Intel Core Ultra CPU "pagarināt akumulatora darbības laiku par stundām"

Intel ir pacēlis priekškaru saviem jaunākajiem mobilajiem CPU ar koda nosaukumu Meteor Lake, oficiāli saukts par Core Ultra. Jaunie CPU ir paredzēti klēpjdatoriem, un tie tiek ražoti gadiem ilgi, un tiem ir ievērojami uzlabota jaudas efektivitāte un vispārēja skaitļošanas veiktspēja, izmantojot virkni AI skaitļošanas.

Intel saka, ka tā jaunie CPU ir uzņēmuma visu laiku energoefektīvākie CPU. Izstrādāts, izmantojot Intel 4 procesu tehnoloģiju un izmanto jaunu flīžu arhitektūru ar galveno tipu kombināciju, lai sadalītu uzdevumus. P-kodoli (vai veiktspējas kodoli) veic jebkurus augstas veiktspējas uzdevumus, piemēram, spēles. E-kodoli (efektivitātes kodoli) veic visus uzdevumus, kas ir nogurdinošāki un kuriem nav nepieciešama liela skaitļošanas jauda.

Šādi sadalot šos uzdevumus, klēpjdatoru akumulatora darbības laiks tiek “pagarināts par stundām”. Jebkurš uzlabojums, ko Intel var palīdzēt nodrošināt, runājot par akumulatora darbības laiku, ir apsveicami. Ņemot vērā jaunākās paaudzes, pirms Meteor Lake ģimene šajā apgabalā nebija īsti spīdoša. Viss sastāvs ir vienāds ar 16 serdeņiem un 22 pavedieniem, no kuriem seši ir P-Cores un 8 no tiem ir E-Cores. Atlikušie divi kodoli ir mazjaudas E-Cores, kas palīdz palielināt enerģijas efektivitāti. Jaunajās mikroshēmās ir arī jauns, jaudīgāks GPU.

Intel Core Ultra CPU ir iebūvēti Arc GPU uzlabotai veiktspējai

Intel Core Ultra Specs etalonu funkcijas (2)
Intel Core Ultra Specs etalonu funkcijas (1)
Intel Core Ultra Specs etalonu funkcijas (3)
Intel Core Ultra Specs etalonu funkcijas (2)
Intel Core Ultra Specs etalonu funkcijas (1)

Labāka jaudas efektivitāte ir lieliska, taču Intel ar šīm mikroshēmām neapstājās. Tajos ir arī iebūvēts Intel Arc GPU labākai veiktspējai spēļu laikā. Intel saka, ka šīs jaunās mikroshēmas var nodrošināt 2x lielāku veiktspēju uz vatu salīdzinājumā ar 13. paaudzes Intel Core i7 centrālajiem procesoriem, ja spēļu izšķirtspēja ir iestatīta uz 1080p.

Tiek atbalstīts arī DirectX 12 Ultimate, ar aparatūras paātrināta staru izsekošana, HDMI 2.1 un DisplayPort 2.1 20G.

Pilnīgi jauna neironu apstrādes vienība paver ceļu mākslīgā intelekta skaitļošanai

Šķiet, ka NPU pievienošana vairāk attiecas uz iestatīšanu nākotnes skaitļošanai. Nevis to, ko varēsit darīt šobrīd. Kā norāda ExtremeTech, Intel dara tikai dažus etalonus tādām lietotnēm kā Stable Diffusion un DaVinci Resolve. Tomēr uzņēmums nav padziļināts par to, kā NPU dos labumu lielākajai daļai patērētāju.

To sakot, šķiet, ka Intel šeit sāk darboties. Tas jau tagad bruģē ceļu, tāpēc tas ir gatavs gadījumiem, kad “AI datori” būs populārāki.

Intel jau ir daudz partneru, kas ievieš jaunās mikroshēmas

Mēs noteikti dzirdēsim par vairākām no tām, kas novedīs pie CES. Tomēr daži ražošanas partneri jau paziņo par produktiem. Agrāk šorīt Samsung paziņoja par Galaxy Book 4, ko darbina Intel Core Ultra 9 un Intel Core Ultra 7 mikroshēmas. Lenovo arī paziņoja par IdeaPad Pro 5i ar Intel Core Ultra 9. Tie abi galvenokārt paredzēti īpaši plāniem portatīvajiem datoriem darbam vai vispārējai lietošanai. Taču pie apvāršņa ir arī spēļu klēpjdatori ar jaunajām Intel mikroshēmām. Acer šorīt paziņoja par savu pirmo spēļu klēpjdatoru, ko darbina Intel Core Ultra CPU. Plēsējs Tritons Neo 16.

Patērētājiem vajadzētu sagaidīt, ka tuvāko nedēļu laikā parādīsies vairāk spēļu klēpjdatoru ar Intel jaunajām mikroshēmām.