Google atzīst, ka Gemini attēlu ģeneratoram “trūka atzīmes”

Šonedēļ Google tika pakļauta lielai kritikai par uzņēmuma Gemini tērzēšanas robotu, kas ir veidojis etniski daudzveidīgus attēlus pat tad, ja to darīt nebūtu jēgas. Tas lika lietotājiem sociālajos medijos nosaukt Gemini par “absurdi pamodušos”, bet konservatīvie mediji uzspridzināja Google un tā mākslīgā intelekta palīgu. Tiem, kas nav pazīstami, Gemini ir Google AI tērzēšanas robots, un tas iepriekš bija pazīstams kā Bard. Uzņēmums skatās uz Gemini, kas aizstāj Google Assistant, un vēlas konkurēt ar ChatGPT. Daļa no šiem centieniem nesen ietvēra Google pievienošanu Gemini attēlu ģeneratoram.

Taču attēlu ģeneratora tieksme radīt etniski daudzveidīgus attēlus, reaģējot uz nesaistītiem pamudinājumiem, piesaistīja kādu nevēlamu uzmanību. Skaidrības labad jāsaka, ka Dvīņi nevar radīt dažādus attēlus no abstraktiem norādījumiem. Tomēr Dvīņi turpināja ģenerēt attēlus, kas bija daudzveidīgi, pat ja tiem nebija jēgas, ņemot vērā sākotnējo uzvedni. Piemēram, vīrusu uzvednes lūdza Dvīņus ģenerēt nacistu karavīra attēlus no Otrā pasaules kara, un iegūtie attēli bija etniski daudzveidīgi. Šādā situācijā būtu vēsturiski saprātīgi sagaidīt, ka Dvīņi radīs attēlus, kuros pārsvarā ir baltie cilvēki.

Google atzina savu kļūdu a paziņojums nosūtīts X trešdienā. “Mēs strādājam, lai nekavējoties uzlabotu šāda veida attēlus. Gemini AI attēlu ģenerēšana patiešām rada plašu cilvēku loku, ”sacīja uzņēmums. “Un tas parasti ir laba lieta, jo cilvēki visā pasaulē to izmanto. Bet šeit trūkst atzīmes. ”

Kāpēc Google Gemini attēlu ģenerators rada daudz dažādu cilvēku?

Kā Google paskaidro savā paziņojumā, ir svarīgi, lai AI attēlu ģeneratori radītu daudzveidīgus attēlus. Lielākajā daļā attēlu ģenerēšanas uzvedņu nav iekļauti nosacījumi, kas noteiktu, kuras rases un etniskās piederības attēlos ir jāattēlo. Piemēram, ja kāds lūdz Dvīņiem vienkārši izveidot personu, jebkuras rases vai etniskās piederības attēlojumam būtu jēga. Problēma ir tā, ka Dvīņiem pašlaik trūkst kontekstuālo zināšanu, lai radītu cilvēkus no etniskās piederības, kam ir jēga, pamatojoties uz doto uzvedni.

Daļēji sašutumu izraisīja tas, ka Google aktīvi veido dažādus attēlus, liekot labējiem pārstāvjiem un plašsaziņas līdzekļiem uzbrukt Google kā “pamodinātiem”. Piemēram, viena uzvedne lūdza Dvīni “ģenerēt attēlu ar ASV senatoru no 1800. gadiem”. Dvīņi atbildēja: “Protams, šeit ir daži attēli, kuros redzami dažādi ASV senatori no 1800. gadiem.”

Lai gan Google atzīst, ka Gemini attēlu ģeneratoram “trūkst atzīmes”, uzņēmums cenšas pārvarēt rasu un etnisko aizspriedumu mākslīgajā intelektā. Tā kā mākslīgā intelekta modeļus apmāca cilvēku izcelsmes materiāli, mākslīgajam intelektam var būt tādas pašas novirzes kā cilvēkiem. Aktīvi ģenerējot dažādus cilvēkus, Google cenšas nodrošināt, lai mākslīgais intelekts neatstātu gadsimtiem ilgušo progresu.