InVision, tehnoloģiju jaunuzņēmums, kura vērtība reiz bija 2 miljardi ASV dolāru, tiek pārtraukta pēc 356,2 miljonu dolāru ieguldītāju naudas iztērēšanas.

InVision, Ņujorkā bāzēta dizaina programmatūras unicorn starta programma, ir oficiāli slēgusi savu platformu. Uzņēmums par slēgšanu paziņoja pagājušā gada beigās.

Pirms slēgšanas InVision kopumā bija piesaistījis finansējumu 350 miljonu ASV dolāru apmērā no ievērojamiem investoriem, tostarp Goldman Sachs un Spark Capital. Sākotnēji tas bija vadošais sadarbības projektēšanas programmatūras un prototipēšanas rīku spēlētājs, kas kļuva populārs ap 2008. gadu, kad to izmantoja vairāk nekā 40% dizaineru. Tomēr uzņēmums saskārās ar sava biznesa lejupslīdi, jo konkurējošais uzņēmums Figma ieguva ievērojamu popularitāti.

Emuāra ziņojumā izpilddirektors Maikls Šenkmens pauda, ​​ka uzņēmuma galvenais mērķis ir nodrošināt vienmērīgu pāreju saviem lietotājiem.

“Šodien es rakstu, lai pastāstītu, ka pēc rūpīgas apsvēršanas esam pieņēmuši sarežģītu lēmumu pārtraukt InVision dizaina sadarbības pakalpojumus (tostarp prototipus, DSM utt.) 2024. gada beigās,” sacīja Šenkmens.

“Visu InVisioners vārdā es vēlos izteikt mūsu pateicību par uzticību un atbalstu, ko esat mums izrādījis. Jūsu uzticība InVision ir bijusi mūsu sirdsdarbība pēdējos 12 gadus, un mēs esam patiesi pateicīgi par privilēģiju būt daļai no jūsu radošā procesa,” viņš piebilda.

Savā kulminācijā InVision tika novērtēts 2 miljardu ASV dolāru apmērā, un tas tika uzskatīts par izaicinājumu starta gigantam Adobe. Uzņēmums sāka darboties kā rīks, kas īpaši izstrādāts dizaineru prototipu veidošanai, kalpojot par platformu sadarbības projektēšanas darbam. Vēlāk tā piedzīvoja konsekventu augšupejošu veiksmes trajektoriju, jo īpaši dažādu finansēšanas kārtu laikā.

Savā pirmajās dienās InVision sāka darboties kā prototipu veidošanas rīks dizaineriem, lai nodrošinātu sadarbību dizainā. Uzņēmums piedzīvoja secīgus finansēšanas posmus, sākot ar 1,5 miljoniem ASV dolāru debijas gadā, kam sekoja 45 miljoni ASV dolāru 2015. gadā un ievērojams lēciens līdz 100 miljoniem ASV dolāru 2017. gadā, sasniedzot vienradža statusu ar novērtējumu 1 miljarda ASV dolāru apmērā. Nākamais gads iezīmēja vēl vienu pavērsienu, jo InVision piesaistīja USD 115 miljonus, faktiski dubultojot tā novērtējumu.

Neskatoties uz agrīnajiem panākumiem, Figma uzplaukums izraisīja InVision popularitātes samazināšanos dizaineru vidū. Figma, kas tika atklāta 2016. gadā, nemanāmi integrēja lietotāja interfeisa dizainu un prototipu izveidi. D sērijas finansēšanas kārtā 2020. gadā uzņēmums veiksmīgi nodrošināja 50 miljonus ASV dolāru, un ieguldījumu vadīja Andreesens Horovics.

InVision 2011. gadā dibināja Bens Nadels un Klārks Valbergs. Divpadsmit gadu laikā uzņēmums apkalpoja vairāk nekā 9 miljonus cilvēku globālos uzņēmumos un mazās komandās. InVision kodols bija Freehand, tiešsaistes digitālā tāfele, kas darbojās kā sadarbības audekls dažādiem darba procesiem.