Google Bard vs ChatGPT — atjaunināts 2023. gada decembrī

Notiek karš starp ChatGPT un Google Bard. Abi tērzēšanas roboti ir ārkārtīgi spēcīgi, un tie ir pietiekami labi, lai patiešām palīdzētu cilvēkiem (vai palīdzētu viņiem izkļūt no darba). Tā kā Google pozicionē Bardu strikti pret ChatGPT, tas bija tikai laika jautājums, kad kāds viņus apvienos. Lūk, Google Bard un ChatGPT.

Šajā rakstā mēs salīdzināsim abus šos robotus vairākās jomās: ātrums, sarunvalodas prasmes, informācija, padomi, rakstiskais saturs un funkcijas. Šīs ir dažas no svarīgākajām prasmēm, kas var būt AI tērzēšanas robotam.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par šiem tērzēšanas robotiem, mums ir papildu resursi, lai uzzinātu par tiem. Mums ir viss, kas jums jāzina par Google Bard, un viss, kas jums jāzina par ChatGPT.

(Atjaunināts 2023. gada 15. decembrī) Bards ieguva stimulu

Šis salīdzinājums dažās jomās var būt nedaudz neviendabīgs. No 6. decembra Bard tagad darbojas Gemini. Ja jūs nezināt, kas ir Gemini, tas ir uzņēmuma jaunākais un jaudīgākais modelis. Ir trīs Gemini versijas. Versija, kas darbina Bard, tiek saukta par Gemini Pro, un tā ir diezgan jaudīga.

Lai gan tas tā ir, jūs varat sagaidīt, ka Bardam būs kāds jaudīgāks AI, kas to vadīs. Lai gan tas tā ir, šis salīdzinājums salīdzinās šos tērzēšanas robotus jomās, kuras jūs, visticamāk, pamanīsit.

Google Bard pret ChatGPT: ātrums

Runājot par ātrumu, abi tērzēšanas roboti ir saistīti ar kaklu un kaklu. Iepriekš ChatGPT atpalika no konkurentiem ātruma ziņā, taču OpenAI nosūtīja tērzēšanas robotam atjauninājumu, kas tam ievērojami palielināja ātrumu.

Jūs joprojām redzat, kā ChatGPT ievada atbildes pa vārdam, taču tas notiek daudz ātrāk nekā iepriekš. Tā kā abi tērzēšanas roboti ģenerē atbildes ar 100, 200 un 300 vārdiem, tie nekad neatšķīrās viens no otra vairāk par sekundi. Bija viens izņēmums, kad Bards ģenerēja atbildi piecās sekundēs, bet ChatGPT aizņēma astoņas sekundes.

Google Bard vs ChatGPT: sarunvalodas prasmes

Tērzēšanas robotu mērķis ir sniegt jums pēc iespējas cilvēcīgākas atbildes. Runājot par šo robotprogrammu sarunvalodu, tie ir gan ļoti līdzīgi, gan ļoti atšķirīgi.

Abi robotprogrammatūras izmanto padomus un informāciju. Es ierakstīju “Mans kaķis nomira”, un abi izteica līdzjūtību, kam sekoja virkne padomu, kā tikt galā ar bēdām. Kad es ierakstīju “Es domāju par hobiju”, viņi abi sniedza garus sarakstus ar potenciālajiem hobijiem, ar kuriem es varētu nodarboties. Es ierakstīju, ka nodarbojos ar astroloģiju, un abi tērzēšanas roboti paskaidroja, kas tas ir, un daļu no tās vēstures.

Starp abiem tērzēšanas robotiem Google Bard atbildes bija kodolīgākas. ChatGPT atbildes ir apjomīgākas, kas nav nekas slikts; ar plašāku informāciju nevar strīdēties. Ja meklējat tiešu atbildi, ieteicams izmantot Bard. Ja vēlaties saņemt precīzāku atbildi, ChatGPT ir piemērots jums.

Google Bard vs ChatGPT: informācija

Šis ir nedaudz sarežģīts, jo tiek izstrādāti šie divi tērzēšanas roboti. Acīmredzot Google būtu jāuzņemas kronis šajā jautājumā. (Atjaunināts 2023. gada 4. decembrī) Visilgāko laiku ChatGPT zināšanas apstājās 2021. gada septembrī. Tomēr kopš tā laika tas ir palielināts līdz 2023. gada aprīlis. Tas ļauj ņemt vērā ievērojamākus vēstures notikumus, piemēram, karu starp Krieviju un Ukrainu un citus.

Google Bard šajā ziņā joprojām ir veiksmīgs, jo tas ir saistīts ar Google — tas ir aptuveni 99,99% interneta. Ja runājam par nopietnu, Bārdam ir tieša saikne ar Google pastāvīgi augošajām zināšanām, un tas nodrošina to ar gandrīz visu informāciju. Lai gan ChatGPT zināšanas ir daudz jaunākas, joprojām ir daži neseni notikumi, kas neietilpst tās darbības jomā.

Kā tiek pasniegta informācija

Kā minēts iepriekš, šie tērzēšanas roboti ir izstrādāti, lai sniegtu jums noderīgu informāciju. Viņi ir kā skolotāji, kuri cenšas iespiest mācību stundu katrā nejaušā sarunā. Gan Bard, gan ChatGPT sniedz diezgan pamatīgas atbildes, un dažreiz viņi sniedz atbildes ar salīdzināmu informāciju.

