Google piešķir 25 miljonus eiro, lai veicinātu AI apmācību un prasmes Eiropā

Google ir paziņojis par 25 miljonu eiro (aptuveni 27 miljonu ASV dolāru) finansējumu, lai Eiropā veicinātu AI apmācību un prasmes. Finansējums ir daļa no tās AI iespēju iniciatīvas, kas nodrošinās pamata un progresīvu AI apmācību cilvēkiem visā reģionā. Iniciatīva būs īpaši vērsta uz neaizsargātām un nepietiekami apkalpotām kopienām, vienlaikus atbalstot jaunuzņēmumus un plašu sabiedrību.

Google ar savu iniciatīvu palīdzēs eiropiešiem izmantot AI sniegto iespēju

Mākslīgais intelekts jeb AI ir radījis revolūciju daudzās nozarēs un pārveido globālo ekonomiku. Pieaugot AI ieviešanai, tas ietekmēs sabiedrību jaunos veidos — gan labi, gan slikti. Google saka, ka AI radīs jaunas iespējas cilvēkiem, kuri var saprast un izmantot tā potenciālu. Izmantojot savu AI iespēju iniciatīvu, uzņēmums vēlas dot eiropiešiem prasmes, kas viņiem palīdzēs izmantot iespēju.

“Eiropa var būt vadošā loma mākslīgā intelekta izmantošanā, lai izveidotu spēcīgu un taisnīgu ekonomiku — ar produktīvākām nozarēm, jēgpilnāku darbu un daudzām jaunām darbavietām. Mēs vēlamies sniegt savu ieguldījumu Eiropas darbaspēka pilnvarošanā, atbalstot cilvēkus ar pārmaiņām, lai ikviens varētu gūt labumu,” sacīja Mets Britins, Google EMEA (Eiropa, Tuvie Austrumi un Āfrika) prezidents.

Google sadarbojas ar Eiropas valdībām un vietējām kopienām, lai nodrošinātu, ka tās iniciatīva sasniedz cilvēkus, kuri, visticamāk, gūs labumu no šīs apmācības. Tā ir sadarbojusies ar Sabiedriskās ietekmes centru un meklē pieteikumus no sociālajiem uzņēmumiem un bezpeļņas organizācijām, kas var palīdzēt maksimāli palielināt iniciatīvas ietekmi. Firma nodrošinās individuālu un atvieglotu apmācību izvēlētām organizācijām.

Google nodrošinās arī skaidras naudas dotācijas šīm organizācijām, lai sniegtu svarīgu visaptverošu atbalstu. Uzņēmums sāks ar 10 miljonu eiro finansējumu, kas paredzēts, lai nodrošinātu darbiniekus ar mākslīgā intelekta prasmēm, kas nepieciešamas viņu produktivitātes uzlabošanai, lai viņi nepaliktu novārtā šajā nepārtraukti mainīgajā AI pasaulē. Šī iniciatīva arī palīdzēs jaunizveidotiem uzņēmumiem izmantot AI, lai paplašinātu savu uzņēmējdarbību Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā.

Google tagad piedāvā AI pamatkursus 18 valodās

AI iespēju iniciatīvas ietvaros Google ir paplašinājis savus AI pamatkursus līdz 18 valodām. Kursi ir pieejami ikvienam bez maksas. Tie ietver virkni moduļu par AI prasmēm, kas pielāgotas, lai palīdzētu cilvēkiem un uzņēmumiem attīstīt praktiskās prasmes un zināšanas. Google arī plāno pievienot vairāk AI resursu savai Google karjeras sertifikātu programmai, kas piedāvā profesionālo sertifikātu.

Šī nav pirmā šāda veida iniciatīva, ko Google ir uzsākusi Eiropā. 2015. gadā uzņēmums debitēja iniciatīvā “Grow with Google”, lai piedāvātu bezmaksas apmācību par digitālajām prasmēm. Līdz šim tas ir apmācījis vairāk nekā 12 miljonus cilvēku visā reģionā. Tehnoloģiju dižcilts saka, ka daudzi cilvēki, kurus tas apmācīja, “ir turpinājuši pilnveidot savu karjeru, uzsākuši jaunus uzņēmumus vai ieguvuši jaunu darbu, izmantojot apgūto”.