Google patents parāda kompaktu antenu viedajiem gredzeniem un ne tikai

Iespējams, Google aizkulisēs strādā pie viedzvana. Tas nesen ieguva patentu kompaktai antenas konstrukcijai maza izmēra valkājamām ierīcēm, piemēram, viedajiem gredzeniem. Faktiski patentu dokumenti kategoriski izskaidro antenas pielietojumu gredzenveida valkājamās ierīcēs.

Google patentē kompaktas valkājamas antenas dizainu

Kā novēroja MSPowerUser, USPTO (Amerikas Savienoto Valstu Patentu un preču zīmju birojs) 2024. gada janvāra beigās publicēja Google patenta pieteikumu. Ar nosaukumu “valkājama antena un valkājama ierīce” ir aprakstīta kompakta antena valkājamām ierīcēm, kas atvieglo bezvadu saziņu ar citas ierīces ap to.

Google skaidro, ka kompaktu antenu izstrāde valkājamām ierīcēm ir izaicinājums, jo šīs ierīces atrodas tuvu ādai vai tiešā saskarē ar ādu. Tā kā cilvēka ķermenis ir elektriski vadošs, tas var ietekmēt antenas darbību. Uzņēmuma patentētajā antenas dizainā tiek izmantots mikroviļņu dielektriskais substrāts ar augstu relatīvo caurlaidību, lai mazinātu ķermeņa ietekmi.

Antenas izmēri ir 8 × 8 mm vai mazāki, padarot to ārkārtīgi kompaktu, vienlaikus labāk pārraidot un uztverot signālus. Tas var arī uzglabāt elektroenerģiju, lai uzlabotu akumulatora darbības laiku. Google patentu dokumentos ir detalizēti aprakstītas produkta tehniskās detaļas. Tie arī izceļ dažus antenas lietojumus ar skicēm, kas īpaši parāda tās izmantošanu viedajā gredzenā.

Uzņēmums atzīmē, ka antenu var izmantot arī cita veida valkājamās ierīcēs, piemēram, viedpulksteņos, viedajos tekstilizstrādājumos un līdzīgos izstrādājumos, kam nepieciešama kompakta antena ar labu efektivitāti. Tomēr Google, iespējams, pēta pašu viedo gredzenu. Šīs mazās valkājamās ierīces tiek uzskatītas par ceļu uz priekšu fitnesa piederumiem, kurus var savienot pārī ar viedtālruņiem, kas ir visuresoši mūsu dzīvē.

Google viedā gredzena valkājamas antenas patents 2
Google viedā gredzena valkājamas antenas patents 3
Google viedā gredzena valkājamas antenas patents 1
Google viedā gredzena valkājamas antenas patents 2
Google viedā gredzena valkājamas antenas patents 3

Nozares aplēses liecina, ka viedo gredzenu tirgus tuvāko gadu laikā pieaugs eksponenciāli. Saskaņā ar DataHorizzon Research datiem, tirgus vērtība 2022. gadā bija 147,1 miljons ASV dolāru, un sagaidāms, ka līdz 2032. gadam tas sasniegs 1405,1 miljonu ASV dolāru. Tas iezīmē CAGR (salikto gada pieauguma tempu) 25,4% apmērā. Jāskatās, kad Google ienāks viedo gredzenu tirgū.

Samsung vēlāk šogad laidīs klajā viedo gredzenu

Samsung varētu būt pirmais lielais tehnoloģiju uzņēmums, kas laidīs klajā viedo gredzenu. Uzņēmums gatavojas atklāt Galaxy Ring šī gada otrajā pusē. Tiek apgalvots, ka gredzenam ir vairāki izmēri ar plašu veselības sensoru klāstu. Korejas behemots ķircināja produktu Galaxy S24 palaišanas laikā pagājušajā mēnesī. Iespējams, tuvāko mēnešu laikā mēs dzirdēsim vairāk par Samsung Galaxy Ring.