Hyperloop One izslēdzas: Jaunatnes atbalstītais futūristiskais startup Hyperloop One klinšainais brauciens beidzas ar izslēgšanu

Hyperloop One grandiozā vīzija par revolūciju transporta jomā ir pienākusi negaidītām beigām. Tiek ziņots, ka Virgin atbalstītais futūristiskais starta uzņēmums, kura mērķis bija uzsākt nākamo ātrgaitas tranzīta ēru visā ASV, saskārās ar finansiālām problēmām, iezīmējot tā ceļa no virsskaņas ātruma līdz pēkšņai apstāšanās beigas.

Saskaņā ar jaunāko Bloomberg ziņojumu, Hyperloop One, kas ir pazīstams ar savām caurulēm aptvertajām līnijām, kuru mērķis ir pārvadāt pasažierus un kravas ar lidmašīnām līdzīgu ātrumu, tiek pārtraukta, atsaucoties uz avotiem, kas pārzina šo jautājumu.

Insiders atklāja Bloomberg, ka palikuši tikai daži Hyperloop One darbinieki, kuru uzdevums ir likvidēt starta aktīvus, tostarp testa trasi netālu no Lasvegasas un smago aprīkojumu. Atlikušo darbaspēku, kas tika samazināts pēc 2022. gadā atlaišanas no 200 darbiniekiem un Lasvegasas galvenās mītnes slēgšanas, ir paredzēts pārtraukt līdz 31. decembrim.

“Saskaņā ar situāciju pārzinošiem cilvēkiem tiek slēgts futūristisks transporta uzņēmums Hyperloop One, kas būvē cauruļveida līnijas, lai no pilsētas uz pilsētu pārvietotu pasažierus un kravu ar lidmašīnām līdzīgu ātrumu,” ziņo Bloomberg.

Saskaņā ar PitchBook datiem, Hyperloop One reiz bija augsta līmeņa jaunuzņēmums, kopš tā dibināšanas 2014. gadā ir piesaistījis vairāk nekā 450 miljonus USD. Uzņēmumam bija testu trase netālu no Lasvegasas un īsi pieņēma nosaukumu Virgin Hyperloop One, kad Ričarda Brensona Virgin ieguldīja. Tomēr zīmols tika noņemts pēc tam, kad starta uzņēmums pievērsa uzmanību no pasažieru transporta uz kravu.

Neskatoties uz to, ka sākotnēji to atbalstīja Virgin Group, Hyperloop One nokļuva finansiālās grūtībās. Tās solījumi par ilgtspējīgu ātrgaitas transportu tika doti vieglas naudas periodā, kad procentu likmes bija vēsturiski zemākās.

Kā ziņo Bloomberg, Dubaijas ostas operatoram DP World tagad pieder lielākā daļa Hyperloop One, un tiek ziņots, ka viss intelektuālais īpašums no sākuma tiks nodots DP World.

Aprīlī Bloomberg ieguva dokumentu, kurā atklājās, ka Hyperloop One apvienojās ar čaulas kompāniju, kā rezultātā akcijas tika norakstītas līdz nullei. Šis stratēģiskais solis ļāva čaulas uzņēmuma akcionāriem pārņemt kontroli pār Hyperloop One. Darbinieki tika informēti, ka DP organizēja darījumu, norāda avots.

Attēlu kredīti: Virgin Hyperloop One

Hyperloop ir revolucionārs sauszemes transporta veids, paredzot pasažierus, kas pārvietojas ar ātrumu, kas pārsniedz 700 jūdzes stundā, peldošā podā, kas pārvietojas pa masīvām zema spiediena caurulēm, kas atrodas virs vai zem zemes.

Atšķirībā no tradicionālajām transportēšanas metodēm, hyperloop kapsulas, kas pārvadā pasažierus, pārvietojas pa gandrīz bezgaisa caurulēm vai tuneļiem, samazinot berzi un nodrošinot ātrumu līdz 750 jūdzēm stundā. Konkrēti, hipercilpa lepojas ar augstāku energoefektivitāti nekā vilcieniem vai lidmašīnām, un tā darbojas tikai ar atjaunojamo elektroenerģiju, tādējādi radot nulles CO2 emisijas.

Koncepcija radās no Tesla izpilddirektora Elona Muska prāta 2012. gadā. Musks ieviesa ideju kā daļu no sava vērienīgā uzņēmuma izveidot ātrgaitas pazemes transporta sistēmas blīvi apdzīvotās pilsētu teritorijās. Līdz 2013. gada augustam Musks, arī vadot SpaceX un Tesla, izdeva baltu papīru, kurā sīki aprakstīta hipercilpa — ātrs pasažieru vilciens, kas paredzēts, lai paceltos virs sliežu ceļa, izmantojot gaisa gultņus slēgtā zemspiediena caurulē, efektīvi pārvarot tradicionālās berzes problēmas.