Google varētu atlaist vēl dažus simtus darbinieku no savas reklāmu pārdošanas komandas

Pēc vairāk nekā 1000 darbinieku atlaišanas līdz 2024. gadam Google plāno vēl vienu sava reklāmas pārdošanas komandas atlaišanas kārtu. Business Insider vispirms to uzzināja un ziņoja. Sekojoši, The Verge vērsās pie uzņēmuma. Viens pārstāvis izdevumam apstiprināja, ka šis lēmums paredz atbrīvoties no “dažiem simtiem lomu globālā mērogā” kā daļu no pārstrukturēšanas plāna. Jo īpaši viņš minēja, ka ietekmētie darbinieki var pieteikties citām lomām Google tīklā.

Google visā pasaulē atlaiž vairāk nekā simts darbavietu

Pirmās ziņas par iespējamo Google atlaišanu nāca no Business Insider, kas kaut kādā veidā piekļuva Google vecākā viceprezidenta Filipa Šindlera iekšējai piezīmei. Memorandā tika norādīts, ka darbinieku samazināšana galvenokārt skars lielo klientu pārdošanas (LCS) nodaļu, kas nodarbojas ar lielo uzņēmumu reklāmām.

No otras puses, Google klientu risinājumu komanda (GCS), kas apstrādā mazāku klientu reklāmas, kļūs par galveno reklāmu pārdošanas komandu. Iepriekš ziņots par darba vietu samazināšanu LCS komandā pagājušā gada oktobrī. Vēl svarīgāk ir tas, ka Kalifornijas tehnoloģiju galvenais uzņēmums ir atlaidis citas komandas, tostarp Pixel, Nest produktus un inženieriju.

Nozare strauji mainās

Lai gan Google bieži tiek pielīdzināts Apple, dinamika var mainīties. Microsoft ir pārspējis Apple un kļuvis par pasaulē vērtīgāko uzņēmumu. Šajā laikā Google ir ieviesis jaunus rīkus, piemēram, Bard un Gemini, lai konkurētu ar tādiem kā Microsoft atbalstītais OpenAI ChatGPT. Ar gaidāmajiem izlaidumiem, piemēram, Pixel 9 sēriju, Google, šķiet, ir gatavs nodrošināt savu stāvokli. Līdz ar to nesenās izmaiņas uzņēmumā var būt vērstas uz tā darbaspēka pielāgošanu mainīgajām biznesa vajadzībām.

Tehnoloģiju atlaišana pēdējos gados ir bijusi diezgan sliktā stāvoklī. Atlaišanas.fyi, vietne, kas izseko tehnoloģiju atlaišanu, ziņo, ka 2023. gadā vien visā pasaulē atlaišanas ietekmēja satraucoši 260 000 darbinieku. Pārejot uz 2024. gadu, situācija turpinās, jo vairāk nekā 7500 personu jau piedzīvo atlaišanu.