Intel kļūst par pasaulē lielāko pusvadītāju mikroshēmu ražotāju

Intel ir pārspējis Samsung un kļuvis par pasaulē lielāko pusvadītāju mikroshēmu ražotāju. Saskaņā ar Counterpoint Research datiem globālā pusvadītāju telpa piedzīvoja ieņēmumu kritumu par 8,8%. Jo īpaši smagi cieta pasaulē lielākais pusvadītāju mikroshēmu ražotājs Samsung Electronics. Tas nozīmē, ka Korejas lielais uzņēmums nopelnīja par 26,8 miljardiem dolāru mazāk nekā pagājušajā gadā. 2022. gada 70,2 miljardi dolāru 2023. gadā samazinājās līdz 43,4 miljardiem dolāru; liels kritums par 38%. Un tiek uzskatīts, ka tas notika tāpēc, ka atmiņas mikroshēmu tirgum neklājās labi. Pēc tam Samsung arī cīnījās, lai atrastu klientus. Tas nav pārsteidzoši, jo Samsung pagājušajā gadā norādīja uz kaut ko līdzīgu.

Intel kļūst par pasaulē lielāko pusvadītāju mikroshēmu ražotāju

Pastāv mūžsens sakāmvārds: “Viena cilvēka zaudējums ir cita cilvēka ieguvums.” Tāpat Intel izmantoja Samsung neveiksmi, lai nodrošinātu vadošo pozīciju, neskatoties uz nedaudz gausajiem tirgus apstākļiem. Ir vērts atzīmēt, ka arī Intel piedzīvoja negatīvu pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu ar ziņoto kritumu par 16%. Tomēr, neskatoties uz ieņēmumu samazināšanos, tā veiksmīgi kļuva par lielāko pelnītāju pusvadītāju nozarē.

Saskaņā ar ziņojumu NVIDIA ir pārliecinošs uzvarētājs starp desmit lielākajiem pusvadītāju mikroshēmu ražotājiem. Ziņojums liecina par 86% uzņēmuma pieaugumu gada griezumā un tā ieņēmumu pieaugumu no 16,3 miljardiem līdz 30,3 miljardiem. Sarakstā ir iekļauti citi lielākie pusvadītāju mikroshēmu ražotāji: Qualcomm, Broadcom, SK Hynix, AMD, TI, Infineon un STM.

Vai AI rada viļņus?

Mākslīgā intelekta (AI) ietekme uz pusvadītāju nozari ir nenoliedzams apgalvojums. Saskaņā ar Counterpoint Research datiem Viljams Li mākslīgo intelektu iztēlojas kā “galveno organiskās izaugsmes virzītājspēku pusvadītāju nozarē 2024. gadā”. Konkrēti, NVIDIA un AMD izceļas starp uzņēmumiem, kas piedzīvoja palielinātu datoru mikroshēmu pārdošanas apjomu, kas saistīts ar pieaugošo pieprasījumu pēc mākslīgā intelekta (AI) un jaudīgiem komponentiem mākoņa serveros. Jo īpaši Nvidia guva ievērojamas priekšrocības. Abiem uzņēmumiem ir stratēģiski plāni nākotnē paplašināt savus ar AI saistītos pasākumus, izmantojot pašreizējo iespēju un pozicionējot sevi ilgtspējīgai izaugsmei turpmākajos gados.