Google Gemini: viss, kas jums jāzina par Google atbildi uz ChatGPT — atjaunināts 2023. gada decembrī

Google ir ārkārtīgi spēcīgs AI tērzēšanas robots ar nosaukumu Bard. Tas jau ir izrādījies noderīgs un ļoti spējīgs tērzēšanas robots, un Google to ir integrējis vairākos savos produktos. Lai gan uzņēmumam ir Bard, tam ir arī cits modelis ar nosaukumu Gemini. Bet kas ir Dvīņi, un kā tas uzlabos Bardu?

Tas ir tas, ko šis ceļvedis apspriedīs. Mēs runāsim par to, kas tas ir, un atbildēsim uz visiem jautājumiem, kas var rasties par to. Šis raksts tiks pastāvīgi atjaunināts, tāpēc noteikti ik pa laikam pārbaudiet, kādas jaunas iespējas ir pievienotas.

Kas ir Google Gemini?

Padomājiet par Dvīņiem kā Bardu, kurš lieto steroīdus. Vēl labāk, uzskatiet to par Google ekvivalentu OpenAI GPT-4. GPT-4 ir daudz jaudīgāka ChatGPT 3.5 versija, un tai ir iespēja ģenerēt ne tikai tekstu. Turklāt tas ir daudz ātrāks un gudrāks nekā GPT-3.5.

Tas ir līdzīgs Dvīņiem. Tāpat kā Bard, tas var ģenerēt tekstu atbilstoši jūsu ievadei, taču tas sniedzas tālāk. Kopumā Gemini ir jaudīgu LLM (lielo valodu modeļu) kopums, kas darbosies tandēmā kā modelis pats par sevi. Tā ir daudz jaudīgāka un spējīgāka Bard versija un pat jaudīgāka par GPT-4.

Uz ko Dvīņi tiks vērsti?

Gemini ir modelis, kas ir paredzēts plašam lietotāju lokam. Atkarībā no Gemini versijas, kuru izvēlaties izmantot, varēsiet to izmantot liela uzņēmuma līmeņa mērķiem vai vienkāršiem AI uzdevumiem savā mobilajā ierīcē.

Cik versiju ir?

Gemini ir trīs izmēros. Lielākais ir Gemini Ultra. Kā jau varat iedomāties, šī ir visspējīgākā un ar iespējām bagātākā modeļa versija. Ultra versija tiek izmantota lielākiem un vairāk uz biznesu orientētiem uzdevumiem. Lielie uzņēmumi, visticamāk, to izmantos, lai automatizētu datu ietilpīgus uzdevumus un citus.

Tālāk mums ir Gemini Pro. Šis ir vidusceļš starp vismodernākajām un vismazāk attīstītajām versijām. Gemini Pro ir ļoti jaudīgs un daudzfunkcionāls, un tas, visticamāk, tiks izmantots pietiekami jaudīgiem uzdevumiem. Ja Ultra tiek izmantots lieliem uzņēmumiem, mēs iedomājamies, ka Pro ir noderīgāks jaunizveidotiem uzņēmumiem un neatkarīgiem radītājiem.

Visbeidzot, mums ir Gemini Nano. Acīmredzot šī ir mazākā un vismazāk attīstītā versija. Lai gan tas ir mazs, tas joprojām spēj veikt nopietnu AI viltību. Šis ir modelis, kas paredzēts ierīces AI darbināšanai. Patiesībā tas pašlaik ir pieejams Google Pixel 8 Pro.

Vai Gemini ir labāks par GPT-4?

Uz papīra izskatās, ka Dvīņi ir izcilākais modelis. Vairākās grāmatzīmēs tas ieguva augstākus rezultātus nekā GPT-4. Tomēr šie modeļi pastāvīgi attīstās, tāpēc stāsts var atšķirties dažu nedēļu laikā, ņemot vērā visu, ko mēs zinām. Neatkarīgi no tā, tie abi ir neprātīgi spēcīgi modeļi.

Dvīņi ir multimodāli. Ko tas nozīmē?

Multimodāls nozīmē, ka modelis spēj apstrādāt un izvadīt vairāk nekā viena veida datu nesēju. Piemēram, multimodāls modelis varēs izvadīt gan tekstu, gan attēlus. Tā tas ir ar Dvīņiem. Tas var apstrādāt teksta, attēlu, audio un video datus.

Cik žetonus Dvīņi var apstrādāt?

Šī informācija nav oficiāla, taču klīst baumas, ka Gemini var būt līdz 1 miljonam žetonu. Uztveriet marķierus kā informācijas bitus, ko tērzēšanas robots var “atcerēties”. Žetons var būt tikpat mazs kā rakstzīme un tikpat liels kā vārds.

