Google atsakās no plāniem iegādāties HubSpot

Pārsteidzošā notikumu pavērsienā Google mātesuzņēmums Alphabet ir nolēmis atteikties no plānotās tiešsaistes mārketinga programmatūras uzņēmuma HubSpot iegādes, teikts Bloomberg ziņojumā, kurā citēti avoti, kas ir pazīstami ar šo lietu.

Šīs ziņas nāk nedaudz mazāk par diviem mēnešiem pēc tam, kad Reuters sākotnēji ziņoja par Alphabet iespējamo interesi par HubSpot iegādi.

“Google mātes uzņēmums Alphabet Inc. ir pārtraucis centienus iegādāties HubSpot Inc., saskaņā ar cilvēkiem, kuriem ir zināšanas par šo lietu, tādējādi radot iespēju pārņemt uzņēmumu, kas būtu viens no gada lielākajiem,” ziņo Bloomberg.

Šīs ziņas izraisīja HubSpot akciju kritumu par gandrīz 12% pēcpusdienas tirdzniecībā, savukārt Alphabet akcijas piedzīvoja nelielu kāpumu par 1,2%. Jau aprīlī Reuters ziņoja, ka Alphabet apspriedās ar padomniekiem par iespējamo HubSpot piedāvājumu.

“Klientu attiecību pārvaldības uzņēmuma HubSpot akcijas trešdien Ņujorkas tirdzniecībā kritās par 19%, kas ir visvairāk kopš 2020. gada. Akcijas nokritās par 12% līdz 492,31 USD, tādējādi uzņēmuma tirgus vērtība ir aptuveni 25 miljardi USD.

Alphabet bija izteicis savu interesi par HubSpot šā gada sākumā, tomēr abi uzņēmumi nekad neiekļuva detalizētās uzticamības pārbaudes diskusijās, ziņoja Bloomberg. Gan Google, gan HubSpot vēl nav atbildējuši uz Reuters komentāru pieprasījumiem.

HubSpot atrodas Kembridžā, Masačūsetsā, un ir slavens ar mārketinga, pārdošanas un klientu apkalpošanas programmatūras risinājumiem. Alphabet interese par uzņēmumu iezīmēja tās stratēģiskās ambīcijas nostiprināt savas pozīcijas mārketinga tehnoloģiju sektorā.

Ja Alphabet būtu virzījies uz priekšu ar iegādi, tas būtu pierādījis tehnoloģiju giganta apņemšanos pārvarēt regulatīvos izaicinājumus izaugsmes iespēju meklējumos.