Iemesls, kāpēc Apple ienesīs tikai App Store izmaiņas Eiropas Savienībā

Digitālo tirgu likums ir jāievēro 27 valstu teritorijā, kas veido Eiropas Savienību. Tas ir licis uzņēmumam Apple pielāgoties izmaiņām, kas ieviestas šajā pretmonopola likumā. Daudzas no šīm izmaiņām Tie mainīs veidu, kā mēs zinām iOS ekosistēmu ar alternatīvu lietotņu veikalu ienākšanu vai NFC mikroshēmas izlaišanu maksājumiem ar citām sistēmām, nevis Apple Pay. tomēr Kāpēc, ja Apple jau ir sagatavojis visu, lai šīs izmaiņas paplašinātu Eiropas Savienībā, vai tas to nedara pārējā pasaulē?? Atbilde ir vienkārša: tikai 7% no App Store ieņēmumiem nāk no ES.

Apple iekasē tikai 7% no App Store ieņēmumiem Eiropas Savienībā

Martā izmaiņas sāksies Apple ierīcēs visiem lietotājiem Eiropas Savienībā, kuri atjaunināšana uz iOS 17.4, versija, kas pašlaik ir beta periodā. Šis atjauninājums ietver vairāk nekā 300 modifikācijas, lai nodrošinātu atbilstību Eiropas Savienības pretmonopola noteikumiem, ko nosaka Digitālo tirgu likums, par ko esam tik daudz dzirdējuši pēdējos gados.

Viena no galvenajām modifikācijām ir alternatīvu lietojumprogrammu veikalu ienākšana App Store tāpēc lietotāji varēs instalēt trešo pušu lietotnes, neapmeklējot Apple veikalu. Lielajam Ābolam šī ir nopietna drošības problēma, kas ir pretrunā visam, pie kā viņi pēdējos gados ir strādājuši saistībā ar privātumu un lietotāju aizsardzību. Šādi pirms dažām dienām ekonomikas konferencē komentēja Tims Kuks ar datiem no pirmā fiskālā ceturkšņa. .

Kontekstam, izmaiņas attiecas uz ES tirgu, kas veido aptuveni septiņus procentus no mūsu globālajiem App Store ieņēmumiem.

Turklāt mēs esam varējuši to zināt Ieņēmumi, ko Apple gūst no Eiropas Savienības App Store, ir tikai 7%. Tas nozīmē, ka ekonomisko ieguvumu ietekme var nebūt tik liela, kā gaidīts. Bet tas arī izskaidro vienu no iemesliem, kāpēc Apple, iespējams, nevēlējās paplašināt visas šīs funkcijas uz pārējo pasauli. Maksājumu metožu maiņa un NFC izmantošana norēķiniem ar citām maksājumu sistēmām nozīmē ienākumu zaudējumu, kas ir mazāks, ja šīs izmaiņas notiek vienā pasaules reģionā.

Tomēr Apple lūdz būt piesardzīgiem un pagaidīt, kāda būs šī adopcija. Faktiski pirms dažām dienām Tims Kuks teica šādi:

Attiecībā uz izstrādātāju un lietotāju izvēles prognozēšanu ir ļoti grūti to izdarīt precīzi. Tātad, redzēsim, kas notiks martā.