Google ir liela Reddit problēma

Ja pēdējā laikā esat izmantojis Google meklēšanu, iespējams, esat pamanījis, ka tas savos meklēšanas rezultātos ir rādījis priekšroku Reddit, pat ejot tik tālu, ka meklēšanas atslēgvārdiem ir pievienots “Reddit”. Tas vēl nav viss. Google nesen sniedza Reddit vēl nebijušu stimulu meklēšanas reitingā. Tomēr īpatnējā pavērsienā Reddit draudēja neļaut Google pārmeklēt tās vietni. Tātad, kāds ir darījums? Kamēr mēs iedziļinājāmies šajā jautājumā, izrādās, ka šajā stāstā ir vairāk, nekā šķiet.

Viss sākās 2022. gada jūnijā, kad Čārlijs Varzels žurnālam The Atlantic uzrakstīja rakstu “Google meklēšanas atklātais noslēpums”. Rakstā tika pētīta Google meklēšanas augšupeja un lejupslīde, atklājot, kāpēc pasaulē dominējošā interneta meklētājprogramma vairs nav tāda, kāda tā bija agrāk. Savā rakstā Varzels stāstīja par avārijas santehnikas problēmu un to, kā viņš vērsās pie Google, lai saņemtu palīdzību. Tomēr meklēšanas rezultātus, ar kuriem viņš saskārās, viņš pēc saviem vārdiem raksturoja kā “Nenoderīgus”.

“Pirms dažām nedēļām manā mājā bija avārija ar septisko tvertni, kas ir tik šausmīgi, kā tas izklausās. Kad no manas dušas notekas sāka burbuļot neizsakāmas lietas, es darīju to, ko darītu jebkurš no viedtālruņa atkarīgs cilvēks: es izmisīgi meklēju Google kaut ko, piemēram, no dušas kanalizācijas izkārnījumiem, ko darīt. Mani satika daudzas sīkdatnes tīmekļa vietnes, no kurām lielākā daļa bija steigā ģenerētas, un tās bija tik tikko salasāmas, un tās bija pārņemtas ar pietiekami daudz atkārtotu modes vārdu. Praktiski viss, ko atradu, nebija noderīgs, tāpēc mēs rīkojāmies vecmodīgi un piezvanījām profesionālim. Ārkārtas situācija nāca un gāja, bet es turpināju domāt par šiem vidējiem meklēšanas rezultātiem — kā tie raksturoja zombētu interneta tuksnesi,” rakstīja Varzels.

Google meklēšanas pieaugums un kritums

Varzelam beidzot izdevās atrisināt santehnikas problēmu. Tomēr, iedziļinoties Google tīklā, viņš atklāja, ka daudzi lietotāji saviem meklēšanas vaicājumiem pievieno “Reddit” kā risinājumu, lai manipulētu ar meklēšanas rezultātiem un piekļūtu tiešai informācijai.

“Tā vietā, lai ritinātu garus ierakstus, kas bija piepildīti ar uznirstošām reklāmām un tikko sakarīgu SEO biedru rindkopām, lai nonāktu pie apskata vai receptes, gudri meklētāji ieguva dzīvīgus pavedienus ar atsauksmēm no reāliem cilvēkiem, kuri debatē un mijiedarbojas viens ar otru. Lielākā daļa lietotāju, kuri izmanto Reddit uzlaušanu, to dara praktisku iemeslu dēļ, taču tas ir arī neliels protesta akts — veids, kā to pielīmēt meklētājprogrammu optimizācijas un tiešsaistes reklāmu rūpniecības kompleksam un mēģināt piekļūt daļai no interneta, kas jūtas brīvāks. un cilvēcīgāks”.

Vienkārši sakot, raksts liek domāt, ka Google ir zaudējusi savu efektivitāti, un vienīgais veids, kā iegūt jēgpilnus meklēšanas rezultātus, ir jūsu vaicājumiem pievienot “Reddit”. Tas Google izraisīja milzīgu PR murgu. Tūlīt pēc raksta publicēšanas Twitter, Facebook un citas sociālo mediju platformas sāka rosīties ar lietotājiem, kuri atbalstīja un iebilst pret uzskatu, ka Google meklēšana ir patiesi kļūdaina un nelietderīga.

Kā Google noderīgā satura atjauninājums izraisīja Reddit trafika palielināšanos

Kā Google reaģēja uz šo problēmu? Šķiet, ka, tāpat kā daudzas lielas korporācijas, kas saskaras ar ievērojamu reakciju, Google uzskatīja, ka ir jārīkojas. Lai gan nebija oficiālu apstiprinājumu tieši no Google, aptuveni gadu vēlāk, 2023. gada septembrī, uzņēmums ieviesa nozīmīgu atjauninājumu, kas pazīstams kā “Noderīgs satura atjauninājums”.

Oriģinālais norādījums:

“Google meklēšanas noderīgā satura sistēma ģenerē signālu, ko izmanto mūsu automatizētās ranžēšanas sistēmas, lai labāk nodrošinātu, ka cilvēki redz oriģinālo, noderīgs saturs rakstījuši cilvēkicilvēkiemmeklēšanas rezultātos.”

Atjauninātie norādījumi:

“Google meklēšanas noderīgā satura sistēma ģenerē signālu, ko izmanto mūsu automatizētās ranžēšanas sistēmas, lai labāk nodrošinātu, ka cilvēki redz oriģinālo, cilvēkiem izveidots noderīgs saturs meklēšanas rezultātos.”

Kas notika pēc Google noderīgā satura atjauninājuma? Google ievērojami palielināja Reddit trafiku, pārsniedzot 2 miljardus apmeklējumu. Pateicoties noderīgajam satura atjauninājumam, Google ievērojami paaugstināja Reddit SERP, radot ievērojamu ietekmi uz daudziem profesionāliem emuāru autoriem, kuru redzamība un ranžēšana samazinājās.

Reddit dabisko apmeklētāju skaits pieauga no 120 miljoniem mēnesī pirms Google palīdzības satura atjaunināšanas līdz iespaidīgiem 280 miljoniem jeb aptuveni 150% dabiskās datplūsmas pieaugumu. Konkrēti, arī citās lietotāju radītā satura (UGC) platformās, piemēram, Quora, Medium un YouTube, bija ievērojams datplūsmas pieaugums. Diemžēl Reddit datplūsmas pieaugums ir radījis ievērojamus zaudējumus neatkarīgiem emuāru autoriem, un daži kritumi svārstās no 10 procentiem līdz satriecošiem 90 procentiem.

Tikmēr nebija vajadzīgs ilgs laiks, līdz Reddit lietotāji un moderatori izmantoja šo jaunatklāto trafika pieplūdumu. Tālāk esošajā videoklipā Spensers Houss, Niche Pursuits dibinātājs, uzsver, ka Reddit moderatori, kuriem ir bijusi pieredze gan Reddit, gan Google popularitātes ietekmēšanā, tagad izmanto organisko trafiku no Google, lai reklamētu saistītos produktus Reddit. platforma.

Videoklips ir padziļināts ieskats Reddit tumšajā pusē, atklājot apšaubāmu taktiku, ko filiāļu tirgotāji izmanto, lai pelnītu naudu no pieaugošā vietnes apmeklējuma lietotāju skaita. Izbaudi!