Īlons Masks iesūdz OpenAI un Semu Altmanu par “līguma laušanu” un atteikšanos no sākotnējās misijas

Dramatiski pieaugot spriedzei, Īlons Masks ir sācis tiesas prāvu pret OpenAI, organizāciju, kuru viņš palīdzēja dibināt, apgalvojot, ka tā novirzās no sākotnējās altruistiskās misijas. Muska juridiskā prasība, kas iesniegta ceturtdienas vakarā, vērsta ne tikai pret OpenAI, bet arī pret tās izpilddirektoru Semu Altmanu un līdzdibinātāju Gregu Brokmenu, apsūdzot viņus par uzņēmuma sākotnējās apņemšanās attīstīt mākslīgo intelektu cilvēces uzlabošanai, nevis finansiālu labumu.

Sanfrancisko iesniegtajā prāvā par “līguma pārkāpšanu” tiek apgalvots, ka Altmans un Brokmens sākotnēji vērsās pie Muska ar vīziju par atvērtā pirmkoda bezpeļņas organizācijas izveidi. Tomēr Muska juridiskā komanda apgalvo, ka OpenAI pāreja uz peļņas gūšanu, jo īpaši saistībā ar GPT-4, tās jaunākā AI modeļa, neizpausto izstrādi, pārkāpj šo fundamentālo vienošanos, ziņoja Reuters.

“Mr. Altmans ar rokām izvēlējās jaunu valdi, kurai trūkst līdzīgu tehnisko zināšanu vai būtiskas pieredzes mākslīgā intelekta pārvaldībā, kāda bija iepriekšējai padomei,” teikts tiesas prāvā, piebilstot: “Jaunajā valdē bija locekļi ar lielāku pieredzi uz peļņu orientētos uzņēmumos. vai politikā nekā AI ētikā un pārvaldībā. Tiek ziņots, ka viņi arī bija “lieli Altmana fani”.

OpenAI, Microsoft un Musk ir atteikušies komentēt prasības pieteikumu.

Ziņas par tiesas prāvu nāk tikai dienu pēc tam, kad Wall Street Journal ziņoja, ka OpenAI SEC izmeklē, vai uzņēmums nav maldinājis savus investorus. SEC izmeklēšana, kas līdz šim nav publiski izpausta, ietver gan pašreizējo, gan bijušo OpenAI vadītāju un direktoru iekšējo dokumentu pārbaudi.

Muska līdzdalība OpenAI aizsākās 2015. gadā, lai gan 2018. gadā viņš atteicās no valdes amata. Jo īpaši viņš žonglē ar vairākiem augsta profila uzņēmumiem, tostarp elektrisko transportlīdzekļu ražotāju Tesla, kosmosa izpētes uzņēmumu SpaceX un Twitter iegādi, lai iegūtu pārsteidzošus rezultātus. 44 miljardi ASV dolāru 2022. gadā.

Pagājušajā gadā no OpenAI valdes tika izslēgts sērijveida uzņēmējs Sems Altmans, it kā tika pieņemts lēmums atbalstīt uzņēmuma misiju. Tomēr Altmans ātri atgriezās ar pārkonfigurētu valdi, uzsverot iekšējās nesaskaņas organizācijā.

Šo satricinājumu vidū OpenAI plāni paplašināt savu valdi ar jaunām amatām martā, kā ziņo Washington Post, varētu iezīmēt galveno brīdi uzņēmuma trajektorijā.

ChatGPT, OpenAI vadošais tērzēšanas robots, kļuva par pasaulē visstraujāk augošo programmatūras lietojumprogrammu tikai sešu mēnešu laikā pēc tās palaišanas 2022. gada novembrī. Tā panākumi katalizēja konkurējošu tērzēšanas robotu parādīšanos no tādiem tehnoloģiju gigantiem kā Microsoft un Alphabet, kā arī virkni jaunuzņēmumu. gūt labumu no ģeneratīvā AI neprāta, lai nodrošinātu ievērojamu finansējumu.

Kopš tās ieviešanas ChatGPT ir atradis lietderību dažādās nozarēs, sākot no dokumentu kopsavilkuma līdz kodēšanas palīdzībai, izraisot neprātīgu konkurenci starp Big Tech uzņēmumiem, lai ieviestu savus ar AI virzītus piedāvājumus.

OpenAI, ko 2015. gadā dibināja Sems Altmans un Elons Masks, sāka darboties kā bezpeļņas pētniecības iestāde, kuras mērķis bija bruģēt ceļu drošam un izdevīgam mākslīgajam vispārējam intelektam (AGI). Tomēr 2020. gadā tas kļuva par komerciālu vienību, iezīmējot ievērojamas izmaiņas tās trajektorijā. Neskatoties uz iekšējiem traucējumiem novembrī, tostarp Altmana pagaidu aiziešanu un turpmāko atgriešanos, uzņēmums joprojām ir plaukstošā AI tirgus priekšgalā, ko veicināja veiksmīgā ChatGPT palaišana 2022. gadā.