Instacart atlaiž 250 darbiniekus jeb 7% no sava darbaspēka mazāk nekā 6 mēnešus pēc publiskošanas

Instacart otrdien paziņoja, ka plāno atlaist 250 darbiniekus jeb aptuveni 7% no sava darbaspēka. Pārstrukturēšanas mērķis ir vērst uzņēmuma uzmanību uz daudzsološām iniciatīvām. Paziņojums nāk tikai piecus mēnešus pēc tam, kad tiešsaistes pārtikas preču piegādes uzņēmums publiski debitēja. Saskaņā ar normatīvajos aktos iesniegtajiem dokumentiem 30. jūnijā uzņēmumā kopumā strādāja 3486 darbinieki.

Neskatoties uz šo darbaspēka samazinājumu, uzņēmumam ir pozitīvas ziņas. Instacart pirmajā ceturksnī prognozēja lielāku bruto darījumu vērtību (GTV) un galveno peļņu, nekā gaidīts, to attiecinot uz pārtikas preču pasūtījumu pieaugumu. Tomēr kompānijas akcijas pēc tirgus slēgšanas samazinājās par aptuveni 5%, reaģējot uz Instacart ceturtā ceturkšņa ieņēmumiem, kas reklāmas biznesa palēninājuma dēļ nokritās zem gaidītā.

Instacart izpilddirektors Fidji Simo, pievēršoties bažām par zvanu pēc peļņas, atzina dažus reklāmdevēju trūkumus, taču atzīmēja, ka tas nav plaši izplatīts. Ceturtajā ceturksnī reklāmas un citi ieņēmumi palielinājās par 7%, salīdzinot ar 19% pieaugumu iepriekšējā ceturksnī. Īpašas bažas rada reklāmas biznesa palēninājums, jo tas vēsturiski ir būtiski veicinājis uzņēmuma straujo izaugsmi un augsto peļņu.

“Mēs redzam (zināmu vājumu starp reklāmdevējiem) kabatās, taču tas nav plaši izplatīts,” sacīja Instacart izpilddirektors Fidji Simo pēc peļņas gūšanas, saskaņā ar Reuters ziņojumu.

Uzņēmuma kopējie ieņēmumi pieauga par 6% līdz 803 miljoniem ASV dolāru, taču atpalika no analītiķu prognozēm par 804,2 miljoniem ASV dolāru. Darījumu ieņēmumu pieaugums palēninājās līdz 6%, jo Instacart piedāvāja vairāk stimulu un akcijas, it īpaši brīvdienu sezonā, lai konkurētu ar tādiem konkurentiem kā DoorDash, Uber Eats, Amazon.com un Walmart.

Neskatoties uz šiem izaicinājumiem, kopējais pasūtījumu apjoms pārskata ceturksnī palielinājās par 5% līdz 70,1 miljonam, atspoguļojot Instacart jaunākās klientu bāzes pieaugumu. Raugoties nākotnē, Instacart paredz, ka pašreizējā ceturkšņa GTV būs no 8 līdz 8,2 miljardiem USD, kas pārsniedz analītiķu aplēses. Uzņēmums arī sagaida koriģēto EBITDA no 150 līdz 160 miljoniem ASV dolāru, nedaudz pārsniedzot analītiķu prognozes 151, 6 miljonu ASV dolāru apmērā.

Instacart, ko 2012. gadā dibināja Apoorva Mehta, Brendons Leonardo un Makss Mullens, Instacart, kuras galvenā mītne atrodas Sanfrancisko, Kalifornijā, piedāvā pārtikas preču piegādes pakalpojumus tajā pašā dienā. Uzņēmums ir strauji paplašinājies līdz vairāk nekā 220 tirgiem, sadarbojoties ar lielākajām valsts ķēdēm, piemēram, Albertsons, Kroger un Costco, kā arī vietējiem un reģionālajiem pārtikas preču veikaliem, piemēram, Publix un Wegmans.

Instacart pakalpojumi ir pieejami ievērojamai daļai mājsaimniecību ASV un Kanādā, aptverot vairāk nekā 5500 pilsētas. Uzņēmums plāno izmantot savu jauno kapitālu, lai uzlabotu klientu pieredzi, atbalstītu mazumtirgotāju e-komercijas vajadzības un stiprinātu savu reklāmas platformu, lai savienotu zīmolus ar tiešsaistes pircējiem.