Google bijušais izpilddirektors būvē Kamikaze bezpilota lidaparātus Ukrainai

Tomēr pašreizējais Google izpilddirektors ir Sundars Pichai kungs, taču agrāk uzņēmumu vadīja vīrietis Ēriks Šmits. Pēc aiziešanas no uzņēmuma 2018. gadā viņš nolēma uzsākt citus pasākumus. Saskaņā ar jaunu ziņojumu Ēriks Šmits ir strādājis pie sava uzņēmuma, lai Ukrainai izveidotu ar AI darbināmus Kamikaze dronus.

Uzņēmums tiek saukts par Balto stārķi, un tā nosaukums ir vienāds ar Ukrainas nacionālo putnu. Mēs neesam īsti pārliecināti, cik vecs ir uzņēmums, taču tas ir ļoti jauns uzņēmums. Turklāt tas ir pakļauts čaulas kompānijām, no kurām viena ir nosaukta Volya Robotics OÜ. Par šiem uzņēmumiem nav daudz zināms, taču mēs zinām, ka tiem ir viens skaidrs mērķis.

Ēriks Šmits izstrādā pats savu uzņēmumu, lai izveidotu ar AI darbināmus Kamikaze dronus

Šobrīd Krievija un jūs, Ukraina, esat sagrābts karā, un tas ir bijis vairāk nekā gadu. ASV atbalsta Ukrainu, un Ēriks Šmits ir strādājis pie veidiem, kā palīdzēt šajā sakarā. Kopš aiziešanas no Google viņš ir vadījis Nacionālās drošības komisiju mākslīgā intelekta jautājumos. Tātad uzņēmuma izveide, kas piegādā ar sprāgstvielām aprīkotus Kamikaze dronus, šķiet loģisks nākamais solis.

Tas izklausās kā no asa sižeta sci-fi filmas, taču tā ir patiesība. Uzņēmums izstrādā ar sprāgstvielām bruņotus dronus, lai palīdzētu Ukrainai cīnīties pret Krievijas spēkiem. Saskaņā ar Wall Street Journal, drons ar nelielu daudzumu sprāgstvielu maksātu aptuveni 400 USD. Tā šķiet saprātīga cena par šādu ierīci, jo daudzi vidējas klases viedtālruņi maksā vismaz par 100 USD vairāk. Tāpēc šķiet, ka ietekme uz Aizsardzības ministrijas budžetu ir niecīga.

Turklāt šķiet, ka Ukraina meklē savu sabiedroto dronus. Tātad Baltajam stārķim tas šķiet diezgan labvēlīgs. Acīmredzot Ēriks Šmits un visi, kas strādā baltajā stārkā, cer pārdot tonnu dronu. Cerams, ka nepieciešamība iegādāties sprāgstvielas pārnēsājamus Kamikaze dronus neuzkavēsies pārāk ilgi.