Intel izlaiž Articul8 AI — uzņēmuma ģeneratīvo AI starta programmu, ko atbalsta DigitalBridge

Intel ir izveidojis jaunu AI programmatūras uzņēmumu, “lai novērstu lielāko plaisu ģeneratīvajā AI mūsdienās.” Trešdienas paziņojumā Intel paziņoja, ka tā veido jaunu neatkarīgu uzņēmumu, kas saistīts ar mākslīgā intelekta programmatūras centieniem ar digitālo līdzekļu pārvaldītāja DigitalBridge Group un citu investoru atbalstu, ziņo Reuters.

Lai gan precīza darījuma vērtība netiek izpausta, Intel vadītāji atturējās komentēt, vai viņi saglabās vairākuma akciju jaunajā uzņēmumā. Tomēr viņi apstiprināja, ka jaunajam uzņēmumam ar nosaukumu Articul8 AI (izrunā “Articulate AI”) būs neatkarīga direktoru padome, un Intel turpinās būt akcionārs, ziņoja Reuters.

Šo centienu ģenēze izriet no Intel sadarbības centieniem ar Boston Consulting Group (BCG) korporatīvās AI tehnoloģiju jomā. Izmantojot savus superdatorus, Intel izstrādāja ģeneratīvu AI sistēmu, kas spēj analizēt tekstu un attēlus, izmantojot atvērtā koda un patentētu tehnoloģiju apvienojumu. Šī sistēma vēlāk tika pielāgota darbībai BCG datu centros, risinot privātuma un drošības problēmas.

“Articul8 tika izveidots, izmantojot Intelektuālo īpašumu (IP) un Intel izstrādāto tehnoloģiju, un abi uzņēmumi paliks stratēģiski saskaņoti attiecībā uz iespējām nonākt tirgū un sadarbosies, lai veicinātu GenAI ieviešanu uzņēmumā. Aruns Subramanjans, bijušais Intel datu centra un AI grupas viceprezidents un ģenerāldirektors, ir uzņēmies Articul8 vadību kā tās izpilddirektors,” teikts Intel paziņojumā presei.

Aruns Subramanijans, kurš agrāk bija Intel datu centra un AI grupas viceprezidents un ģenerālmenedžeris, gatavojas uzņemties Articul8 izpilddirektora amatu. Viņš uzsvēra potenciālo klientu izplatītās atrunas attiecībā uz savu datu uzticēšanu lieliem mākoņdatošanas uzņēmumiem AI darbam, kā arī bažas par izmaksu pieaugumu, izvietojot šādas sistēmas daudziem darbiniekiem.

Intervijā Subramanjans uzsvēra Articul8 galveno uzsvaru — lai pārvarētu plaisu ģeneratīvajā AI, veicinot drošu un rentablu pāreju no koncepcijas pierādīšanas uz ražošanu. Šis Intel solis atbilst tās plašākajai stratēģijai, kas paredz ārējā kapitāla meklēšanu biznesa vienībām pēc Mobileye Global izdalīšanas un plānotās IPO tās programmējamai mikroshēmai.

“Mēs esam patiešām mēģinājuši novērst lielāko plaisu ģeneratīvajā AI šodien, proti, koncepcijas pierādījumu ir viegli izveidot, taču patiešām trūkst ražošanas procesa un to darīt droši un ilgtspējīgi. “Subramanjans sacīja intervijā.

Articul8 investoru klāstā ietilpst DigitalBridge, Fin Capital, Mindset Ventures, Communitas Capital, GiantLeap Capital, GS Futures un Zain Group, un DigitalBridge ir ievērojams publiski tirgots investors datu centros.

“Ikvienam globālam uzņēmumam mūsdienās ir izaicinājums integrēt GenAI iespējas savās darbplūsmās. Articul8 ir izveidojis mērogojamu un viegli izvietojamu GenAI programmatūras platformu, kas jau tagad ļauj uzņēmumiem atbloķēt vērtību no saviem patentētajiem datiem. Mēs uzskatām, ka GenAI ir galvenais spēks, kas virza digitālo infrastruktūru, un esam priecīgi sadarboties ar Intel, lai atbalstītu Articul8 izaugsmi,” sacīja Marks Ganzi, DigitalBridge izpilddirektors.

“GenAI ir mūsu klientu biznesa stratēģijas un vajadzību priekšgalā. Mūsu sadarbība sākās gandrīz pirms diviem gadiem, kamēr uzņēmums Intel vēl bija inkubācijas stadijā. Kopš tā laika mēs esam izvietojuši Articul8 produktus vairākiem klientiem, kuri meklē ražošanai gatavas platformas, kas ātri nonāk tirgū,” sacīja Ričs Lesers, BCG globālais vadītājs.