr, ja vēlaties iegūt dziļāku izpratni par AI pamatiem, šī ir informācija, ko vēlaties uzzināt. Zinot, kā Bard un Gemini atšķiras, varēsit uzzināt vairāk par citiem AI produktiem, piemēram, OpenAI ChatGPE un GPT-4. Tātad, šeit ir ērts pārskats par to, kā tie visi atšķiras.

Kas ir Bards?

Google palaida Bard 2021. gada martā. Tas ir tērzēšanas robots, kas ir paredzēts, lai pārvarētu ChatGPT līdzīgus pakalpojumus. Tātad, šī ir saskarne, ar kuru jūs mijiedarbojaties. Varat ievadīt teksta uzvednes un iegūt rezultātus, pamatojoties uz tiem. Varat arī ievadīt attēlus, lai saņemtu teksta atbildes no robotprogrammatūras. Iedomājieties to kā cilvēka seju. Jūs tieši mijiedarbojaties ar personu viņam sejā, un tur jūs saņemat atbildes.

Kas ir Dvīņi?

Ja jūs joprojām nezināt, kas ir Google Gemini, šeit ir īss kopsavilkums (mums ir arī vairāk informācijas, ja vēlaties uzzināt visu, kas jums jāzina par Gemini). Google izlaida Gemini 2023. gada 6. decembrī. Tas ir multimodāls modelis, kas nozīmē, ka tas var pieņemt vairāk nekā vienu multivides veidu. Tātad, ja vēlaties tam pievienot attēlus, tas var saprast, kas šajā attēlā ir redzams. Google saka, ka Gemini var saprast tekstu, attēlus, video un audio.

Dvīņu versijas

Uzņēmums Gemini izlaida trīs dažādos izmēros. Mazākā versija tiek saukta par Gemini Nano, un tā ir paredzēta lietošanai ierīcēs. Tas faktiski darbina dažus AI rīkus Pixel 8 Pro. Kā jau varat iedomāties, šī nav tik jaudīga kā citas versijas, taču tas padara Pixel 8 Pro par vienu no viedākajiem tālruņiem tirgū.

Nākamais izmērs ir Gemini Pro. Tas ir tas, kas darbina Bardu. Gemini pro nodrošina lielāku jaudu pār modeli, kas iepriekš darbināja Bard, un tas varētu būt ļoti noderīgs atsevišķiem izstrādātājiem un mazākiem uzņēmumiem. Patiesībā Gemini Pro pašlaik ir pieejams izstrādātājiem. Rakstot šo rakstu, to var izmantot bez maksas, taču tas ir tikai ierobežota laika izmēģinājums.

Visbeidzot, lielāko izmēru sauc par Gemini Ultra. Šī versija šī raksta tapšanas brīdī nav pieejama. Kad tas tiks palaists, tas būs paredzēts lielu uzņēmumu lietojumprogrammām. Divas mazākās versijas var izvadīt tikai tekstu kā atbildes, piemēram, ChatGPT. Tomēr sagaidāms, ka Gemini Ultra spēs izvadīt dažādu veidu medijus, piemēram, tekstu, mūziku un attēlus. Pašlaik mēs nezinām, kā Google to ieviesīs, taču esam pārliecināti, ka tam būs pievienota cenu zīme. Paredzēts, ka Gemini Ultra iznāks 2024. gada sākumā. Mēs sagaidām, ka tas iznāks līdz janvāra beigām.

Kā Bārda un Dvīņi atšķiras

Droši vien bija mulsinoši dzirdēt, ka Dvīņi nāk ārā. Tas apšaubīja to, ko uzņēmums plānoja darīt ar Bardu. Vai viņi abi sadzīvos? Vai Bards ir ceļā? Tas kļuva mulsinošāks, kad uzzinājām, ka Bardu darbina Gemini. Tomēr tāpēc ir svarīgi zināt, kas ir Bards un Dvīņi, jo tie nav viens un tas pats.

Kā minēts, Bārds ir tērzēšanas robots. Savukārt Dvīņi nav tērzēšanas robots; to sauc par “modeli”. Ja Bārda ir cilvēka seja, tad Dvīņi ir smadzenes. Jūs, bez šaubām, dzirdējāt par uzņēmumiem, kas vāc datus no interneta, lai apmācītu modeļus. Visi dati no interneta nonāk tieši modelī; tas ir tas, kas tiek apmācīts.

Kad Google ņem datus no interneta, tas ievada tos Gemini, lai tas kļūtu gudrāks. Kad jūs izmantojat Bard, tas pieskaras Gemini modelim, lai saņemtu informāciju.

Pixel 8 Pro un Gemini

Modelim nav jābūt piesaistītam modelim, lai tas būtu funkcionāls. Kā piemēru izmantosim Pixel 8 Pro. Mikroshēmā, kas darbina šo tālruni, Tensor G3, ir ieviests Gemini Nano. Tas nodrošina dažus jaudīgus AI rīkus tālrunī, taču tie ne vienmēr ir saistīti ar tērzēšanas robotu.

Lietotne Pixel Recorder izmanto AI, lai pārrakstītu audio ierakstus. Kad tā izmanto šo funkciju, lietotne pieskaras mikroshēmā esošajam Gemini modelim, lai atšifrētu audio ierakstu tekstu. Tātad šajā gadījumā tērzēšanas robota lomu spēlē lietotne Pixel Recorder. Pikseļu ierakstītājs ir saskarne, ar kuru jūs mijiedarbojaties tieši.

Vēl viens piemērs ir OpenAI produkti

Ja esat bijis jauns ar AI produktiem, esat dzirdējis par ChatGPT, GPT-3.5 un GPT-4. Atkal, daudzi cilvēki varētu būt neizpratnē par to, kas tas viss ir. Nu, ChatGPT ir līdzvērtīgs Bard. Tas ir tērzēšanas robots, ar kuru jūs mijiedarbojaties.

GPT-3.5 ir modelis, kas nodrošina tērzēšanas robota darbību. Kāda ir atšķirība starp GPT-3.5 un GPT-4? Ja esat bezmaksas ChatGPT lietotājs, jūsu izmantotais tērzēšanas robots darbojas ar GPT-3.5. Šis ir jaudīgs modelis, taču tas nav tik jaudīgs kā GPT-4. Tas ir lielāks un modernāks modelis.

Padomājiet par to kā par lielākām smadzenēm. un tas nodrošina ChatGPT darbību, ja esat abonējis ChatGPT Plus. Tas ir uzņēmuma 20 USD mēnesī abonēšanas plāns, kas piedāvā vairāk priekšrocību nekā bezmaksas plāns. Izmantojot GPT-4, varat arī izmantot attēlus kā ievadi, kas nav pieejams ChatGPT.