Google atklāj Gemini 1.5 ar ārprātīgu konteksta logu

Google nesen izlaida Gemini, savu jaudīgāko AI modeli. Tas ātri pārņēma Google vadošā AI modeļa lomu, pilnībā aizstājot Bardu. Kamēr Gemini ir tikai divus mēnešus vecs, Google mūs iepazīstināja ar Gemini 1.5, uzņēmuma AI tehnoloģiju nākamās paaudzes versiju.

Ja pēdējās pāris nedēļas esat bijis zem akmens, jums būs nepieciešams nedaudz atsvaidzināt. Google Bard vairs nav; uzņēmums to aizstāja ar Gemini. Tam var piekļūt, izmantojot vietni un oficiālo lietotni. Turklāt, ja meklējat modernāku modeļa versiju, varat izmēģināt Gemini Advanced. Šis ir tērzēšanas robots, kas izmanto Gemini Ultra modeli.

Tā kā Bārda vairs nav, šķiet, ka Google ir nolēmis ar laiku aizstāt Google palīgu. Mēs neesam pārliecināti, kad tas notiks, bet mēs jau redzam pazīmes, ka tas notiek. Piemēram, tagad varat izmantot lietotni Gemini kā Google palīga aizstājēju savā tālrunī.

Google ieviesa Gemini 1.5 ar neprātīgu konteksta logu

Tā kā Gemini versija ir 1.5, jūs varat sagaidīt pieredzi, kas ir daudz jaudīgāka nekā versija 1.0. Uzņēmums paziņoja par šo jauno modeli, izmantojot Google emuāra ierakstu. Gan Google izpilddirektors (Sundars Pichai), gan Google DeepMind izpilddirektors (Demis Hassabis) paskaidroja, kāpēc Gemini 1.5 ir pārāks par pirmo modeli.

Kas ir konteksta logs? Kas ir žetoni?

Pirms pāriet uz to, kas padara šo iterāciju jaudīgāku, šeit ir atsvaidzinājums par konteksta logiem un marķieriem. A žetons ir neliela informācija, ko var apstrādāt ar modeli. Tā varētu būt vārda sadaļa, audio fragments, video vai attēla daļa. Piemēram, tik vienkāršu vārdu kā “Tosteris” veido sauja žetonu.

Modelis vienlaikus var saprast tikai noteiktu skaitu marķieru. Tokenu skaitu, ko modelis var saprast vienlaikus, sauc par konteksta logs. Jo lielāks ir konteksta logs, jo lielāks var būt jūsu vaicājums.

Teiksim, jūs ielīmējat savu koledžas ziņojumu Gemini, lai apkopotu, un jūsu ziņojums ir 2000 vārdu garš (pieņemsim, ka tas atbilst 5000 žetoniem). Kamēr konteksta logs ir lielāks par 5000 marķieriem, Dvīņi var saprast katru jūsu pārskatā iekļauto informāciju.

Gemini 1.5 varētu būt milzīgs konteksta logs

Būtiskākās izmaiņas ir lielais konteksta logs. Uzņēmums izlaiž Gemini 1.5 Pro agrīnai testēšanai, un tam ir iespaidīgs konteksta logs ar 128 000 marķieru. Lai to aplūkotu perspektīvā, Gemini 1.0 konteksta logs ir 32 000. Tas ir 4x vairāk žetonu.

Ar to viss nebeidzas, jo neliela testētāju grupa iegūs piekļuvi Gemini 1.5 versijai ar konteksta logu līdz pat 1 miljons žetonu. Izmantojot šādu logu, jūs varat ievadīt 700 000 vārdu garu romānu, 30 000 koda rindiņu, 11 stundas audio vai stundu video, un tas sapratīs visu. Izmantojot tik daudz žetonu, varat tajā ievietot pirmās četras Stīvena Kinga sērijas Dark Tower grāmatas. Tas ir vairāk nekā 609 000 vārdu un 2000 lappušu.

Google pat teica, ka ir iekšēji pārbaudījis līdz pat 10 miljoniem marķieru, taču tas drīzumā netiks publiskots. Jebkurā gadījumā ir lieliski redzēt, ka Google līdz šim un tik ātri virza aploksni ar AI tehnoloģiju.

Citi uzlabojumi

Līdzās palielinātajam konteksta logam varat sagaidīt arī citus uzlabojumus, piemēram, labāku argumentāciju, labākas mācīšanās prasmes, labāku ētiku un daudz ko citu. Emuāra ieraksts ir daudz detalizētāks. Tātad, ja esat AI entuziasts, vēlēsities izlasīt emuāra ziņu. Tajā ir sniegta plašāka informācija par to, kas nodrošina šī AI modeļa darbību.