Ja ierakstāt “Man bija slikta diena”, tie ir četri marķieri, un tērzēšanas robots atcerēsies šo informāciju, runājot ar jums. Teiksim, ja ierakstāt visu romānu Dvīņu valodā (pieņemsim, ka romānā ir 50 000 žetonu), un Dvīņi var atcerēties līdz 100 000 žetonu, tas atcerēsies katru grāmatā esošo informāciju un varēs izmantot šo informāciju. ģenerējot savas atbildes.

Kontekstam GPT-4 pašlaik var apstrādāt līdz pat 8000 marķieru. Tas ir vairāk nekā pietiekami lielākajai daļai vaicājumu, taču tas ne tuvu nav tas, par ko tiek baumots Dvīņi.

Cik parametru ir Dvīņiem?

Parametri kopā ar marķieriem ir vēl viens uzlabotā AI modeļa aspekts. Google šo informāciju nav apstiprinājis, taču Gemini var būt vairāk nekā triljons parametru. Tiek uzskatīts, ka GPT-4 ir līdz 1,7 triljoniem parametru. Mums būs jāgaida, līdz mēs redzēsim abus modeļus pilnībā.

Kam ir pieeja Dvīņiem?

Pašlaik Gemini Pro varat piekļūt, izmantojot Google Bard. Jums būs piekļuve uzlabotajām spriešanas iespējām, kas ir iekļautas šajā uzlabotajā modelī. Tagad tas ir pieejams Bardā, tāpēc varat to izmēģināt.

Kā piekļūt Bard

Lai piekļūtu Bard, jums nav jādara daudz. Dodieties uz Google Bard vietni. Šeit jums vienkārši jāpiesakās savā Google kontā. Pēc šī brīža Google jums pateiks visu, kas jums jāzina par Bard un kā to izmantot.

Vienkārši ziniet, ka jūsu atbildes var tikt izmantotas, lai apmācītu modeli. Ja nevēlaties, lai tas notiktu, iespējams, vēlēsities to atstāt.

Pixel 8 Pro

Turklāt, ja izmantojat Google Pixel 8, jūs izmantojat Gemini Nano. Google pievienoja to tālrunim savā decembra funkciju atlaidē. Tātad, ja neesat instalējis šo atjauninājumu, jums tas būs jādara. Gemini pievienošana piešķir tālrunim divas jaunas funkcijas. Kopsavilkums lietotnē Ierakstītājs ļauj Google balss ierakstītājam izveidot īsus un jaukus jūsu ieraksta kopsavilkumus. Tālāk jūs iegūsit uzlabotas viedās atbildes iespējas.

Vai Dvīņu izmantošana maksā naudu?

Gemini Pro un Gemini Nano ir brīvi pieejami lietošanai. Pašlaik Gemini Ultra nav pieejams, taču būtu loģiski, ka Google par tā izmantošanu iekasēs lielu maksu. Mums būs jāgaida, lai uzzinātu.

Vai Dvīņi labāk novērš halucinācijas?

Šī ir svarīga joma AI. Halucinācijas rodas, kad AI modelis ģenerē faktus no zila gaisa. Šie fakti nav balstīti uz faktisku informāciju, un tā gandrīz vienmēr ir pilnīgi nepareiza. Tas notika, kad Bards tika atklāts. Tāpat kā jebkurš AI uzlabojums, Dvīņi daudz labāk izvairās no halucinācijām.

Vai Gemini aizstās Google Bard?

Pagaidām tas nešķiet iespējams. Tās pastāv kā divas atsevišķas vienības, un Google nav izteicis nekādu interesi (tas ir, publiski) atkāpties no viena pār otru. Tomēr mēs nevaram izslēgt apvienošanos dažkārt tuvāko pāris gadu laikā. Google bieži vien vairākus gadus uztur līdzīgus produktus pirms konsolidācijas.

Kad tas tiks palaists?

(Atjaunināts, 2023. gada 6. decembris)

Pašlaik ir pieejami lietošanai Gemini Pro un Nano. Varat izmantot Pro versiju, izmantojot Bard. Bardā ir ieviesta precīza Gemini Pro versija, lai jūs to izbaudītu. Arī lietotāji, kuriem pieder Google Pixel 8 Pro, var piekļūt Gemini Nano. Šis modelis ir ieviests Tensor G3, lai veiktu jaudīgu ierīces AI.

Kas attiecas uz Gemini Ultra, plānots, ka tas nonāks sabiedrībā 2024. gada sākumā. Kad tas nonāks sabiedrībā, tas tiks publicēts arī ar Google Bard starpniecību.