Google izvērš brīdinājuma dialoglodziņus lietotņu atjauninājumu sānu ielādei

Google pagājušajā gadā ieviesa brīdinājuma dialoglodziņu operētājsistēmā Android 14, īpaši mērķējot uz lietotājiem, kuri lejupielādē Google lietotnes atjauninājumu no cita avota, nevis Play veikala. Šis piesardzības pasākums, kas ir daļa no “atjaunināšanas īpašumtiesību” API operētājsistēmā Android 14, ļāva lietotņu veikaliem pieprasīt īpašumtiesības uz lietotni un brīdināt lietotājus par iespējamiem riskiem, kas saistīti ar atjauninājumu ielādi no neoficiāliem avotiem.

Jaunākie ziņojumi, kas sākotnēji tika novēroti Pixel tālruņos un dažās Google lietotnēs, liecina, ka šie brīdinājuma dialoglodziņi paplašina savu darbību ārpus Pixel ierīcēm un Google patentētajām lietotnēm un pakalpojumiem.

Lietotāji ir ziņojuši, ka ir saskārušies ar šiem brīdinājuma dialoglodziņiem tālruņos, kas nav Pixel tālruņi, piemēram, Samsung Galaxy S24 Ultra, mēģinot ielādēt atjauninājumus pat tādām lietotnēm, kas nav Google, piemēram, AccuWeather. Brīdinājumi ir pamanīti pat tad, kad Galaxy ierīcēs tiek atjauninātas lietotnes, izmantojot Galaxy Store. Šis brīdinājuma dialoglodziņu paplašinājums liecina, ka Google paplašina savus centienus uzlabot lietotāju informētību un drošību, pārsniedzot paša zīmola aparatūras un programmatūras produktus.

Atjauninot lietotnes no nejaušiem avotiem, var tikt mainīta lietotnes funkcionalitāte, atzīmē Google

Lai gan Android ekosistēmas elastība ļauj lietotājiem instalēt lietotnes vai atjauninājumus no dažādiem avotiem, tā arī pakļauj ierīces iespējamiem riskiem, tostarp noteiktu iepriekšējās versijās esošo funkciju zaudēšanai. Brīdinājuma dialoglodziņi kalpo kā proaktīvs pasākums, brīdinot lietotājus par iespējamām nepilnībām, kas saistītas ar atjauninājumu ielādi no neoficiāliem avotiem.

Svarīgi ir tas, ka katram unikālajam lietotnes avotam dialoglodziņš tiek parādīts tikai vienu reizi. Ja lietotājs lejupielādē lietotni vai atjauninājumu no Play veikala un pēc tam lejupielādē jaunāku versiju no cita pakalpojuma, brīdinājuma dialoglodziņš netiks atkārtoti parādīts turpmākajiem atjauninājumiem neatkarīgi no avota.

Šīs Google darbības mērķis ir panākt līdzsvaru starp Android ekosistēmas atvērtību un lietotāju drošību. Brīdinājuma dialoglodziņš sniedz lietotājiem būtisku informāciju par iespējamiem riskiem, kas saistīti ar sānu ielādi, ļaujot viņiem pieņemt pārdomātus lēmumus par lietotņu instalēšanas praksi. Pieredzējušiem lietotājiem, kuri ir pieraduši pie sānu ielādes, dialoglodziņš, visticamāk, neradīs ievērojamas neērtības, ņemot vērā iespēju turpināt atjaunināšanu. Tomēr tiem, kuri nav sākuši izmantot šo praksi, brīdinājuma dialoglodziņš kalpo kā vērtīgs piesardzības pasākums. Tas ļauj neapzinātiem lietotājiem uzzināt iespējamos rezultātus, pirms viņi dodas uz priekšu.

Kredīts: Android policija