Google izšķirs tiesas prāvu par Chrome inkognito režīma izsekošanu

Uzņēmums Google ir panācis izlīgumu 2020. gadā iesniegtajā tiesas prāvā par pretrunīgi vērtēto praksi izsekot lietotāju darbībām pārlūka Chrome inkognito režīmā. Acīmredzot Google ir izveidojis inkognito režīmu, lai ļautu lietotājiem pārlūkot un meklēt internetā, nesaglabājot pārlūkošanas vēsturi vai veidlapās ievadīto informāciju.

Tomēr daudzi lietotāji uzskata, ka inkognito režīms nodrošina pilnīgu anonimitāti gan no interneta pakalpojumu sniedzēja (ISP), gan no apmeklētajām vietnēm. Tiesā tika prasīts atlīdzināt zaudējumus, kas pārsniedz 5 miljardus ASV dolāru, apgalvojot, ka Google slēptā datu vākšana no lietotājiem inkognito režīmā masveidā pārkāpj lietotāju privātumu.

2023. gada augustā tiesnese Ivonna Gonsalesa Rodžersa nolēma, ka lieta tiks turpināta, atsaucoties uz bažām par Google konfidencialitātes paziņojumu un inkognito režīma uzplaiksnījumu. Tiesnesis apšaubīja, vai šie paziņojumi radīja saistošu solījumu no Google neievākt lietotāju datus privātās pārlūkošanas sesiju laikā. Turklāt viņa pauda iebildumus par to, ka Google reģistrē datus no lietotājiem inkognito režīmā tajos pašos žurnālos kā lietotāji, kuriem nav iespējots inkognito režīms. Neskatoties uz Google aizstāvību, ka pārlūkprogramma Chrome skaidri informē lietotājus par iespējamu datu vākšanu, atverot jaunu inkognito cilni, lieta turpinājās.

Izlīguma nosacījumi par Chrome izsekošanu inkognito režīmā netiek izpausti

Tā vietā, lai sāktu pilnu izmēģinājumu, Google ir izvēlējies atrisināt tiesas prāvu. Kamēr izlīguma nosacījumi joprojām nav atklāti, ir paredzēts, ka vienošanās tiks iesniegta tiesai janvāra beigās, bet apstiprināšana gaidāma februārī. Google iepriekš bija apgalvojis, ka enerģiski aizstāvēsies pret apgalvojumiem, uzsverot, ka pārlūkprogramma Chrome skaidri informē lietotājus par iespēju vietnēm apkopot informāciju inkognito sesiju laikā.

Prasība ir vērsusi uzmanību uz uztverto neatbilstību starp lietotāju vēlmēm par Google Chrome inkognito režīmu un Google datu vākšanas praksi. Reaģējot uz juridisko pārbaudi, Google 2021. gadā īslaicīgi pārbaudīja pārveidoto inkognito lapu, taču galu galā saglabāja sākotnējo dizainu. Izlīgums atspoguļo Google lēmumu risināt juridiskās problēmas, nevis pagarināt strīdu, izmantojot izmēģinājumu.