Google vs DOJ izmēģinājuma iesaiņojums pēc noslēguma argumentiem

ASV pagājušajā gadā piedzīvoja vienu no lielākajiem tehnoloģiju izmēģinājumiem vēsturē. Tiesas process sākās jau septembrī, un tā galvenā daļa beidzās novembrī. Tiesas procesā palika nobeiguma argumenti gan no Google, gan DOJ puses, kas beidzās 3. maijā. Mums ir bijušas divas dienas.

Google pret DOJ tiesas prāva, kas apvīta ar noslēguma argumentiem, mēs gaidām tiesneša Mehta spriedumu

Tagad viss ir tiesneša Amita Mehta rokās. Spriedums ir gaidāms vēlāk šogad, lai gan mēs nezinām, kad tieši tas būs. Lai gan lielākā daļa tiesas procesa bija slēgta sabiedrībai, parādījās daudz detaļu. Mēs konsekventi esam stāstījuši par tiesas procesu.

Tieslietu departaments un prasītājs ceturtdien un piektdien izsaka argumentus. Ceturtdienas argumenti bija vērsti uz Google iespējamo pret konkurenci vērsto rīcību vispārējās meklēšanas tirgū. Piektdien uzmanība tika pievērsta Google, iespējams, nelikumīgajai rīcībai meklēšanas reklāmās. Google arī tika pakļauts DOJ kritikai par dažiem tērzēšanas ziņojumiem, kas netika atklāti un varētu būt saistīti ar šo lietu.

Kā daudzi no jums jau zina, valdība cenšas parādīt, ka “Google bloķēja galvenos izplatīšanas kanālus vispārējam meklētājprogrammu tirgum”, kā to izteica The Verge. Tas savā ziņā spēja bloķēt konkurentu izaugsmi.

Ja Google tiks atzīts par vainīgu, gaidāms liels naudas sods un izmaiņas

Ja tiesnesis Mehta piekritīs DOJ, galu galā Google rīcība tiks uzskatīta par pret konkurenci vērstu, un tas var radīt būtiskas izmaiņas tabulā. Uzņēmumam Google draud arī liels naudas sods.

Google galvenais tiesvedības pārstāvis Džons Šmidtleins nepiekrita DOJ argumentiem šajā lietā. Viņš teica, ka “Google ir uzvarējis ar izcilu produktu”. Tiesnesis Amits Mehta sacīja, ka “šīs lietas nozīme nav zaudēta” viņam un ka viņš apzinās, ka tas ietekmēs ne tikai Google, bet arī sabiedrību.

Kā jau minēts, tiesnesis Amits Mehta nesniedza sava lēmuma laika grafiku. Tas ir gaidāms kādā brīdī 2024. gadā, bet mums vienkārši būs jāgaida. Viņa rokās ir svarīgs lēmums.