Google izceļ sešas izplatītākās kiberdrošības kļūdas, piedāvā padomus

Iesaistot digitalizāciju dažādos mūsu dzīves aspektos, mēs netīšām pakļaujam sevi paaugstinātiem kiberdrošības riskiem. Tomēr ar pienācīgu uzmanību un piesardzības pasākumiem ir pilnībā iespējams mazināt šos kiberdraudus un izvairīties no tiem. Google nesen uzsvēra sešas visbiežāk pieļautās kiberdrošības kļūdas, ko cilvēki pieļauj. Tajā tika sniegti arī padomi, kā uzlabot jūsu tiešsaistes drošību.

Google piedāvā padomus, kā izvairīties no izplatītām kiberdrošības kļūdām

Saskaņā ar Google datiem, paroļu atkārtota izmantošana ir viena no visizplatītākajām kiberdrošības kļūdām. Daudzi cilvēki izmanto vienu un to pašu paroli vairākās tiešsaistes platformās. Šis ieradums var radīt bīstamu domino efektu, ja kāda no šīm platformām tiek pārkāpta. Visi jūsu konti pēkšņi tiek apdraudēti. Drošākā prakse ir nekad neizmantot paroli atkārtoti, pat ne divas reizes. Katram kontam izveidojiet citu paroli.

Cilvēki parasti atkārtoti izmanto paroles, kuras ir viegli atcerēties. Spēcīgas un unikālas paroles izveidošana katrai platformai padara to visu neticami grūti atcerēties. Lai droši saglabātu paroles, izmantojiet paroļu pārvaldnieka lietotni. Dažas platformas atbalsta arī piekļuves atslēgas, kas ir drošāka un ērtāka alternatīva parolēm. Izmantojot ieejas atslēgas, varat piekļūt saviem tiešsaistes kontiem, izmantojot ierīces biometriskos datus vai PIN.

Programmatūras atjauninājumu neievērošana ir vēl viena kiberdrošības kļūda, kurai var būt nopietnas sekas. Atjauninājumos bieži ir iekļauti ielāpi jūsu ierīces kritiskajām drošības ievainojamībām. Ja laikus neatjaunināsit ierīci, tā būs neaizsargāta pret drošības uzbrukumiem. Dažas ievainojamības ļauj uzbrucējiem iegūt attālinātu piekļuvi ietekmētajām ierīcēm, kas, iespējams, var radīt plašus bojājumus, ja tās tiek izmantotas.

Divpakāpju verifikācija (2SV) ir arī svarīgs tiešsaistes drošības līdzeklis, ko daudzi cilvēki ignorē, iestatot savus profilus. Tas pievieno darbību pierakstīšanās procesa laikā. Kopā ar paroli 2SV ir nepieciešama pārbaude, izmantojot kaut ko, kas jums pieder, piemēram, drošības kodu, kas nosūtīts uz jūsu viedtālruni. Tas bloķē nesankcionētu piekļuvi pat tad, ja jūsu parole ir apdraudēta. 2SV samazina daudzu veidu uzbrukumus, “ieskaitot 100% automatizēto robotu uzbrukumu”.

Vienmēr konfigurējiet ierīces ekrāna bloķēšanu un nekad neklikšķiniet uz aizdomīgām saitēm

Tā kā mūsu viedtālruņos tiek glabāts milzīgs personiskās un sensitīvās informācijas apjoms, piemēram, kontaktinformācija, finanšu dati un pieteikšanās akreditācijas dati, ir svarīgi, lai tie būtu bloķēti un drošībā. Vienmēr savās ierīcēs ir jākonfigurē ekrāna bloķēšana, lai pat tad, ja tās pazaudētu, nekavējoties netiktu atvērtas iespējas iespējamiem kiberuzbrukumiem un nesankcionētai piekļuvei saviem tiešsaistes kontiem.

Turklāt nekad nevajadzētu klikšķināt uz saitēm, kas izskatās aizdomīgas, it īpaši, ja tās ir sūtījušas nezināmas personas vai tālruņa numuri. Google atzīmē, ka kibernoziedznieki bieži maskē ļaunprātīgas saites kā likumīgas, tāpēc ir grūti noteikt, vai saite ir īsta. Tomēr jums vajadzētu būt uzmanīgiem, noklikšķinot uz saitēm, kas saņemtas e-pastā vai īsziņās no nezināmiem sūtītājiem. Tiešsaistē meklējiet likumīgas vietnes organizācijām.

Visbeidzot, Google saka, ka ir svarīgi izveidot paroles atkopšanas plānu. Ja pazaudējat vai pazaudējat tālruni, kas ir ļoti svarīgi 2SV, iespējams, nevarēsit piekļūt savam kontam, neatiestatot paroli. Taču, ja iepriekš neesat izveidojis atkopšanas plānu, iespējams, paliksit bez piekļuves. Vienmēr pievienojiet saviem kontiem atkopšanas e-pasta adresi vai tālruņa numuru.