Google One “tumšā tīmekļa pārskati” drīzumā būs pieejami visiem lietotājiem

Datu pārkāpumi mūsdienās kļūst arvien izplatītāki tiešsaistes pakalpojumos un produktos. Lai novērstu lietotāju informācijas ļaunprātīgu izmantošanu, izmantojot šādus pārkāpumus, meklētājprogrammu gigants Google ir spēris svarīgu soli. Uzņēmums sāks piedāvāt Google One “tumšā tīmekļa pārskatus” visiem Google konta lietotājiem līdz šī mēneša beigām.

Google One “Tumšā tīmekļa pārskati” tiek pārvietoti uz sadaļu “Rezultāti par jums”.

Tumšā tīmekļa pārskati vairs nebūs pieejami lietotnē Google One, sākot no jūlija beigām. Tā vietā Google lietotāji šai funkcijai var piekļūt sadaļā “Rezultāti par jums”. Tam var piekļūt, atverot cilni “Pārvaldīt savu Google kontu” zem sava konta iemiesojuma.

Pašlaik šie pārskati ir pieejami tikai lietotājiem ar Google One abonementu. Tomēr līdz jūlija beigām tiem varēs piekļūt ikviens, kam ir Google patērētāja konts. Šie pārskati palīdz lietotājiem būt informētiem par jebkādiem personas datu pārkāpumiem tīmeklī. Šķiet, ka tas ir kombinēts risinājums, lai palīdzētu lietotājiem aizsargāt savu klātbūtni tiešsaistē. Šīs izmaiņas nāks pēc tam, kad uzņēmums pagājušajā mēnesī slēdza Google One VPN pakalpojumu.

“Tumšā tīmekļa pārskati” var jūs informēt, ja jūsu personas informācija tiek atklāta datu aizsardzības pārkāpumos

Pašlaik sadaļā “Rezultāti par jums” lietotāji var atrast meklēšanas rezultātus, kas satur viņu personas informāciju, un pieprasīt to noņemšanu. Savukārt Google One “tumšā tīmekļa pārskati” pārrauga tās interneta daļas, kurām parasti nav viegli piekļūt. Tā meklē jūsu personiskās informācijas noplūdes pārkāpumu vietās, lai jūs varētu viegli aizsargāt savu klātbūtni tiešsaistē. Šie divi rīki kopā noteikti būs daudz noderīgāki šim nolūkam.

“Tumšā tīmekļa pārskati” var jūs informēt, ja jūsu personas informācija tiek atrasta datu aizsardzības pārkāpuma gadījumā. Tas pārbauda datus, kas saistīti ar jūsu vārdu, e-pastu, adresi, lietotājvārdu un paroli. Pārkāpumos var būt ietverta arī informācija, tostarp jūsu tālruņa numurs un sociālās apdrošināšanas numurs (SSN). Izmantojot šos rezultātus, lietotāji var pieņemt pārdomātus lēmumus par to, kā viņi var aizsargāt savus datus tīmeklī.

“Tumšā tīmekļa pārskati” pašlaik ir pieejami 46 valstīs visā pasaulē, tostarp ASV un Apvienotajā Karalistē. Diemžēl šī funkcija nav pieejama lietotājiem, kuriem ir Google Workspace vai uzraudzīts konts.