Google atbalstītais mākslīgā intelekta starta uzņēmums Anthropic vēlas piesaistīt 750 miljonus USD jaunā finansējuma kārtā, ko vadīs Menlo Ventures

Saskaņā ar ekskluzīvo The Information ziņojumu, OpenAI konkurents Anthropic risina sarunas, lai nodrošinātu 750 miljonus ASV dolāru Menlo Ventures vadītajā riska kārtā, novērtējot divus gadus veco AI starta uzņēmumu 15 miljardu ASV dolāru apmērā, neskaitot ieguldījumus.

Šis novērtējums ir vairāk nekā trīs reizes lielāks par šopavasar, kā atklāja avoti, kas ir pazīstami ar šo lietu. Lai gan kārta joprojām turpinās, pazīmes liecina, ka galīgais novērtējums varētu pārsniegt 18 miljardus ASV dolāru, ziņo The Information, atsaucoties uz trešo avotu. Jaunākie ieguldījumi tiek veikti papildus saistībām, kas jau ir iegūtas no lielākajiem mākoņpakalpojumu sniedzējiem, kas arī nodrošina skaitļošanas resursus Anthropic.

Tikai pirms četriem mēnešiem Anthropic, Google atbalstītais mākslīgā intelekta starta uzņēmums, nodrošināja 100 miljonu ASV dolāru ieguldījumu no Dienvidkorejas lielākā telekomunikāciju uzņēmuma SK Telecom. Šī finansējuma mērķis bija atbalstīt Anthropic AI biznesu, kas koncentrējas uz telekomunikācijām. Uzņēmums iepriekš bija saņēmis finansējumu no Google un Amazon.com, un abi uzņēmumi pēdējo mēnešu laikā apņēmās ieguldīt attiecīgi līdz 2 miljardiem un 4 miljardiem ASV dolāru.

Anthropic 2021. gadā dibināja OpenAI bijušais pētniecības viceprezidents Dario Amodejs (CEO), Džeks Klārks, Sems Makkandlišs un Toms Brauns. Sajūtot, ka ģeneratīvajam mākslīgajam intelektam būs liela ietekme uz pasauli, Dario kopā ar savu māsu Danielu izveidoja “liela mēroga AI sistēmas, kas ir vadāmas, interpretējamas un izturīgas”. Pirms Anthropic līdzdibināšanas Daniela Amodei bija OpenAI drošības un politikas viceprezidente.

Uzsākšana nonāca uzmanības centrā pēc ChatGPT popularitātes. Startup ir atzīts par vienu no galvenajiem OpenAI konkurentiem. Potenciālais darījums ar Anthropic, kas pazīstams ar Kloda tērzēšanas robotu, uzsver riska kapitāla investoru pastāvīgo lielo interesi par galvenajiem AI darījumiem, it īpaši, ja attiecīgie jaunuzņēmumi gūst ievērojamus ieņēmumus.

OpenAI ChatGPT popularitāte tagad ir izraisījusi ģeneratīvā mākslīgā intelekta (AI) ieviešanas uzplaukumu, un lielie tehnoloģiju uzņēmumi un mazie jaunizveidotie uzņēmumi cenšas to integrēt savos produktos. Kopš izlaišanas novembrī, ChatGPT ir pārsteidzis daudzus ekspertus ar savām rakstīšanas spējām, programmatūras kodēšanu, prasmēm veikt sarežģītus uzdevumus un lietošanas vienkāršību.

2021. gada maijā jaunizveidotais uzņēmums piesaistīja finansējumu 124 miljonu dolāru apmērā no augsta līmeņa investoriem, kurus vadīja Skype līdzdibinātājs Jāns Tallins, cita starpā piedaloties bijušajam Google izpilddirektoram Ērikam Šmitam, Džeimsam Makklavem, Dastinam Moskovicam un Jauno risku izpētes centram. .