Google tikko paziņoja Gemini, savu GPT-4 konkurentu!

Cīņa starp Google un OpenAI kļuva vēl intensīvāka, jo Google beidzot izlaida savu atbildi uz OpenAI GPT-4. Tas ir kaut kas, ko mēs gaidījām, jo ​​tā palaišana faktiski tika atlikta līdz 2024. gada janvārim. Šķiet, ka nav nekādas kavēšanās, jo Google tikko paziņoja par savu jaunāko multimodālo AI modeli Gemini.

Google Bard jau ir diezgan spēcīgs, taču uzņēmums vēlējās izveidot kaut ko daudz spējīgāku. Ģeneratīvā AI sacensību sākumā viss bija par jaudīgākā AI tērzēšanas robota izveidi. Tomēr gada laikā kopš ChatGPT palaišanas laiki ir mainījušies. Visi uzņēmumi vēlas izveidot visspējīgāko visaptverošo AI modeli, kas var izveidot tekstu un attēlus.

Google tikko paziņoja par Gemini, un tas ir diezgan spēcīgs

Gemini ir nozīmīgs Google AI solis uz priekšu, un tas ne tikai cīnās pret GPT-4, bet arī pret cilvēku smadzenēm — biedējoši, vai ne? Google veica Gemini, izmantojot dažus būtiskus etalonus, kas to pretstata cilvēka līmeņa domāšanai, un tas spēja izveidot vēsturi. Tas ir pirmais modelis, ko jebkad izmantojuši labākie cilvēku eksperti MMLU (masīvs daudzuzdevumu valodas izpratnes etalons; tas ieguva 90,0%.

Zemāk mēs redzam tabulu ar astoņiem etaloniem. Tabulā ir Gemini rādītāji salīdzinājumā ar GPT-4 rādītājiem, un lielākajā daļā no tiem mēs to redzam vislabāk.

Viena joma, kurā tas attiecās uz OpenAI modeli, bija “veselā saprāta argumentācija ikdienas uzdevumiem”. Lai gan rezultāts bija mazāks, tas nebija daudz. Mēs varam derēt, ka Dvīņiem ir daudz veselā saprāta.

Ko Dvīņi var darīt?

Galvenā atšķirība starp Gemini un Bard ir fakts, ka pirmais ir multimodāls. Tas nozīmē, ka tas var saprast un sniegt rezultātus, kas ir dažādi mediju veidi. Tas ir izveidots no paša sākuma, lai būtu multimodāls, tāpēc attēla, teksta un audio modeļi nemanāmi sazināsies, lai sniegtu visatbilstošāko atbildi.

Tas arī nozīmē, ka tā kā ievadi varēs izmantot dažāda veida medijus. Lielākā daļa modeļu ir apmācīti tikai par tekstu. Kā nesenā Meta notikumā teica Meta galvenais AI zinātnieks Niks Klegs: “Teksts ir ļoti slikts informācijas avots.” Dvīņu spēja izprast tik daudz dažādu mediju veidu ļauj izprast pasauli daudz efektīvāk.

Trīs izmēri der visiem

Gemini būs trīs dažādos izmēros atkarībā no tā, kādam nolūkam to izmantosit. Lielākais izmērs tiek saukts Gemini Ultra, un tas būs paredzēts vissarežģītākajiem un sarežģītākajiem uzdevumiem. Jūs sagaidāt, ka uzņēmuma līmeņa entītijas gūs labumu no šī modeļa. Ultra ir jābūt piekļuvei visām modeļa funkcijām.

Tālāk mums ir Gemini Pro. Šī ir trīs līmeņu mīļākā vieta. Tātad, jūs varat sagaidīt, ka iegūsit pietiekami daudz jaudas, veicot tikai vajadzīgo kompromisu skaitu, lai tas būtu pietiekami viegls. Šķiet, ka tas būs visefektīvākais uzlabotiem uzdevumiem; varbūt cilvēki, kas veido jaunuzņēmumu, no tā varētu gūt vislielāko labumu.

Visbeidzot, mums ir Dvīņi Nano. Kā jūs varat saprast pēc nosaukuma, tas ir mazākais un energoefektīvākais modelis. Google saka, ka šis ir visefektīvākais modelis AI uzdevumiem ierīcē. Faktiski Google Pixel 8 iegūs piekļuvi šim modelim.

Pieejamība

Šim multimodālajam modelim būs daudzpakāpju ieviešana. Šodien Google izlaiž “precīzi noregulētu” Gemini Pro versiju Bard. Šis ir lielākais Bard atjauninājums kopš tā palaišanas, un lietotājiem vajadzētu redzēt tērzēšanas robota uzlabojumus. Tas tiek izlaists angļu valodā vairāk nekā 170 valstīs.

Arī šodien Google ieviesīs Gemini Nano uz Pixel 8 Pro. Tas tikai palielinās tālruņa AI jaudu. Ņemiet vērā, ka mēs runājam par Pixel 8 Pro versiju. Parastais variants to nesaņems. Tomēr varat paķert Pixel 8 Pro, ja nevēlaties palaist garām.

Jūs redzēsiet, kā Gemini nākamajos mēnešos nonāks citos pakalpojumos, piemēram, Search, Duet AI un Chrome. 13. decembrī izstrādātāji varēs piekļūt Gemini Pro.

Visbeidzot, Google izlaidīs Gemini Ultra dažkārt nākamā gada sākumā. Uzņēmums mums nesniedza konkrētu mēnesi vai fiskālo ceturksni. Mums bija baumas, ka uzņēmums aizkavēja visu Gemini projektu līdz 2024. gada janvārim. Tomēr pastāv iespēja, ka tikai Gemini Ultra tika aizkavēts. Jebkurā gadījumā mēs varam sagaidīt dažas būtiskas izmaiņas Google AI ainavā līdz ar Gemini palaišanu.