Intel īsi pirms Ziemassvētkiem ASV atlaiž vairāk nekā 311 darbinieku

Pusvadītāju uzņēmums Intel pirms Ziemassvētkiem paziņoja par 311 darbinieku atlaišanu, liecina jaunākie Rietumkrasta štata Nodarbinātības attīstības departamenta WARN iesniegumi. Vēl svarīgāk ir tas, ka šī ir piektā uzņēmuma atlaišana tikai šogad.

Intel jaunākās atlaišanas skar vairāk nekā 311 darbinieku

Mikroshēmu ražotājs Intel ir atlaidis 311 darbiniekus savos Kalifornijas birojos, no kuriem 235 ir ietekmēti Folsomā un 76 citās Santaklāras vietās. Ietekmētie darbinieki tiks informēti līdz mēneša beigām, kas nozīmē, ka viņi zaudēs darbu pirms gada beigām.

Intel Folsomas pilsētiņa ir galvenā uzņēmuma atrašanās vieta. Tas veicina pētījumus par cietvielu diskdziņiem (SSD), grafiku, programmatūru un daudz ko citu.

Pusvadītāju galvenais uzņēmums 2022. un 2023. gadā ir veicis virkni atlaišanas, ietekmējot simtiem darbinieku. 2022. gada augustā uzņēmums atlaida 140 darbiniekus.

Tam sekoja lielāks atlaišanas vilnis 2022. gada beigās un 2023. gada sākumā, kā rezultātā darbu zaudēja aptuveni 500 darbinieku. Lai gan šis samazinājums var šķist neliels, salīdzinot ar Intel globālo darbaspēku 110 000, tiem ir bijusi būtiska ietekme uz skartajām personām neatkarīgi no atlaišanas apjoma. CRN ziņojumā norādīts, ka 2022. gada beigās Intel bija aptuveni 131 900 darbinieku saskaņā ar janvāra normatīvo aktu.

Vai 2024. gadā varētu būt vairāk darbinieku?

Jā vai nē. Tomēr ziņojumi liecina, ka Intel varētu turpināt samazināt darbaspēku arī nākamajā gadā. Santaklārā bāzētais pusvadītāju majors vairākās publikācijās norādīja uz to pašu. Stāsta pārstāvis Reģistrsr, “Intel mērķis ir paātrināt savu stratēģiju un samazināt izmaksas.”

Tiek ziņots, ka Intel arī cīnās ar ieņēmumiem. Oktobrī Intel izpilddirektors Pats Dželsingers runāja par izaicinājumiem. Personālo datoru tirgus palēninājās. Tādējādi trešā ceturkšņa ieņēmumi samazinājās no 19,4 miljardiem ASV dolāru līdz aptuveni 15,4 miljardiem ASV dolāru. Turklāt Intel plāno palielināt ražošanu ASV. Šis solis, visticamāk, izriet no nesenā un pašreizējā Ķīnas un ASV tirdzniecības spriedzes. Tikmēr mākslīgā intelekta dēļ vairāk nekā 30 000 cilvēku dažādās jomās ir nobažījušies par iespējamu darba zaudēšanu.