Google atteiksies no Samsung, lai iegūtu turpmākās Tensor un AI mikroshēmas

Saskaņā ar jauno ziņojumu, kas nāk no Ķīnas, Google ir veikusi diezgan lielas izmaiņas attiecībā uz tās nākotnes mikroshēmām. Google ir nolēmis atkāpties no Samsung nākotnes Tensor un AI mikroshēmām. Tomēr ne tie, kas nāks šogad. Vairāk par to vēlāk.

Google gatavojas atkāpties no Samsung, lai iegūtu turpmākās Tensor un AI mikroshēmas

Šī informācija nāk no Taiwan Economic Daily, un tā apgalvo, ka Google meklē alternatīvus pusvadītāju piegādātājus savām “Tensor” mikroshēmām. Uzņēmums šajā procesā esot vērsies pie Taivānas uzņēmumiem.

Nosaukums “KYEC” tika minēts ziņojumā, jo uzņēmums, iespējams, nodrošināja daļu Google pasūtījumu. Google arī ieguldīja līdzekļus KYEC iekārtās Taivānā, lai ražošanas process noritētu nevainojami. Paredzams, ka procesa testēšana sāksies gada vidū.

Kāpēc šeit pat ir minēts Samsung? Tāpēc, ka uzņēmums līdz šim bija vienīgais Google Tensor mikroshēmu piegādātājs. Tomēr tiek baumots, ka Google izmantos TSMC N3E procesu Tensor G5, tāpēc atkāpšanās no Samsung var nebūt tik pārsteidzoša.

Uzņēmums Google, iespējams, sadarbojas ar Taivānas uzņēmumu KYEC

Tagad es nosaukumā minēju arī AI mikroshēmas. Paredzams, ka papildus Tensor mikroshēmām Google sadarbosies ar KYEC arī attiecībā uz tās AI mikroshēmām. Tas ir mazliet pārsteidzoši, Google nekavējoties nemeklēja TSMC, arī Taivānas uzņēmumu, bet gan izvēlējās KYEC, daudz mazāk pazīstamu nosaukumu.

Lieki piebilst, ka šī sadarbība var sniegt lielu labumu KYEC. Pretējā pusē KYEC, visticamāk, nodrošinās Google daudz brīvības attiecībā uz mikroshēmu dizainu, un tas, iespējams, ir tas, ko Google vēlas.

Tensor G4 nākamgad būs pavisam cits produkts

Tomēr, lai būtu pilnīgi skaidrs, negaidiet, ka tas, par ko mēs šeit runājām, atspoguļos Tensor G4. Tensor G4 vēlāk šogad nodrošinās Google Pixel 9 sēriju. Šo mikroshēmu gandrīz noteikti nodrošinās tikai Samsung, tāpat kā iepriekšējās trīs.

Patiesās pārmaiņas notiks ar Tensor G5. Iepriekšējās baumas/ziņojumi to ierosināja, un arī jaunā. Tāpēc meklējiet šīs izmaiņas 2025. gada 4. ceturksnī, nevis 2024. gada 4. ceturksnī.