JPMorgan vada 300 miljonu dolāru ieguldījumu Honeywell kvantu skaitļošanas nozarē Quantinuum, kura vērtība tagad ir 5 miljardi USD.

Quantinuum, Honeywell kvantu skaitļošanas atzars, ir piesaistījis 300 miljonus USD jaunā finansējuma, ko vadīja Volstrītas gigants JP Morgan. Honeywell International otrdien paziņoja, ka Quantinuum noslēdza 300 miljonu ASV dolāru akciju finansēšanas kārtu ar 5 miljardu ASV dolāru pirmsnaudas novērtējumu.

Saskaņā ar Reuters ziņojumu, pēdējo kārtu, kas palielina Quantinuum kopējo piesaistīto līdzekļu apjomu līdz 625 miljoniem ASV dolāru, atbalsta arī investori, tostarp Mitsui & Co un Amgen, savukārt Honeywell saglabā savu vairākuma akcionāra statusu. Honeywell teica, ka jaunā kapitāla infūzija tiks izmantota, lai veicinātu defektu izturīgu kvantu datoru izstrādi un paplašinātu Quantinuum programmatūras piedāvājumu.

Paziņojumā Quantinuum izpilddirektors Rajebs Hazra sacīja: “Uzticība mūsu biznesam, ko ar šo ieguldījumu apliecināja mūsu ilggadējie stratēģiskie partneri un nozares līderi, ir skaidra norāde uz vērtību, ko mēs turpināsim radīt.”

JPMorgan Chase globālā informācijas nodaļas vadītāja Lorija Bēra arī uzsvēra kvantu tehnoloģiju iespējamos ieguvumus finanšu pakalpojumu nozarē. “Finanšu pakalpojumi ir identificēti kā viena no pirmajām nozarēm, kas gūs labumu no kvantu tehnoloģijām,” sacīja Beers.

Quantinuum datori izmanto notverto jonu dizainu, izmantojot iterbija jonus kā kubitus. H2 modelī tiek izmantoti lāzeri, lai kodētu, konfigurētu un iegūtu datus no šiem kubitiem aprēķiniem. Atšķirībā no tradicionālajiem datoriem, kas izmanto bitus (0s vai 1s), kvantu datori izmanto kubitus, kas spēj kodēt informāciju kā 0s, 1s vai abus vienlaikus. Zinātnieki uzskata, ka kvantu datori spēj veikt sarežģītus matemātiskos aprēķinus miljoniem reižu ātrāk nekā pašreizējie superdatori.

Quantinuum, kas dibināts 2021. gadā, apvienojot Cambridge Quantum (programmatūra) un Honeywell Quantum Solutions (aparatūra), specializējas ieslodzīto jonu kvantu datoros un programmatūras rīkos. Quantinuum apgalvo, ka H2 lepojas ar nozares augstāko divu kubitu vārtu precizitāti, kas ir būtisks rādītājs uzticamiem kvantu aprēķiniem. Risinot ar kļūdām pakļauto kubitu ieviešanu, uzņēmums par prioritāti izvirza kvantu datoru uzticamības uzlabošanu.

Papildus kvantu aparatūrai Quantinuum nodrošina programmatūras risinājumus, piemēram, InQuanto, kas atvieglo kubitu izmantošanu ķīmijas pētījumos, un Quantum Origin — komplektu, kas izstrādāts, lai uzlabotu uzņēmuma šifrēšanas atslēgu drošību.

Jāatzīmē, ka uzņēmumam pašlaik pieder rekords par sasniegto augstāko kvantu apjomu, sasniedzot 524 288, kas ir galvenais kvantu datoru veiktspējas rādītājs. Turklāt Quantinuum izceļas, nodrošinot mākoņdatošanas piekļuvi saviem H sērijas kvantu datoriem, ļaujot pētniekiem un uzņēmumiem izpētīt kvantu skaitļošanu bez nepieciešamības pēc savas aparatūras.

Uzņēmuma stratēģiskā koncentrēšanās uz uzņēmumiem gataviem risinājumiem un sadarbība ar tādiem lielākajiem spēlētājiem kā JPMorgan Chase un Airbus nodrošina tā ietekmi uz reālo pasauli. Tā kā uzņēmumi cenšas izmantot kvantu iespējas sarežģītu problēmu risināšanai, Quantinuum tehnoloģijas kļūst arvien populārākas.

Lielākie uzņēmumi, piemēram, Airbus, BMW Group, Honeywell, HSBC un JPMorgan Chase, jau izmanto Quantinuum kvantu skaitļošanas risinājumus.