Google pārdēvē Bard AI par Gemini, izlaiž jaunu lietotni un abonementu

Google ceturtdien paziņoja par būtisku Bard, tā mākslīgā intelekta tērzēšanas robota un asistenta zīmola maiņu, kā arī jaunas lietotnes un abonēšanas iespēju ieviešanu. Agrāk pazīstams kā Bard un galvenais OpenAI ChatGPT konkurents, AI tērzēšanas robots tagad ir pārdēvēts par Gemini, lai saskaņotu tā nosaukumu ar AI modeļu komplektu, kas nodrošina tā funkcionalitāti.

Vārda maiņa nav nejaušība. Dvīņi, tāpat kā zvaigznājs, pārstāv dualitāti. Tas norāda uz šī jaunā asistenta abām pusēm: lietotājam draudzīgo Bard personību un slēpto “Ultra 1.0” modeļa lielvaru, kas gaida, kad tas tiks atbrīvots, lai veiktu sarežģītus uzdevumus, piemēram, kodēšanu un mākslas darbu kopīgu radīšanu.

Gemini iezīmē īpašas mobilās lietotnes palaišanu, nodrošinot lietotājiem netraucētu piekļuvi AI palīgam un mijiedarbību ar viņu viedtālruņos un planšetdatoros. Šī lietotne vienmērīgi integrējas ar tādām populārām Google lietojumprogrammām kā Gmail un Maps, uzlabojot lietotāja pieredzi un pieejamību.

“Gemini Advanced” abonēšanas līmeņa ieviešana piedāvā lietotājiem piekļuvi spēcīgākam funkciju un iespēju kopumam, tostarp uzlabotajam “Ultra 1.0” modelim, kas pielāgots sarežģītiem uzdevumiem, piemēram, kodēšanai un radošai sadarbībai, kas nodrošina lietotājus ar īpašām vajadzībām.

Turklāt Google arī paplašināja piekļuvi AI rīkam: Android lietotāji tagad var lejupielādēt īpašu lietotni Gemini, savukārt iPhone lietotāji var izmantot Gemini Google lietotnē iOS.

Šie notikumi uzsver Google apņemšanos uzlabot AI palīgus vai aģentus, kā uzsvēra Alphabet izpilddirektors Sundars Pichai nesenajā uzņēmuma peļņas zvanā. Pichai izteica ambīcijas pēc AI aģenta, kas varētu veikt dažādus uzdevumus lietotāju vārdā, tostarp integrāciju Google meklēšanā. Šī apņemšanās ir atspoguļota lielākajās tehnoloģiju firmās, turklāt Microsoft un Amazon par prioritāti uzskata AI aģentu kā produktivitātes rīku izstrādi.

Sissie Hsiao, Google viceprezidente un Google Assistant un Bard galvenā menedžere, Gemini izmaiņas raksturoja kā soli ceļā uz “īsta AI palīga izveidi”.

Google arī atklāja jaunu AI abonēšanas iespēju, kas piedāvā piekļuvi Gemini Ultra 1.0, Google jaudīgākajam AI modelim, par 19,99 USD mēnesī, izmantojot Google One. Esošie Google One abonenti varēs piekļūt šai opcijai ar divu mēnešu bezmaksas izmēģinājuma periodu.

Lai gan pašlaik šīs izlaišanas versijas ir pieejamas angļu valodā vairāk nekā 150 valstīs un teritorijās, Google tuvākajā nākotnē plāno paplašināt valodu atbalstu, cita starpā iekļaujot japāņu un korejiešu valodu.

Zīmola maiņa aptver ne tikai Bard, bet arī Duet AI, kas tagad pazīstama kā Gemini for Workspace, un Gemini for Google Cloud, kuru mērķis ir uzlabot klientu uzņēmumu produktivitāti.

Vispārējās nosaukuma maiņas no Bard uz Gemini mērķis ir precizēt lietotājiem, ka viņi tieši mijiedarbojas ar pamatā esošajiem AI modeļiem. Saskaņā ar Hsiao teikto, šī maiņa uzsver, ka “Dvīņi ir mūsu vismodernākie modeļi.”

Raugoties nākotnē, AI aģentu potenciāls attiecas uz uzdevumiem, kas pārsniedz pašreizējās iespējas, tostarp grupu Hangout sesiju plānošanu, ceļojumu rezervēšanu vai noteiktu darba funkciju veikšanu. Lai gan pašreizējie rīki galvenokārt aprobežojas ar tādiem uzdevumiem kā kopsavilkums un uzdevumu sarakstu ģenerēšana, Google paredz izmantot ģeneratīvo AI, lai nākotnē nodrošinātu vairāk aģentiem līdzīgu funkcionalitāti, kā Pichai minēja nesenajā peļņas zvanā.

“Mēs tur atkal izmantosim ģeneratīvo mākslīgo intelektu, jo īpaši ar mūsu vismodernākajiem modeļiem un Bard,” Pichai sacīja 30. janvāra sarunā ar peļņu, runājot par Google palīgu un meklēšanu. Tas “ļauj mums laika gaitā darboties vairāk kā aģentam, ja man būtu jādomā par nākotni un, iespējams, vēl vairāk sniegtu atbildes un sekotu lietotājiem.”