Ir pagājuši 14 gadi kopš Stīva Džobsa pirmā iPad prezentācijas

2010. gada 27. janvārī bijušais Apple izpilddirektors un dibinātājs Stīvs Džobss iepazīstināja ar pirmo iPad vēstures. Un tas bija sākums vienam no svarīgākajiem pavērsieniem Lielā ābola nesenajā vēsturē. Ierīces izveide pusceļā starp iPhone un Mac nozīmēja skārienjutīgo planšetdatoru pieaugošo popularitāti, kas pēdējo četrpadsmit gadu laikā ir neticami attīstījusies. Tāpēc Šodien svinam iPad 14. dzimšanas dienu. Kā notika pirmā iPad prezentācija? Un kādas bija tās specifikācijas? Tālāk mēs īsi apskatīsim šo Apple svarīgajā brīdī.

pirmās paaudzes iPad

14 gadi kopš pirmā iPad un jaunas ēras sākums

Galvenās piezīmes pirms 14 gadiem nebija tik pārsteidzošas kā tagad: ne vizuālā, ne estētika nebija tik piesardzīga kā tagad. Tomēr emocijas joprojām ir acīmredzamas katrā no prezentācijām, kuras Stīvs Džobss veidoja pirms gadiem. Kā jau esam komentējuši Šodien svinam iPad 14. gadadienu Kopš 2010. gada 27. janvāra Stīvs Džobss īpašā Apple pasākumā iepazīstināja ar pirmo paaudzi, kā arī pašu iPad koncepciju. Visu notikumu, kas ilga knapi stundu, varat izbaudīt šajā videoklipā:

Ja atceramies specifikācijas, kas bija šim pirmajam iPad, mēs redzam, ka tas bija Apple pirmais 9,7 collu skārienekrāns ar izšķirtspēju 1024×768 pikseļi. Turklāt tas sākās ar 1 GHz Apple A4 mikroshēmu, un krātuve tikko sasniedza 64 GB ar trim dažādiem modeļiem 16 GB, 32 GB un 64 GB. Turklāt tas bija 3G integrācijas sākums, tāpēc mums bija modelis ar 3G savienojumu un SIM slotu un vēl viens bez tā. No otras puses, Pirmās paaudzes iPad nebija aizmugures kameras (tas būtu integrēts iPad 2), bet tam bija 0,3 megapikseļu priekšējā kamera. Tas svēra aptuveni 680 gramus un sāka strādāt ar iOS 3.2. Cik tālu tas viss ir!

Ir svarīgi atzīmēt, ka Oriģinālais iPad ieviesa jaunu ierīču kategoriju un lika pamatus nākotnes planšetdatoru izstrādei. Patiesībā Stīva Džobsa un Apple galvenais arguments bija tas, ka miljoniem cilvēku bija iPod Touch vai iPhone… un pateicoties tam Viņi jau zināja, kā lietot iPad, jo operētājsistēma bija tāda pati. Kāpēc izvēlēties citu planšetdatoru? 14 gadus vēlāk… martā mēs sagaidām lielisku atjauninājumu šiem iPad, kas ir viens no Apple zvaigžņu produktiem. Redzēsim, kas tas viss izrādīsies.