Google piekļuves atslēgas ir izmantotas vairāk nekā 400 miljonos kontu

Google atzīmē Pasaules paroles dienu ar pagrieziena punktu; vairāk nekā 400 miljoni Google kontu ir izmantojuši piekļuves atslēgas. Lielākā daļa, kas tos ir izmēģinājuši, dod priekšroku piekļuves atslēgām, saka Google. Taču pat tad, ja tos izmanto miljoniem cilvēku, nākotne bez paroles var nebūt tūlītēja.

Kas ir piekļuves atslēgas un kāpēc tās ir labākas?

Ieejas atslēgas piedāvā drošāku un lietotājam draudzīgāku alternatīvu parolēm. Atšķirībā no parolēm, kurās lietotājiem ir jāatceras sarežģītas burtu, ciparu un simbolu kombinācijas, piekļuves atslēgas tiek ģenerētas un saglabātas lietotāja ierīcē. Kad lietotājs vēlas pierakstīties vietnē vai lietotnē, kas atbalsta piekļuves atslēgas, viņš var vienkārši pārbaudīt savu identitāti, izmantojot pirkstu nospiedumu skenēšanu, sejas skenēšanu vai PIN.

Šī autentifikācijas metode ir drošāka nekā paroles, jo tā novērš pikšķerēšanas uzbrukumu un paroļu pārkāpumu risku. Ieejas atslēgas ir arī ērtākas lietotājiem, jo ​​viņiem nav jāatceras vairākas paroles dažādiem kontiem.

Google cenšas panākt bezparoles nākotni, taču joprojām pastāv izaicinājumi

Google ir liels bezparoles nākotnes atbalstītājs un sadarbojas ar citiem tehnoloģiju uzņēmumiem, piemēram, Microsoft un Apple, lai to īstenotu. Tas pat paplašina piekļuvi piekļuves atslēgām žurnālistiem un aktīvistiem, kuri saskaras ar augstākiem drošības riskiem. Tomēr joprojām ir daži izaicinājumi.

Daži lietotāji apšauba, kāpēc viņiem ir vajadzīgas piekļuves atslēgas, ja viņi jau izmanto spēcīgas paroles un divu faktoru autentifikāciju. Ir arī saņemti ziņojumi par kļūdām un tehniskām kļūmēm, kas radušās piekļuves atslēgas lietošanas laikā. Pirms paroļu pilnīgas izzušanas uzņēmumiem ir jāatvieglo piekļuves atslēgas ikvienam un jāstrādā dažādās platformās.

Lai gan 400 miljoni kontu, kuros tiek izmantotas piekļuves atslēgas, ir iespaidīgi, tie joprojām veido tikai daļu no Google kopējās lietotāju bāzes, kas tiek lēsta vairāk nekā 1,5 miljardu apmērā. Ceļā uz nākotni bez paroles būs jārisina lietotāju problēmas un pastāvīgi jāuzlabo vispārējā piekļuves atslēgas pieredze. Ideja par pasauli bez parolēm noteikti ir pievilcīga, taču šķiet, ka mums būs vajadzīgs zināms laiks un nepārtraukta nozares sadarbība, lai tā kļūtu par realitāti.