Taču ChatGPT atbildes bieži ir rūpīgākas. Kā minēts iepriekš, Bārds ir kodolīgāks. Tā rindkopās un aizzīmju punktos bieži ir mazāk informācijas. ChatGPT tiešām brauc mājās uz punktu un paplašina tajā piedāvāto informāciju.

Tā kā Bard ir ļoti saistīts ar internetu, daudz labāk ir sniegt noderīgas saites uz dažādiem resursiem. Jūs, iespējams, iegūsit atbilstošas ​​saites, attēlus un videoklipus, kas palīdzēs uzlabot rezultātus. Tas ir kaut kas tāds, ko jūs nesaņemat, izmantojot ChatGPT.

Google Bard vs ChatGPT: padomi/ieteikumi

Kad runa ir par padomu un padomu sniegšanu, abiem tērzēšanas robotiem ir atšķirīga pieeja. ChatGPT atbildes ir vienkāršākas. Ja prasīsit padomus vai padomu, tas iesāks ar ātru ievadu un pēc tam sniegs padomu sarakstu ar beigu rindkopu — vienkāršu un vienkāršu.

Bārda atbildes ir vispusīgākas. Tas joprojām sāks jūs ar ievadu un joprojām sniegs padomu sarakstu. Tomēr Bārds sniegs papildu informāciju. Tas jums pastāstīs par papildu lietām, kas jāpatur prātā, un sniegtu piemērus tam, ko vajadzētu un ko nevajadzētu darīt. Tas koncentrējas uz informāciju un sniedz jums papildu. Runājot par faktisko sniegto informāciju, jūs nekļūdīsities. Tas nozīmē, ka vēlaties saņemt papildu informāciju un būt piesardzīgiem, sniedzot atbildes.

Šķiet, ka Bards ir pareizais ceļš, ja vēlaties saņemt precīzākas atbildes. Tās atbildes ir vairāk trīsdimensiju.

Google Bard vs ChatGPT: rakstisks saturs

Šie tērzēšanas roboti ir ne tikai jūsu draugs un enciklopēdija, bet arī labi autori. Viņi var izveidot oriģinālu rakstisku saturu, pamatojoties uz jūsu ievadi. Stāsts ar rakstisku saturu turpina iepriekš izveidoto tēmu. Barda saturs ir īsāks. Es palūdzu abiem ģenerēt uzslavas, stāstus, scenārijus un citu saturu, un katru reizi ChatGPT atbildes bija garākas un precīzākas.

Skripti ir detalizētāki, stāsti ir aprakstošāki, slavinājumi mēģina vairāk pievienot emocijas un būtību, un tā tālāk, izmantojot ChatGPT. Ja vēlaties izveidot saturu, jūs patiešām nekļūdīsities ar vienu vai otru, taču ChatGPT noteikti sniegs jums apmierinošākus rezultātus.

Google Bard vs ChatGPT: funkcijas

Būt spēcīgam un radīt atbildes ir lieliski, bet kā ar papildu labumiem? Šeit Google ņem kūku, un nav grūti saprast, kāpēc. Kad ChatGPT pirmo reizi tika palaists, šķita, ka Google ir apgrūtināta, un Bards neko daudz nedarīja, lai atturētu cilvēkus no ChatGPT. Tomēr pēc Google I/O 2023 šķita, ka meklēšanas gigants izcēla lielos ieročus.

Google var skenēt attēlus, izmantojot Lens, ģenerēt kodu un pastāstīt, kāpēc tas darbojas, eksportēt tieši uz dokumentiem un Gmail, ļaut rakstīt uzvednes, izmantojot balsi, izmantot spraudņus, lai integrētos ar dažādiem pakalpojumiem, ģenerēt trīs atbildes vienlaikus, sniegt SEO padomus. vietnēs un daudz ko citu. Bard ir integrēts vairākos Google pakalpojumos, un tas ir kā AI otrais pilots.

Google ir izveidojis pakalpojumu impēriju, kas var gūt labumu no Bard, tāpēc nav šokējoši, ka ChatGPT šajā ziņā nevar sekot līdzi. Ja meklējat spēcīgas funkcijas, kas uzlabos jūsu darbplūsmu vai vienkārši atvieglos dzīvi, Bard ir piemērots robots.

(Atjaunināts 2023. gada 4. decembrī) Tomēr ChatGPT ir funkcija, kas padarīs to intuitīvāku un palīdzēs paātrināt darbplūsmu, ja to pastāvīgi izmantojat. Šī funkcija ļauj izveidot tā sauktās pielāgotās instrukcijas. Ja katru dienu veidojat vairākas sarunas ar tērzēšanas robotu tā paša iemesla dēļ, tas noderēs. Tā vietā, lai ikreiz, kad izveidojat sarunu, būtu nepārtraukti jāstāsta par to, par ko saruna būs, varat pastāstīt ChatGPT, ko jūs darāt un par ko veidojat sarunas. Tas bija, katru reizi, kad izveidojat to, tam jau būs konteksts.

Secinājums

Tātad, kuru robotprogrammu vajadzētu izmantot? Abi tērzēšanas roboti lieliski pārvalda pamatus, un viņiem izdodas savās atbildēs ieviest savu garšu.

Jums vajadzētu izmantot Bard, ja:

  • Jūs vēlaties spēcīgāku un integrētāku pieredzi
  • Jūs vēlaties saņemt vairāk īsu un precīzāku atbilžu
  • Jūs vēlaties vairāk visaptverošu padomu un padomu

Izmantojiet ChatGPT, ja:

  • Jūs vēlaties precīzākas atbildes
  • Jūs radīsit vairāk rakstiska satura
  • Jūs vēlaties vairāk pielāgotu pieredzi