Īlona Maska mākslīgā intelekta starta uzņēmums xAI tuvojas 10 miljardu dolāru darījumam par Oracle AI serveru nomu.

Elona Muska mākslīgā intelekta starta uzņēmums xAI risina sarunas ar Oracle vadītājiem par 10 miljardu dolāru iztērēšanu, lai no uzņēmuma nomātu mākoņserverus gadu gaitā, otrdien ziņoja The Information, atsaucoties uz notiekošajās diskusijās iesaistīto personu.

Ja sarunas beigtos, darījums padarītu xAI par vienu no lielākajiem Oracle klientiem, teikts ziņojumā. Ziņas nāk mazāk nekā divas nedēļas pēc ziņojumiem, ka xAI vēlas piesaistīt 6 miljardus USD jaunu finansējumu par 18 miljardu USD novērtējumu, cenšoties pārņemt OpenAI, Google un citus AI uzņēmumus.

Avoti pastāstīja The Information, ka notiekošās mākoņdatošanas sarunas starp abiem uzņēmumiem joprojām turpinās un nav pārliecības, ka abi parakstīs darījumu.

“Darījums padarītu xAI par vienu no lielākajiem Oracle klientiem, jo ​​Musks cenšas ātri panākt konkurentus, kuri jau ir iztērējuši miljardiem dolāru specializētos serveros, kas nepieciešami sarunvalodas AI apmācībai un vadīšanai. Ierosinātais 10 miljardu dolāru darījums pēc apjoma būtu līdzīgs darījumiem OpenAI un Anthropic, divi no vadošajiem mākslīgā intelekta izstrādātājiem, kas noslēgti ar Oracle lielākajiem mākoņdatošanas konkurentiem. Tas notiek, kad xAI pabeidz 6 miljardu ASV dolāru kapitāla finansējuma kārtu, lai palīdzētu segt mākoņdatošanas izmaksas. Ierosinātais mākoņdatošanas darījums nozīmē, ka xAI būs jāpiesaista ievērojami vairāk kapitāla, ”ziņoja The Information.

Pagājušā gada beigās Oracle līdzdibinātājs Lerijs Elisons, tuvs Muska draugs, teica, ka xAI ir parakstījis līgumu par AI modeļu apmācību Oracle Gen2 Cloud.

Saskaņā ar ziņojumiem šī mēneša sākumā Oracle ieviesa datu bāzes tehnoloģijas atjauninājumu, lai uzlabotu tās saderību ar mākslīgo intelektu.

Saskaņā ar ziņojuma ieskatiem XAI ir Oracle lielākais H100 klients, kas izmanto vairāk nekā 15 000 Nvidia AI mikroshēmu. H100 mikroshēma ir Nvidia AI inovācijas produkts.

Pēdējos notikumos Musks paziņoja, ka xAI plāno ieviest sava tērzēšanas robota Grok jaunināto versiju agrīnajiem testētājiem un esošajiem lietotājiem, izmantojot savu sociālo mediju platformu X.

Pagājušajā gadā uzsāktais xAI solās būt “maksimāli patiesības meklētāju AI” bāka. Groka izlaišana Premium+ abonentiem iepriekš liecināja par Muska nodomu izjaukt AI ainavu, un šis noskaņojums atbalsojās viņa aplādes sarunā ar Leksu Frīdmenu, kur viņš nožēloja OpenAI aiziešanu no bezpeļņas atvērtā pirmkoda saknēm.

Musks pirmo reizi paziņoja par Grok palaišanu 2023. gada 6. novembrī, piebilstot, ka mākslīgā intelekta tērzēšanas robotam būs “dumpīgā sērija” un tas radīs humora un sarkasma izjūtu, kas to atšķir no konkurējošiem tērzēšanas robotiem, piemēram, ChatGPT un Google Bard.