Google ievieš stingrākas vadlīnijas lielapjoma e-pasta sūtītājiem

Google ir paziņojusi par represijām pret masveida e-pasta sūtītājiem Gmail lietotājiem, norādot uz pāreju uz stingrākām vadlīnijām cīņā pret surogātpastu un pikšķerēšanu. Saskaņā ar ziņojumiem Google sāks noraidīt e-pasta ziņojumus, kas neatbilst lielapjoma sūtītāju vadlīnijām, kuru mērķis ir aizsargāt Gmail lietotājus no nevēlamiem un potenciāli kaitīgiem ziņojumiem.

Sākot ar šo mēnesi, lielapjoma e-pasta sūtītāji (jebkurš e-pasta sūtītājs, kas 24 stundu laikā nosūta gandrīz 5000 vai vairāk ziņojumu uz personīgajiem Gmail kontiem), kuri neatbilst prasībām, saņem pagaidu kļūdu kodus par daļu no saviem e-pastiem. Šie kļūdu kodi kalpo kā brīdinājumi, ļaujot sūtītājiem identificēt neatbilstošu trafiku un veikt nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu atbilstību jaunajām vadlīnijām. Tomēr, sākot ar aprīli, Google sāks noraidīt daļu neatbilstošas ​​e-pasta trafika, laika gaitā pakāpeniski palielinot noraidīšanas līmeni.

Līdz 2024. gada 1. jūnijam lielapjoma e-pasta sūtītājiem reklāmas ziņojumos ir jāiekļauj “skaidri redzama” abonēšanas atcelšanas saite.

Viena no galvenajām prasībām lielapjoma e-pasta sūtītājiem ir atvieglot adresātu abonēšanas saiti. Līdz 2024. gada 1. jūnijam sūtītājiem mārketinga un reklāmas ziņojumu pamattekstā ir jāiekļauj “skaidri redzama” abonēšanas atcelšanas saite, kas ļauj adresātiem ar vienu klikšķi atteikties.

Ir svarīgi ņemt vērā, ka šīs vadlīnijas neietekmē ziņojumus, kas nosūtīti uz Google Workspace kontiem. Google definē lielapjoma sūtītāju kā jebkuru subjektu, kas vienas dienas laikā nosūta 5000 vai vairāk ziņojumu uz personīgajiem Gmail kontiem neatkarīgi no sūtītāja primārā domēna. Personīgais Gmail konts ir konts, kas beidzas ar “@gmail.com” vai “@googlemail.com”. Kad sūtītājs sasniegs šo slieksni, Gmail to neatgriezeniski klasificēs kā lielapjoma sūtītāju.

Google lēmums ieviest šos stingrākos pasākumus tika pieņemts pēc 2023. gada oktobra paziņojuma, kurā tika uzsvērta e-pasta validācijas nozīme, lai samazinātu neautentificētu ziņojumu un pikšķerēšanas krāpniecību izplatību. Pieprasot lielapjoma sūtītājiem autentificēt savus e-pasta ziņojumus, Google mērķis ir novērst uzbrucēju izmantotās nepilnības un palielināt uzticību e-pasta saziņai.

Kopumā Google centieni padarīt stingrākus noteikumus lielapjoma e-pasta sūtītājiem atspoguļo tās apņemšanos aizsargāt Gmail lietotājus no surogātpasta, pikšķerēšanas un citām sliktām darbībām. Kad šīs jaunās vadlīnijas stājas spēkā, lietotāji platformā var sagaidīt salīdzinoši drošāku un drošāku e-pasta pieredzi.